5 ماده غذایی مفید برای ترمیم بدن


5 ماده غذایی مفید برای ترمیم بدن

آیا تغذیه بعد از تمرین مهمترین وعده غذایی است؟ به ویژه انتخاب بهترین غذاها برای بهبودی بسیار مهم است. هر چیزی که بعد از تمرین می خورید تأثیر مستقیمی بر استقامت شما خواهد داشت. اگر می خواهید برای سوزاندن چربی یا چربی سوزی و عضله سازی تلاش کنید ، یک برنامه تمرینی به تنهایی مهم نیست.

مرغ ، کینوا ، آووکادو و سبزیجات برگ دار از جمله غذاهای بعد از تمرین برای بهبود بهتر هستند. اگر می خواهید در مورد بهترین دستورالعمل های غذایی بیشتر بدانید بازسازی بدن با برنزه کننده ها با من بمان.

اهمیت تغذیه بعد از تمرین برای بهبودی

مزایای ورزش پس از ورزش و بهبودی در دسترس است. در پایان تمرین ، ماهیچه ها سعی می کنند با قدرت تقویت شوند. بنابراین ، مهم است که از بهترین مواد مغذی برای بهبود استفاده کنید. تنورها پیشنهاد می کنند که ورزشکاران سخت کوش باید از غذاهای سرشار از پروتئین و کربوهیدرات بالا استفاده کنند.

وعده غذایی بعد از تمرین باید ظرف یک ساعت پس از تمرین مصرف شود. پروتئین به ترمیم و ساخت ماهیچه کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین سطح قند خون را تثبیت می کنند. همچنین از هدر رفتن ماهیچه ها برای تغذیه بدن جلوگیری می کند. رژیم غذایی بعد از تمرین باعث تامین انرژی و بهبود فیبرهای ماهیچه ای می شود. این نکته در ایجاد وزنه نیز اهمیت دارد.

مقاله ای در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی منتشر شده در سال 2017 یک مرور کلی جالب ارائه کرد. نتایج نشان داد که مصرف پروتئین بعد از تمرین باعث افزایش سنتز پروتئین ماهیچه ها می شود. با انجام این کار ، آنها بعد از تمرین عضلات خود را بازیابی و ترمیم می کنند. مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که مصرف غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات برای بهبود خوب است. تخم مرغ و گوشت بدون چربی نیز در این لیست قرار دارند.

ورزش بدون مکمل با برنامه ورزشی مناسب و رژیم غذایی اصولی امکان پذیر است. با این حال ، در شرایطی مانند آموزش ورزشکاران حرفه ای ، مربیان ترجیح می دهند از لوازم بدنسازی برای افزایش حجم استفاده کنند. یک پیشنهاد برای بازیابی عضلات ، یک پروتئین شیک است.

نکات بدنسازی آنلاین و بارگیری برنامه افزودنی آنلاین از تیم برنزه کننده ها کلیک.

در اینجا بهترین غذاهای غنی از پروتئین برای بهبودی آورده شده است.

بهترین غذا برای ریکاوری و بهترین غذا بعد از تمرین

  1. ماهی یا مرغ

ماهی و مرغ بدون چربی پروتئین مورد نیاز برای ماهیچه ها را تأمین می کند. این پروتئین باید جزء ضروری وعده غذایی یا میان وعده بعد از تمرین باشد. پروتئین بدون چربی شامل ماهی بدون پوست ، لوبیا و طیور است. آنها همچنین کالری و چربی اشباع کمتری نسبت به گوشت گاو دارند.

ماهی و طیور حاوی تمام پروتئین های ضروری مانند لوسین ، ایزولوسین و والین هستند. قبل از شروع ورزش وعده غذایی بعد از تمرین را آماده کنید. به عنوان مثال ، امکان تهیه ماهی دودی یا پخته یا مرغ کبابی یک شب قبل از تمرین وجود دارد.

  1. کینو

کینوا یکی دیگر از غذاهای بعد از تمرین است. کینوا در غلات کامل حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. اگر به غلات علاقه دارید ، کینوا بهترین انتخاب است. همچنین فاقد گلوتن در نتیجه ، برای افرادی که حساسیت به گلوتن دارند مناسب خواهد بود.

اگر می خواهید در اصل وزن کم کنید ، کینوا را فراموش نکنید. این غذا را با ماهی یا مرغ به عنوان وعده غذایی غنی از پروتئین بعد از تمرین بخورید. اگر گیاه خواری میوه ها و سبزیجات ذکر شده در زیر را به کینوا اضافه کنید.

به دست آوردن برنامه تغذیه بدنسازی از برنزه کننده ها کلیک.

  1. آووکادو

آووکادو می تواند یکی از بهترین غذاها باشد بهبود به دلیل سیری شناخته شده است. این میوه سالم است و به شما کمک می کند بعد از تمرین احساس بهتری داشته باشید. ورزشکارانی که به دنبال تناسب اندام و رژیم هستند نباید این میوه شگفت انگیز را از دست بدهند.

آووکادو حاوی مقدار زیادی چربی سالم است. در نتیجه ، برای افرادی که از رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا کتوژنیک پیروی می کنند ، انتخاب خوبی است. آووکادو را با تخم مرغ آب پز یا نخود فرنگی بخورید.

  1. سبزیجات با برگهای سبز تیره

این سبزیجات سرشار از عناصر کمیاب و ویتامین هستند. بنابراین ، آنها بخشی سالم از رژیم متعادل برای ورزشکاران هستند. سبزیجات برگ سبز تیره مواد مغذی مهمی مانند کلسیم و آهن را تأمین می کنند. کلسیم باعث افزایش عضله سازی و افزایش استحکام استخوان ها می شود. آهن همچنین متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. سبزیجات زیر را در رژیم غذایی خود بعد از تمرین قرار دهید:

  • اسفناج
  • شعبانک (اروگوئه)
  • کلم یا برگ کلم
  • بوک چوی یا کلم سفید چینی

اسفناج را به اسموتی پروتئین اضافه کنید. یا آن را با چند برگ کلم سرخ کرده و با کینوا سرو کنید.

بهترین غذای بعد از تمرین برای بهبودی

  1. شیک پروتئینی یا شیر کاکائو

شیک های پروتئینی آنها در برنامه های بدنسازی یا تناسب اندام بسیار محبوب هستند. این نوشیدنی ها دریافت پروتئین را پس از تمرین راحت تر می کنند. به خاطر داشته باشید که باید سبکی با کیفیت و بدون قند ایجاد کنید. با توجه به اندازه صنعت مکمل ، بهتر است اسموتی پروتئینی خود را تهیه کنید. این نوشیدنی ها معمولاً حاوی 30 گرم پروتئین هستند. همچنین حاوی 3-4 گرم اسید آمینه لوسین است که باعث رشد ماهیچه ها می شود.

برخی معتقدند که شیر کاکائو جایگزین خوبی برای غذا بعد از تمرین است. با این حال ، شیر کاکائو هیچ مزیت خاصی ندارد. این نوشیدنی حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. بنابراین برای بهبود توصیه می شود. اما در واقعیت ، هیچ تفاوتی با خوردن غذاهای دیگر با یکی از این ریز مغذی ها ندارد.

بهترین زمان برای غذا خوردن بعد از تمرین

تا اینجا ، او بهترین غذاها را برای درمان می داند. اما بهترین زمان برای تحقق وعده کی است؟ یک مطالعه در سال 2013 انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت زمانی بین وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین نباید از 4 ساعت بیشتر باشد. اگر زمان این دو وعده غذایی بیش از 4 ساعت باشد ، احساس خستگی می کنید. در نتیجه ، شما انرژی کافی برای تمرین و عضله سازی را از دست می دهید.

اکثر مردم قبل از غذا ضربان قلب پایینی دارند. این معمولاً 10-20 دقیقه پس از پایان تمرین اتفاق می افتد. دوش گرفتن و سپس غذا خوردن یک روش م effectiveثر و مکرر است. غذاهای دریایی ، تخم مرغ و ماست از اولویت های اصلی بعد از تمرین هستند.

نتیجه

انتخاب بهترین غذاها برای بهبود به شما کمک می کند تا عضله بسازید و بعد از تمرین انرژی کسب کنید. به طور کلی ، ترکیب کربوهیدرات و پروتئین یک راه حل خوب است. مرغ یا ماهی حاوی چربی ، تخم مرغ و کینوا از وعده های غذایی بعد از تمرین نیست. از آووکادو ، سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و شیک پروتئینی استفاده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای)
بارگذاری …


نویسنده:

تن ورز (برگرفته از مقاله ای در insider.com)

اگر از این مقاله استفاده می کنید ، نام و آدرس مستأجران را به عنوان منبع ذکر کنید.

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1703

در صورت تمایل می توانید از سایر برنامه های ویژه برنزه کردن در زمینه بدنسازی و تناسب اندام استفاده کنید:

برنامه آموزشی اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل های ورزشی

برنامه فشرده بدنسازی زنان در 6 هفته

برنامه فشرده عضلات سینه ای در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات پا در 4 هفته

برنامه فشرده برای عضلات شکم و جانبی بسته جنسی در 4 هفته

برنامه فشرده برای افزایش حجم بازوها در 4 هفته

برنامه فشرده بدن تابستانی در 6 هفته

برنامه عمومی تمرینات خانگی

برنامه تمرینی خانگی مقدماتی

برنامه نیمه حرفه ای تمرینات خانگی

برنامه تمرینات خانگی حرفه ای

برنامه آموزشی محل کار

برنامه حجم Hipsterدیدگاهتان را بنویسید