تاثیر رژیم غذایی بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هرکس ایده خود را در مورد آن دارد. شما می توانید یک صفت زیبا را به چیزی که دوست شما فکر می کند زیبا نیست و به ندرت زشت است نسبت دهید. یکی از مسائلی که تأثیر زیادی بر ما و نگاه ما به زیبایی دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش مهمی در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های خاص و قابل توجهی است که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی انسان ، زیبایی آن را نیز افزایش می دهد. اخیراً بدن مورد توجه مردان و زنان بدن لاغر است. بنابراین ، رژیم های غذایی مختلف جای خود را در بین افراد پیدا می کنند و از آنها درست یا غلط استفاده می کنند. به طور کلی ، مهمترین چیزی که توجه همه را به خود جلب می کند ، کاهش وزن در زمان تعیین شده توسط آن رژیم غذایی خاص است. افراد کمی به عوارض جانبی این رژیم ها برای مصرف کنندگان خود توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم های غذایی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و بر عملکرد آنها تأثیر بگذارند. این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.

دهان و دندان یکی از اعضای بدن است که مستقیماً تحت تأثیر رژیم قرار می گیرد. آب غیر قابل مقاومت است و صرف نظر از محصول هر نظمی ، رژیم غذایی می تواند دندان های شما را از راه سلامت دور کند. برای آشنایی بیشتر با این دسته با ما همراه باشید.

  • رابطه جدایی ناپذیر بین تغذیه و بهداشت دهان و دندان
  • لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان!
  • 4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان در هنگام کاهش وزن

رابطه جدایی ناپذیر بین تغذیه و بهداشت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و بهداشت دهان و دندان رابطه ای دو جانبه جدایی ناپذیر وجود دارد ، به طوری که اگر یک طرف رابطه مشکل داشته باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی لازم برای سلامت دندان های خود را مصرف نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید و این امر در جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن اختلال ایجاد می کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید و البته علاوه بر از دست دادن یکی از بزرگترین لذت های جهان ، یعنی خوردن ، ذخایر تغذیه ای بدن را تضعیف می کند. بودن.

اگر غذای ضعیفی بخورید ، در معرض پوسیدگی دندان قرار خواهید گرفت. به عنوان مثال ، شکر یکی از خطرناک ترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و مصرف این ماده باید با احتیاط و مراقبت های بهداشتی انجام شود. یا ، مصرف طولانی مدت غذاهای اسیدی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و این مشکل تنها با اصلاح سبک غذایی شما حل می شود.

لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان!

آیا می دانید کاهش وزن بر دندان ها و لثه های شما تأثیر می گذارد؟ این باید آخرین چیزی باشد که هنگام رژیم گرفتن به ذهن شما رسید ، شاید اصلا شما را اذیت نکرده باشد! اما باید بدانید که کاهش وزن و کاهش وزن بر دهان و دندان شما تأثیر مستقیم دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان های شما داشته باشد. چربی هایی که شما را عصبانی می کنند و در درک بدن شما اختلال ایجاد می کنند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست داده اند ، نسبت به سایر افراد چاق ، حفره دهان بهتری دارند. در واقع کاهش توده چربی خطر بیماری التهابی لثه را کاهش می دهد و همچنین از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به یاد داشته باشید ، “دندانهای چربی کم ، سالمتر”!

4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان در هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما علاوه بر مزایای اصلی ، باید معایب آن را نیز بدانید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. غذاهای گیاهی به شما کمک می کند سریعتر و سالمتر وزن خود را کاهش دهید و دندانهای خود را به دلیل انواع ویتامین ها و مواد معدنی سالم نگه دارید. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که میوه و سبزیجات زیادی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که هنگام جویدن سطح آنها به دندان ها می خورد و برس ها و برس ها پلاک و سایر غذاها را خراش می دهند.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی صحبت از پاداش می شود ، آب نبات های بدون قند و آدامس بجوید. قطع مصرف قند به طور قابل توجهی توده چربی را کاهش می دهد و همچنین دندان های سالم را حفظ می کند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه دارد. خوب است بدانید که نه تنها پوست و کلیه های شما ، بلکه در صورت نوشیدن آب کافی از دندان های شما به خوبی محافظت می شود.
  • خواب کافی. اگر این مطلب را بخوانید احتمالاً شگفت زده خواهید شد. جای تعجب نیست! خواب مناسب نه تنها به سلامت بدن شما کمک می کند ، بلکه به سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

به منظور حفظ سلامت دندان های شما ، کلینیک دندانپزشکی دکتر نیکزاد شما را در صورت صحت وضعیت شما بررسی می کند. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید