تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو جزء تهیه پاستا هستند. قبل از فرآیند پخت ، آنها را به محصولات پخته شده اضافه می کنند تا با تولید گاز دی اکسید کربن حجم محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب ، در این مقاله می خواهیم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان بررسی کنیم.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذاها مخلوط می شود. در دمای فر گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش با مخلوط شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین ، شما باید در این مرحله سریع عمل کنید. در غیر این صورت ، گاز حاصله از بافت خارج شده و باعث کاهش حجم محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی جوش شیرین با یک ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و پرکننده هایی مانند نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تشکیل می شود. کدام یک از دو ماده موجود در دستور پخت بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث ایجاد طعم تلخ در محصول می شود ، مگر اینکه با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست تضاد داشته باشد ، اما بیکینگ پودر همچنین حاوی مواد اسیدی و قلیایی است ، بنابراین عملاً هیچ تاثیری روی مزه

دستورالعمل استفاده از بیکینگ پودر معمولاً حاوی سایر مواد با طعم خنثی مانند شیر است. البته می توان از بکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که دستور پخت بیکینگ پودر پیشنهاد می شود ، نباید از جوش شیرین استفاده کرد زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم کیک نیست ، اما می تواند به کرم قابض اضافه شود.

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر در متخصص تغذیه اصفهان است


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و همچنین در میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان اینجا را کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

لاغری نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین




دیدگاهتان را بنویسید