رژیم 7 روزه – رژیم غذایی


رژیم 7 روزه
رژیم 7 روزه

رژیم رژیم 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل ضعف اصلی ظاهر و استقامت است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید این فرد شرایطی را دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، شما به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده اید و وقت کافی برای تهیه لباس مناسب ندارید و لباسی را که دوست دارید بپوشید از دست داده اید. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این مرد می رسد این است که آیا راه حلی عملی برای کاهش سریع وزن و پوشیدن لباس مورد علاقه خود و ظاهر خوب وجود دارد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما ارائه می دهیم که با آن می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

مهمترین نکته هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم غذایی طبیعی باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های مختلف لاغری استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند لاغری و … مردم را فریب دهند. از آن استفاده نکنید. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید به وزن دلخواه بدن خود برسید. فکر این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید ، به کاهش وزن شما کمک نمی کند و سلامتی شما را به خطر می اندازد. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سخت را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که رژیم GM (GM) نامیده می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که به شما کمک می کند 6-7 کیلوگرم را در یک هفته کاهش دهید. با این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند هر روش کاهش وزن ، مزایا و معایب خود را دارد و باید از همه نظر مورد بررسی قرار گیرد که آسیبی به سلامتی فرد وارد نمی کند ، که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و نحوه رژیم غذایی وجود ندارد. در ابتدا تصور عمومی این بود که این سیستم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز معرفی شده است که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که بیشتر آنها را می توانید سبزیجات بخورید و فقط در روزهای آخر گوشت بخورید. یک عامل مهم در افزایش وزن این است که ما کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن دریافت می کنیم. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. هیچ محدودیت کاری یا سنی برای این رژیم وجود ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

کلید شروع رژیم غذایی GM این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهنی آماده تعیین کنید و برای پیشرفت بیشتر تلاش کنید ، بیشتر باور دارید که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام دهید. فقط غذاهایی که توسط رژیم غذایی تجویز شده اند باید در رژیم غذایی استفاده شوند. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش خود را هدر خواهید داد. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان و بدون گرسنگی وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم طوری طراحی شده است که کالری غذای شما را در نظر بگیرد ، سپس در هر ساعت از روز. تنها چیزی که آنها تأکید می کنند این است که دستورات این سیستم را به شدت دنبال می کنند.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت چربی سوزی بدن خود را افزایش دهید

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که قبل از گرفتن این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به یک هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین به طور طبیعی ، این روز برای شما کمی سخت خواهد بود. در این مرحله ، شما باید از انواع میوه استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. علاوه بر این ، شما حق استفاده از سبزیجات را به صورت خام یا پخته نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید. بنابراین در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از هر تعداد سبزیجات استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات بپزید ، اما نمی توانید از روغن برای پخت سبزیجات استفاده کنید. در این روز مصرف حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید صبحانه آن را بپزید تا در طول روز بسوزد و انرژی کافی برای انجام فعالیت های مختلف داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در نحوه عملکرد دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد مراجعه به سرویس بهداشتی افزایش یابد. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

3 روز سوم رژیم لاغری: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. بنابراین می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از میوه ها و سبزیجات دیگر به ترتیب دلخواه مانند رژیم سبزیجات صبحگاهی و رژیم میوه عصرگاهی یا برعکس یا ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، 8-12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم لاغری: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. می توانید 8 تا 12 موز در طول روز و حداکثر 3 لیوان شیر بخورید. ممکن است نگران باشید که هدف برنامه روز چهارم احساس گرسنگی است ، اما در پایان روز سیر می شوید. البته ، شما باید شیر و موز را تقسیم کنید تا در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: مصرف گوجه فرنگی

روز پنجم روزی است که شما گوجه فرنگی مصرف می کنید. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، مصرف گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره در بدن تولید می کند ، بنابراین برای رقیق شدن میزان مصرف آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم ششم روز: یک فنجان برنج بخورید!

همچنین می توانید در این روز از یک فنجان برنج استفاده کنید. می توانید با خوردن انواع سبزیجات در طول روز خود را سیر نگه دارید. به یاد داشته باشید که 8 و 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، احساس می کنید در بدن خود نور دارید و دستگاه گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیز است. در این قسمت می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید برای خود مهمانی ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع رژیم 7 روزه ، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ها ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن تازه تر و تمیزتر است. همچنین سیستم گوارش را تقویت می کند.

مزایای سیستم GM

  1. مهمترین و عمده ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن وزن خود را کاهش دهید. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن خارج می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اول این رژیم ، خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی غنی از پروتئین به شما در کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه مصرف همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در روزهای خاصی گرسنه و دست و پا گیر می شود.
  2. این سیستم معتبر نیست زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای مغذی بدن را در نظر گرفته و آن را با فعالیت بدنی ترکیب کند. چنین رژیمی چربی می سوزاند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

آیا ارزش امتحان سیستم GM را دارد؟

بسیاری از افراد به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن در شرایط خاص هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا ما چربی های تجمع یافته در بدن را از بین ببریم. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که در چنین رژیم هایی شرکت نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار دهید زیرا مواد مغذی لازم را مصرف نمی کند. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و در کنار ورزش روزانه به سلامت خود نیز اهمیت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید