لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، درباره کاهش وزن و پوکی استخوان که می تواند منجر به بیماری های دیگر در انسان شود هشدار داده است.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی خاص برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم کرده و باعث پوکی استخوان می شود. توصیه های غلط در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر حرفه ای که سلامت جامعه را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه باریک و م effectiveثر باشد ، این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر است. کاهش وزن طبیعی از نظر یک تا دو کیلوگرم دانش تغذیه در هفته طبیعی است ، فردی که کاهش وزن را انجام می دهد باید زیر نظر یک متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را برای مدت طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف شده و با کوچکترین ضربه ای شکسته می شوند و حتی عطسه و سرفه می کنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن آن بیشتر می شود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر ابتلا به سفید پوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها از پوکی استخوان رنج ببرند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه سطح استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما با ضعیف شدن استخوان ها در طول زمان ، کمردرد به دلیل وجود مهره های کوچک در بدن ، کوتاه شدن قد ، قوز کردن و شکستگی به سرعت ظاهر می شود.

متخصص تغذیه اصفهان لاغری نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

اصفهان متخصص تغذیه است


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و همچنین در میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان اینجا را کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذای گرم و سرد

6 روش مصرف امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید