متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا غذای مناسب را انتخاب کرده و یک برنامه غذایی سالم تهیه کنید و همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیماران ایجاد کرده و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه دهید.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند و روش صحیح خوردن را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر می گیرد تا مطمئن شود رژیم غذایی خاص م effectiveثر است و نتیجه را گزارش می کند. فرایند درمان
این متخصص رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، میانسالان ، بیماران ، افراد چاق و لاغر با توجه به شرایط و نیازهای آنها آماده می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه غذاهایی و چقدر باید در روز مصرف کنند.
بیماران تحت نظر متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کنند. بیمارانی که به چنین متخصصانی مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی هستند که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه کافی نیاز دارند.
بیمارانی که به چنین متخصصانی مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی هستند که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه کافی نیاز دارند.

چه موقع با متخصص تغذیه تماس بگیریم؟

رژیم

همه کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

اگر احساس می کنید احساس پرخوری می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا خوردن فکر می کند

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف به همه افرادی که تا 20 مارس در رژیم غذایی ثبت نام کرده اند ، می دهیم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی سیستم تغذیه و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید