نان زنجبیلی خیره کننده-پارما-سبک مرغ کیف


من دقیقاً نمی دانم چه موقع شادی یک سینی پخت را کشف کردم ، اما به نظر می رسد مدتها پیش بوده است-و این یکی از دستور العمل ها و گزینه های خوردن است که من در دوره بعد از جراحی برای تغذیه خودم ، از آن استفاده می کنم. خانواده ، و دوستان من من همیشه اطمینان دارم که پروتئین و سبزیجات کافی در ترکیب وجود دارد ، و اغلب برخی کربوهیدراتهای پیچیده نیز وجود دارد – و اگر نمی خواهم آن ماده را بخورم ، به سادگی آنها را محدود یا حذف می کنم.

من فکر می کنم آنها غذاهای فصلی فوق العاده ای درست می کنند – می توانید در بهار ، تابستان ، پاییز یا زمستان یک ترکیب عجیب و غریب درست کنید ، و در تابستان ، اگرچه لازم است فر را روشن کنید – مدت زیادی دوام نمی آورد و اجاق گاز معمولاً اضافی است ، آشپزخانه نسبتا خنک می ماند حتی می توان برخی از آنها را در ساعات سردتر از قبل پخته و مجددا گرم کرد تا در موج “موج” گرما را کاهش دهد!

من امروز این را درست می کنم – این نوعی مرغ با ژامبون کیف پارما ، لوبیا سبز و سیب زمینی جدید یا مومی است. من کیف را بیشتر از این با روکش خرده پا تهیه می کنم ، اما اگر شما ترجیح می دهید خرده را انتخاب کنید ، به سادگی گزینه ای را که در اینجا آمده جایگزین کنید.

مرغ “PARMA-KIEV” TRAY

عناصر

METRIC / ایالات متحده

750 گرم سیب زمینی مومی (من از شارلوت استفاده کردم)

3 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده

1 لیمو ، پوست کنده از وسط و همه نازک برش خورده است

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

اسپری آشپزی کم چرب یا مه

150 گرم / 2/3 فنجان پنیر نرم کم چرب یا پنیر خامه ای کم چرب

2 قاشق غذاخوری ترخون خرد شده ، جعفری یا پیازچه خرد شده

4 سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان (تقریبا 100 گرم)

8 تکه ژامبون پارما

300 گرم لوبیا سبز خوشمزه ، برش خورده

200 میلی لیتر / ¾ فنجان آب مرغ / آب گوشت

گیاهان خرد شده اضافی برای تزئین (اختیاری)

روش

  1. فر را با دمای 220 درجه سانتی گراد / 425 درجه فارنهایت / گاز گرم کنید 7.
  2. سیب زمینی ها را خرد کرده و در سینی یا سینی بزرگی با سیر ، برش های لیمو و نمک و فلفل قرار دهید تا مزه دار شوند. با یک اسپری آشپزی کم چرب یا مه بپاشید ، سپس 20 تا 25 دقیقه سرخ کنید تا سیب زمینی ها تقریبا نرم شوند.
  3. در همین حین ، پنیر نرم را با پوست لیمو ، سبزیجات و نمک و فلفل بزنید تا مزه دار شود. فاصله هر طرف سینه مرغ را بریده و مراقب باشید آن را در طرف دیگر سوراخ نکنید. سپس با استفاده از انگشتان خود یک جیب بسازید تا مخلوط پنیر بارگیری شود. مرغ را کمی مزه دار کنید ، سپس 2 تکه ژامبون پارما را بپیچید و جیب را محکم بپوشانید.
  4. سیب زمینی ها را از فر خارج کرده ، به آرامی روی حبوبات بریزید ، سپس مرغ را روی آن قرار دهید. سیب زمینی ها را روی آبگوشت / آبگوشت بریزید و مرغ را با کمی روغن پخت یا غبار کم چرب بپاشید. دوباره آن را در فر بگذارید و 15-20 دقیقه دیگر بپزید تا مرغ نرم شود و لوبیاها نرم شوند.
  5. هنگام سرو ، گیاهان اضافی خرد شده را گرم بپاشید.

خدمات: 4

WLS PORTION:

کالری در نسبت: 380

پروتئین: 42.7 گرم

کربوهیدرات: 39.2 گرم (6 گرم شکر)

چربی: 6.3 گرم

ارائه تصویر از Consorzio del Proscuitto di Parma

دیدگاهتان را بنویسید