پرخوری عصبی چیست؟


پرخوری و داروهای خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان های پزشکی
داروها
فلوکستین (Prozac) یک داروی ضد افسردگی است که توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن در بیمارستان شایع نیست. اما در صورت پرخوری شدید ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و روی چیزهایی تمرکز می کند که باعث پرخوری یا پاک شدن می شود. به این ترتیب ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم در هنگام پرخوری عصبی چالش برانگیز است.
خانواده درمانی (FBT):
این دارو اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات روابط با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که تعامل با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

درمان تغذیه ای
هدف از تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی خوب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا احساس گرسنگی و سیری بدن را تشخیص دهید. آنها همچنین به حفظ وزن و ایجاد نگرش سالم کمک می کنند.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز شما تامین شود. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان تمرین برای سلامتی خود مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت از دوستان و خانواده می تواند به شما در غلبه بر عادات ناسالم و احساس بهتر کمک کند.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید