خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت در عملکرد قلب


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت در عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات قلبی دریچه ای است. با تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی به نام “دریچه آئورت دو طرفه” می شوند ، اما تنگی آئورت رخ می دهد ، این وضعیت در سنین بالا بیشتر شایع است زیرا کلسیم یا زخم ها به دریچه آسیب می رسانند و جریان خون را در سراسر مرزهای It افزایش می دهند.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به طور قابل توجهی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سردرد یا حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پاها

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

علائم در نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• خستگی در محل کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 راه برای ضخیم شدن دریچه آئورت وجود دارد:

تجمع کلسیم:

علاوه بر مواد معدنی و مواد مغذی دیگر ، خون کلسیم را نیز حمل می کند. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم در طول زمان در دریچه ایجاد می شود. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه بال یا گیره است که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از آنها با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند در سالهای آینده کاملاً به این شکل عمل کند. اما هرچه سن شما بیشتر می شود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه عارضه گلو درد یا تب مخملک به اندازه قبل شدید نیست ، اما همچنان می تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا مشکلات رو به رشدی ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ همچنین می تواند ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر تلاش کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند و به بدن فضای کمتری برای تامین خون کافی می دهد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (بال یا چین و چروک) عمدتا افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر مردم تا سن 70-80 سالگی هیچ علامتی ندارند.

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک اختلال مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم رشد دریچه های قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون فشار وارد دهان می کند و در طول سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

اگر دریچه آئورت به درستی باز نشود ، قلب شما نمی تواند خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. به دلیل این وضعیت ، خون به سایر قسمت های قلب و حتی ریه ها باز می گردد. برای جبران این امر ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند باعث فعالیت بیش از حد قلب شود:

درد قفسه سینه ناشی از گردش خون ضعیف در ماهیچه قلب است

غش کردن (زیرا خون کافی در مغز وجود ندارد)

نارسایی قلبی (ضعف قلب که به خوبی پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا تشخیص دهد آیا ضربان قلب دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی شما توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش با استفاده از امواج صوتی ، تصویری از قلب در حال حرکت را تولید می کند. در این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی جریان خون به بطن ها ، دریچه آئورت و قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را انجام دهند که اکوکاردیوگرام توده ای نامیده می شود تا دریچه آئورت را به طور کامل بررسی کند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در انتهای لوله ای که از دهان به معده منتهی می شود (مری) قرار می گیرد.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به یک پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند بطن های بزرگ ، بیماری های قلبی و ریتم غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده بزرگ شدن رگ خونی (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت باشد. اشعه ایکس قفسه سینه نیز می تواند به پزشکان در نظارت بر وضعیت ریه ها کمک کند.

آزمونهای عملی یا تستهای استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ، می توانید از داروهای شبیه بدن برای قلب استفاده کنید.

توموگرافی کامپیوتری (CT) قلب:

سی تی اسکن قلب از اشعه ایکس برای گرفتن تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق تر دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قلب (MRI) از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای گرفتن تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که سایر آزمایشات قادر به تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن نباشند. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از رگ خونی بازو یا کشاله ران عبور داده و آن را به داخل شریان قلب هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق یک کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها کمک می کند تا در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) قابل مشاهده شوند. این آزمایش تصویر دقیقی از شریان های قلب و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می توانید فشار داخل بطن ها را اندازه گیری کنید.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم شما خفیف هستند یا هیچ علائمی مشاهده نمی کنید ، پزشک در ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش عوارض خود استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز باشد. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی برای ترمیم یا جایگزینی دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته روشهای کمتر تهاجمی نیز موجود است.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، آن را در یک مرکز پزشکی ، با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی که در ارزیابی و درمان بیماری دریچه ای قلب تجربه دارند ، ارزیابی و درمان کنید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان سفر سلامت در زمینه خدمات درمانی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند زیرا تنگی دریچه آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند صفحه دریچه (نوک) جوش داده شده را بردارند.

بادکنک فتوپلاستیک
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه دهانه باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستیک” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را در ورید یا کشاله ران وارد می کند ، با یک بادکنک خاتمه می یابد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

درمان تنگی آئورت اغلب نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای که از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان ساخته شده است (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های موجود در بافتهای بیولوژیکی به مرور زمان تحلیل می روند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون در طول زندگی خود برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت پیوندی

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR) پزشکان از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت زیر پوستی (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان سوند را در ساق یا سینه او قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک دریچه جایگزین از طریق کاتتر به قلب وارد می شود. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید