آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون رعایت سایر عادات سالم نباید منجر به کاهش وزن شود. افرادی که رژیم غذایی سالمی دارند و در حین مصرف متفورمین ورزش می کنند بیشترین کاهش وزن را دنبال می کنند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی اگر هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. برخی نشان داده اند که در برخی از افراد وزن کم می کنند ، در برخی دیگر. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای درمان دیابت شما تجویز کند یا خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد ، خواه متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

اگر دیابت یا دیابت ندارید ، این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. به این معنی FDA متفورمین کاهش وزن را تایید نکرد. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا هنوز عوارض جانبی یا مزایای آن کاملاً شناخته نشده است و یک داروی لاغری نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید