آیا گوشت گاو مراتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو چرانی پایدار است؟ حامیان می گویند بله ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای حفظ گوشت است؟ بنابراین ، من گوشت گاو تغذیه شده با علف را دوستدار محیط زیست نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

این به من نشان می دهد که یک محصول قادر است نیازهای فعلی مصرف کننده را برآورده کند بدون این که رضایت نیازهای آن مصرف کنندگان را به خطر اندازد. به عبارت دیگر ، نسل های آینده همچنان سیاره ای خواهند داشت که می توانند بدون توجه به ردپای زیست محیطی امروز محصول ، از آن استفاده کنند و از منابع طبیعی کافی استفاده کنند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو کارخانه ای سازگار با محیط زیست نیست (به ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که او ارائه می دهد). تخمین زده می شود که دام 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای انسانی و بیش از 50 درصد را تنها به کشاورزی و جنگلداری اختصاص می دهد. اما احشام علفی یا مرتعی چطور؟ طرفداران می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای تغذیه پرورش داده نمی شود ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می کند و کمتر از سوخت های فسیلی نسبت به گوشت گاو کارخانه متکی است.

اینها البته مزایا هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو تغذیه شده با علف در مقابل گوشت گاو غلات

اول ، تفاوت بین گوشت گاو چمن (چرا) و غلات (علوفه یا پرورش کارخانه) چیست؟

گاوها ابتدا در مرتع علف می خورند تا زمانی که از مادر جدا شوند. سپس آنها با رژیم غذایی حاوی ذرت یا غلات به مدت 120 روز “به پایان می رسند” (یعنی در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها معمولاً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف تا آخر عمر در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. به خاطر داشته باشید که بین گوشت گوساله صد در صد گوشتی علفی و گوشت گاو علفی ، که بیشتر در مرتع پرورش داده می شود ، اما برای افزایش سریع وزن با رژیم غذایی غلات شروع یا به پایان رسیده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت گاو پرورش داده شده در مراتع برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو مرتع پایدار نیست. در حقیقت ، حرکت به سمت یک مدل تغذیه شده با چمن می تواند نتایج بدتری را برای کره زمین به همراه داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که برای تولید 1 پوند گوشت گاو حدود 1800 گالن آب با در نظر گرفتن آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، تولید غلات و غیره مورد نیاز است.

یک گاو 100-تغذیه شده با چمن به زمان بیشتری برای رسیدن به وزن ذبح نیاز دارد تا یک گاو پرورش داده شده در کارخانه که به سرعت با دانه چاق می شود. این بدان معناست که گاوهایی که در مراتع پرورش می یابند ، به دلیل طول عمر بیشتر ، آب بیشتری در مقایسه با این آب مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز است.

گاوهای پرورش داده شده در کارخانه در خوراک بسته بندی می شوند-تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما در حالی که گاوهای پرورش داده شده در مرتع از این سناریو اجتناب می کنند ، نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق داده های فائو ، حدود 26 درصد از منطقه عاری از یخ زمین برای چرای حیوانات استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه عمر سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، گاوهای تغذیه شده با علف حدود 41 درصد بیشتر از گاوهای تغذیه شده با غلات احتیاج دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنی زمین کمتر برای گیاهان ترسیب کربن است.

3. این تهدیدی برای تنوع زیستی است.

منظور از تنوع زیستی منطقه تعداد گونه های گیاهی و جانوری است که در محیط زندگی می کنند. اگر گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نشود ، به صورت محلی منقرض می شود. هنگامی که دیگر در هیچ جایی یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

گاوهای چرای دام حیات وحش بومی و شکارچیان منطقه را تهدید می کنند. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین ، که می توانند برای حفظ گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرند ، بیشتر به گوشت گاو تغذیه شده با علف تقسیم می شوند. شکارچیان بومی مانند گرگ ها غالباً برای محافظت از گله های احشام تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز 2020 از 109 مطالعه مستقل تأثیر چرای حیوانات را نه تنها بر گیاهان بومی بلکه بر حیوانات و حشرات نیز مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافتند که با حذف دامها از زمین ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. همچنین به این نتیجه رسیده اند که اگر دامها در حال حاضر حذف شوند ، چرا که در طول قرن گذشته مدیریت نادرستی داشته باشد عواقب درازمدتی خواهد داشت که باید به درستی مدیریت شوند.

4. همچنان منجر به تولید مقدار زیادی گازهای گلخانه ای می شود.

گاوها نشخوارکننده هستند ، چه در مرتع و چه در کارخانه پرورش داده شوند. این بدان معناست که چهار معده آنها در یک فرآیند گوارشی پیچیده به نام تخمیر در روده نقش دارند که به آنها اجازه می دهد غذای درشت را تجزیه کنند. گاوها دوبار جویده و غذا را قبل از هضم توسط میکروارگانیسم های موجود در شکمبه تجمع می دهند.

مشکل این است که تخمیر روده ای منجر به گاوهای بسیار گازی می شود و مقدار زیادی متان آزاد می کند. و در حالی که گاوهای پرورش یافته در مناطق علوفه ای غلات ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهایی که در مرتع پرورش داده می شوند علف می خورند ، که در دسته علوفه درشت قرار می گیرد و نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که گاوهایی که مرتع پرورش می یابند در واقع چهار برابر بیشتر از گاوهای پرورش یافته در کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر هنگام کشتار ، 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان هنگام گرم شدن اتمسفر 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند که گاوها نیز تنها با تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، اگرچه عمر جو متان کمتر است ، اما میلیاردها گاو گازی روی کره زمین به طور دقیق از جو خارج نمی شوند.

5. گوشت گاو پرورش داده شده در مرتع به گاو بیشتری نیاز دارد

گزارش هاروارد 2018 در مجله منتشر شد نامه های حفاظت از محیط زیست خاطرنشان کرد که اگر جهان به طور اختصاصی به تولید گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص دهد ، این امر به 30 درصد گوشت گاو بیشتر نیاز دارد تا با نیازهای فعلی مصرف کننده گاو همگام باشد.

علاوه بر این ، تخمین زده می شود که میزان انتشار گاز متان از گاوها تا 43 درصد افزایش یابد. ناگفته نماند که گوشت گاو پرورش داده شده در مراتع متعدد برابر با منابع آب و زمین است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو سنتی یا علف ، پروتئین گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سدان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری نیاز دارند و می توانند به طور کارآمدتری جهان را تغذیه کنند. ناگفته نماند که آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که می توانند به راحتی جایگزین گوشت گاو یا غذای گوشت محور شوند:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را در اولویت قرار دهند جذاب باشد. اما این همه در پایان روز نیست. گوشت گاو مراتع دارای مزایایی نسبت به گوشت گاو کارخانه ای است ، اما قرار دادن آن روی پایه پایداری کافی نیست … و می تواند برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی سازگار با زمین را با گوشت گاو جایگزین کنید.

ملاحظات: آیا استدلال دیگری در مورد یا مخالف گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع از حقایق بیشتر در مورد پروتئین های گوشت و سبزیجات ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر پنج مورد از این پست ها رایگان هستند ، لطفاً توجه داشته باشید که به تصویر وصل شده و عضو #WITSKITCH هستند – من عاشق دیدن هستم!

دیدگاهتان را بنویسید