نقش استرس در گسترش و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از سال 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

چندین ویروس کرونا در خفاش ها وجود دارد که ممکن است نقش مهمی در توسعه ویروس های توالی ویروس آلفا ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز ممکن است به عنوان میزبان عمل کنند.

تنش

هر کس استرس را متفاوت احساس می کند و واکنش متفاوتی به آن نشان می دهد. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی شود ، بنابراین در هنگام استرس چه می کنید. می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای جهان پاسخی ندارد و باعث ایجاد ترس در افراد سراسر جهان می شود.

پزشکی هنوز درمان مناسبی برای این بیماری پیدا نکرده است. رسانه ها و پزشکان دائماً تأکید می کنند که از حضور در جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

اگر ما برای مقابله با این بیماری آرامش روحی و درونی داریم ، به انسجام اجتماعی نیاز داریم ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند و این باعث استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

با تغذیه در برابر تاج ، سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

قرنطینه

مردم از شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه از ترس از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا معمولاً حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز به این بیماری مبتلا می شوند ، اما مشخص نیست که چه زمانی یا چه زمانی بیماران کروناویروس آلوده می شوند.

دولتها برای مقابله با ویروس تلاش کرده اند از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند. در تمام شهرها قرنطینه اعلام شد. قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری از مردم چشم انداز دلهره آوری است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان وجود ندارد.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افراد آلوده یا در معرض این ویروس ساخته اند که این امر باعث ترس مردم در مورد این بیماری می شود.

واقعیت این است که ویروس کرونا چندان مسری نیست و فقط مانند سایر ویروس های عفونی ، سیستم های ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی را هدف قرار می دهد.

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا ، کووید 19 دارای نرخ انتقال بالا اما میزان مرگ و میر کمتر است.

در بین افرادی که کووید 19 را در سراسر جهان مثبت تشخیص داده اند ، نزدیک به 80 درصد علائم لازم برای بستری شدن را نشان نداده اند. به عبارت دیگر ، لازم نیست زیاد وحشت کنید.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر شده و عمدتا از طریق راه های هوایی پخش می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است و مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر بیشتری هستند.

پیامدهای روانی

اگر با 5 نفر در مورد این بیماری صحبت کنیم ، پاسخهای متنوعی دریافت می کنیم ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی دیگر جاهای دیگر فکر می کنند و برخی دیگر نام ویروس را نشنیده اند.

جدا از این موارد ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی خطرات چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات بیشتر از تحلیل و منطق استفاده می کنند.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی مضطرب شوند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و به حقایق فکر کنید. دستان خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از ضد عفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس با لباس با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس در مجاری تنفسی پخش می شود. اگر کسی در خانه بماند ، ممکن است ویروس نداشته باشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، برای تمیز نگه داشتن سطوح با کلینیک محلی خود تماس بگیرید.

از اسپری ضدعفونی کننده یا دستمال مرطوب روی سطوح لمسی مانند کلیدهای روشنایی ، میز کار ، تلفن و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطر استرس در بیماری عروق کرونر

محققان دریافتند که برخی از افراد ممکن است ابتدا با مشکلات روانی مریض شوند و در کنترل افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی از قبل ممکن است بدتر شود تحقیقات نشان می دهد که افرادی که بیشتر در معرض استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، افراد در حال بهبود بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.

ورزش ، خواب و رژیم غذایی مناسب

این همیشه توصیه خوبی است و در صورت عدم اطمینان باید بر آن تأکید کرد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. علاوه بر این ، رژیم سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از آنها موفق تر هستند.

غذاهای متناسب با سن کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید