چرا زیاد غذا می خورم؟ 5 دلیل رایج


نمی دانید چرا زیاد غذا می خورم؟

اگر تا به حال یک دوره خوردن بی اندازه را تجربه کرده اید که در آن احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً این فکر شما بوده است.

در طول سالهای مربیگری ، برایم روشن شده است که پرخوری بسیار رایج تر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

پرخوری یکی از رایج ترین چالش هایی است که بسیاری از اعضای ما قبل از پیوستن در روش تغذیه آگاه تجربه کرده اند. چه آنها این را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاص تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

اگر می توانید بهتر بفهمید چه چیزی باعث ایجاد عادات غذایی بیش از حد شما شده است ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن شروع کنید ، رابطه خود را با غذا بهبود بخشید و تعادل مورد نظر را بازیابی کنید.

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید ببینیم واقعاً چیست و چه چیزی نیست.

مهمتر از همه ، دو درجه غذا خوردن وجود دارد. اختلال پرخوری وجود دارد ، و سپس قسمت های غذا خوردن ، عادات یا گرایش ها وجود دارد.

اختلال خوردن

اختلال خوردن بیش از حد به عنوان “دوره های مکرر که در آن مقدار زیادی غذا خورده می شود ، از دست دادن کنترل در طول پرخوری و به دنبال آن شرم ، اضطراب یا احساس گناه” تعریف می شود.

به طور خاص ، با مصرف بیش از حد و به میزان قابل توجهی غذا بیشتر از حد معمول در 2 ساعت یا کمتر مشخص می شود. مردم نیز در این قسمت ها عدم کنترل را تجربه می کنند. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی غذا را بگیرند یا عمدا غذا نمی خورند.

به گفته NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​، حداقل یک بار در هفته ، به مدت 3 ماه اتفاق می افتد تا به عنوان یک اختلال پرخوری شناخته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

قسمت های پرخوری

فرض کنید علائمی را تجربه کرده اید که ما از سر گذرانده ایم. او دوزهای بالاتر از حد متوسط ​​مصرف می کند ، کنترل خود را از دست می دهد و ممکن است احساس کند در دام افتاده یا گناهکار است.

در مقابل ، این دوره ها کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد رخ می دهد یا ممکن است شدیدتر باشد.

در حالی که ممکن است اختلال پرخوری نداشته باشید ، اما قسمت هایی از غذا خوردن را تجربه می کنید.

چرا زیاد غذا می خورم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. شما ممکن است به دلایل زیر یا ترکیبی از دلایل به این شکل غذا بخورید.

بیایید در مورد شایع ترین علل مصرف بیش از حد که من به عنوان مربی سلامتی و متخصص تغذیه ثبت نام می کنم صحبت کنیم.

5 علت پرخوری

1. شما به اندازه کافی غذا نمی خورید

یکی از رایج ترین دلایلی که افراد با خوردن بیش از حد مواجه می شوند این است که به اندازه کافی غذا نمی خورند یا غذا را محدود نمی کنند.

محدودیت عمدی

محدودیت ها در شرایط مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، ممکن است شامل محدود کردن وعده های غذایی کامل ، غذاهای خاص یا محدود کردن دوزها باشد.

این اغلب نتیجه کاهش وزن مزمن است که منجر به شروع و توقف مکرر چرخه می شود. این معمولاً به دلیل قوانین و مقررات مربوط به غذا خوردن است.

برای اینکه کمی بدن شما به طور منظم غذای کافی دریافت نکند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. برای محدود کردن بدن از غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، این اراده در نهایت تمام می شود و درها و پنجره ها باز می شوند.

اندازه دوز از پشت بام عکس می گیرد و خودکنترلی به کنار جاده می رود. بدن سعی می کند کمبود غذای تجربه شده را جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب بیش از حد کار می کنند ، نفخ می کنند ، خجالت می کشند و ناامید می شوند. این امر آنها را وادار می کند تا در تلاش غلط برای “جایگزینی” یا “بهبود” آخرین قسمت بینینگ به محدودیت ها بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به طور تصادفی به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحانات حقوقی خود وقتی شب غذا می خورد درس می خواند. پس از بررسی عادات او ، متوجه شدیم استرس اشتهای او را سرکوب می کند ، به همین دلیل است که او در طول روز چیزی جز یک تکه پروتئین نمی خورد. وقتی سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه برگشت ، چوبی بود و بدنش چیزهایی را که دریافت نکرده بود جبران کرد.

با حرکت به جلو ، او غذا را با خود بسته بندی کرد و یادآوری هایی را برای خوردن تهیه کرد و اطمینان حاصل کرد که غذای مورد نیاز خود را در طول روز دریافت می کند.

2. اختصاص اخلاق به غذا و تفکر تنگ

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، وقتی اخلاق نقش دارد ، پرخوری اغلب همراه است.

وقتی می گویم اخلاق باید به غذا اختصاص داده شود ، در اینجا منظورم این است که غذا خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط در نظر گرفته می شود.

کسانی که اخلاق را به غذا نسبت می دهند ، اغلب غذاهای مغذی را خوب می نامند و به مصرف آنها افتخار می کنند. اینها به نوبه خود به غذاهای مبتنی بر لذت اشاره می کنند که ارزش غذایی زیادی نسبت به غذاهای بد ندارند. آنها هنگام مصرف این غذاهای لذت بخش احساس گناه یا شرم می کنند.

اگر این نوع اخلاق را به غذا اختصاص دهیم ، غذاهای طبقه “بد” بسیار وسوسه انگیز هستند. هنگام مصرف این غذاها ممکن است احساس کمبود یا فوریت وجود داشته باشد. طرز فکر تنگ شما باعث می شود که باور کنید از آنجا که “نباید” این غذاها را مصرف کنید ، آنها باید سریعتر یا در وعده های بزرگتر از حد معمول غذا بخورند.

منطقی بودن این امر از این ایده ناشی می شود که این ممکن است “تنها گزینه” برای خرید غذا باشد. یا ممکن است با خود بگویند که این “آخرین باری” است که آنها از این محصولات استفاده می کنند ، بنابراین آنها باید مقدار زیادی داشته باشند تا بتوانند از این تجربه “بیشترین بهره را ببرند”.

با گذشت زمان ، این طرز تفکر می تواند ناخواسته باعث بروز نوشیدن یا اختلالات خوردن شود.

3. غذاهای متعادل نخورید

ما دائما در مورد غذای متعادل و مغذی در اینجا در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! ما از سیستم Fundamental Five برای توصیف و انتقال آسان این غذاها استفاده می کنیم. میدونی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را از طریق پنج سیستم بنیاد راهنمایی می کند ، که غذاهای متعادل ایجاد می کند که می توانید برای تهیه غذا در این هفته یا تازه استفاده کنید!

بنیاد پنج وعده اصلی شامل منابع پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای نشاسته ای ، چربیها و عوامل طعم دهنده است.

هر ماده ای بدن را به شیوه ای متفاوت و حیاتی تغذیه می کند. از دست دادن گروه های غذایی خاص (عمداً یا ناخواسته) می تواند منجر به مصرف بیش از حد شود.

بدن اساساً هوس این مواد را می کند زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی داشته باشد. آنها به بدن اجازه می دهند بهترین عملکرد را داشته باشد!

اگر رژیم غذایی یک فرد عمدتاً شامل غذاهای فرآوری شده باشد یا به طور مداوم فاقد این مواد باشد ، ممکن است کنترل غذا را از دست داده و مقادیر بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات ممکن است گرسنگی ایجاد شود ، اما اغلب فراتر از مرزهای گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این غذا خوردن را به عنوان یک قسمت طبقه بندی می کند.

4. احساسات یا استرس های بی هدف

اگر مکانیزم های مقابله سالم و موفق برای مقابله با احساسات شدید یا استرس ایجاد نشوند ، افراد ممکن است در پاسخ به غذا دسترسی پیدا کنند.

استرس و خوردن احساسی کاملاً رایج است ، اما اگر مدت زمان زیادی با آن کنار نیاییم ، می تواند شروع به افزایش کرده و در غذا خوردن تبدیل به گلوله برفی شود.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی است که شما را از احساسات یا استرس ناشی از آن منحرف می کند. آنها لزوماً به دلیل گرسنگی غذا نمی خورند ، بنابراین علائم سیری را نیز نادیده می گیرند. تقریباً وسیله بی حسی است.

اگر گرسنگی و سیری به طور کامل نادیده گرفته شود ، می توان مقادیر بیش از حد غذا را در مدت کوتاهی مصرف کرد. علاوه بر این ، عدم کنترل وجود دارد زیرا اساساً رابطه ذهن و بدن قطع شده است.

اگر می بینید که سازوکارهایی برای مقابله با استرس و احساسات شدید در دست ندارید ، به همین دلیل است که از این راه غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی هستند. رابطه بین این دو تا حدودی اغلب نتیجه خود خرابکاری است.

اگر متوجه شدید که به دنبال غذا هستید و با خود چیزهایی از قبیل: “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین حتی می توانم بیشتر بخورم” ، “همه چیز در حال حاضر وحشتناک است ، بنابراین چه کسی اهمیت می دهد که من زیاد غذا بخورم. ، “یا” ، تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین شما فقط باید به اندازه من و هر اندازه که من می خواهم غذا بخورید. ”

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید و استرس و احساسات را مدیریت کنید. به شما این امکان را می دهد که به احساس گرسنگی و سیری خود گوش دهید و رژیم خود را کنار بگذارید. حتی احساس قدردانی و شفقت قوی نسبت به خود و بدن ایجاد می کند.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد نحوه انجام روش تغذیه آگاهانه را آموزش می دهیم. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را در اختیار شما قرار می دهیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

از کارگاه آموزشی رایگان ما دیدن کنید که در آن می توانید بیاموزید چگونه با انتخاب غذایی خود متعادل تر باشید تا بتوانید از خوردن و وسواس غذایی خود رها شوید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید