تغذیه موقت – رژیم


تغذیه موقتی
تغذیه موقتی

زمان بندی: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی وزن خود را کاهش دهیم

سه رکن برای کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر (مقدار) و زمان خوردن (زمان بندی). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار گرفته اند ، مورد سوم اغلب نادیده گرفته می شود.

چه کار کنیم و چه به مهمانی برویم ، تأخیر خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه زمانی چیست؟

تغذیه موقت شامل هماهنگ سازی عادات غذایی با ساعت بیولوژیکی شما است. علاوه بر ساعت تولید مثل ، بدن تعدادی ریتم و چرخه را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم انتقال دهنده های عصبی و الگوها. هر روز برای خوردن یک میان وعده خاص غذا می خورید؟).

رژیم غذایی موقت در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا خوردن را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه های موزون کار می کند ، بنابراین بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی توصیه می کنند که درمان های خاصی در ساعات خاصی از روز انجام شود).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی است ، به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) ، که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و دائماً از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی مطلع است. این ساعت مچی همچنین ساعت های محیطی کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ، معده و ریه را تنظیم می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه استدلال می کند که مصرف غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که شما تا حد ممکن مواد مغذی دریافت کنید. این مطالعه همچنین اشاره می کند که صبحانه باید سنگین و پر از غذاهای غنی از انرژی باشد ، در حالی که صبحانه باید کم باشد.

مطالعه دیگری نشان داد که یک وعده غذایی سنگین عصرانه منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش سطح قند خون پس از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید ارزان قیمت شوید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. بین صبحانه و ناهار و بین ناهار و شام باید 4-5 ساعت فاصله باشد. اما فاصله بین شام و صبحانه صبح روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیک هستند.

غذا خوردن به موقع چه فایده ای دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند تعدادی از تأثیرات مثبت بر بدن داشته باشد ، مانند:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

تنظیم سطح کلسترول

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید