Wordle چیست و چرا همه آن را بازی می کنند؟


مرد جوان با حالتی درهم به صفحه لپ تاپ نگاه می کند.
fizkes / Shutterstock.com

آیا متوجه روند افرادی شده اید که ایموجی های شبکه مانند با هشتگ #wordle را در توییتر ارسال می کنند؟ این آخرین اتلاف وقت است که در فضای مجازی منتشر شده است. در اینجا همه چیز در مورد چیست و چگونه می توانید بازی کنید.

Wordle یک بازی روزانه با کلمات است

Wordle یک بازی روزانه کلمه است که از شما دعوت می کند تا فقط در شش تلاش سعی کنید یک کلمه پنج حرفی را حدس بزنید. پس از دریافت این ایده، بازی کردن بسیار آسان است، و این واقعیت که یک بار در روز است، به این معنی است که اشتیاق شما برای آن احتمالاً طی هفته‌ها یا ماه‌ها کاهش می‌یابد، به جای یک بازی قابل دانلود که در آن می‌توانید بیش از صد مورد را هیولا کنید. سطوح در یک بعد از ظهر

این بازی در هر دو مرورگر دسکتاپ و موبایل بدون نیاز به دانلود اپلیکیشن کار می کند. به سادگی به وب سایت Wordle سر بزنید و هر روز برای آخرین تکرار بررسی کنید.

قابل توجه: در زمان نوشتن، هیچ برنامه رسمی Wordle برای دستگاه های iPhone، iPad یا Android وجود ندارد. وب سایت Wordle به عنوان یک برنامه وب کار می کند و می تواند در هر مرورگر تلفن همراه مانند کروم یا سافاری استفاده شود. در حال حاضر، تمام برنامه های Wordle در اپ استور یا گوگل پلی استور کپی بازی پازل هستند.

مربوط: مراقب کلاهبرداری های Wordle در آیفون و اندروید باشید

Wordle یک شبکه خالی است

در ابتدا یک شبکه خالی به شما نشان داده می شود که در آن کلمه ای را تایپ کرده و سپس اینتر را فشار دهید. حروف تغییر می کنند تا نشان دهند که آیا هر یک از حروف در جای درست (سبز)، در کلمه اما در موقعیت اشتباه (کهربایی)، یا اصلاً در کلمه (خاکستری) قرار ندارند.

اولین حدس وردل

بنابراین اگر اولین حدس شما FIRED باشد و حرف R سبز شود، E زرد شود، و بقیه حروف خاکستری شوند، می توانید استنباط کنید که کلمه آخر یک R در وسط و یک E در جایی دارد، اما از F، I یا D استفاده نکنید. از اینجا می توانید حدس هایی را که قرار است در ردیف بعدی بنویسید، بهبود ببخشید.

نکاتی برای بازی Wordle

هرکسی رویکرد متفاوتی به بازی های فکری دارد و هیچ استراتژی واحدی وجود ندارد که بتوانید روی آن تکیه کنید. بازی زمانی بهترین عملکرد را دارد که حس استنتاج شما را تحریک کند و شما را مجبور کند که مغز خود را برای کلماتی که از مجموعه خاصی از حروف در مکان‌های خاص استفاده می‌کنند، تحت فشار قرار دهید.

با این حال، نکاتی وجود دارد که باید حذف شوند. اگر حرفی را حدس می‌زنید و به رنگ سبز یا کهربایی در می‌آید، آن حرف ممکن است بیش از یک بار در پازل ظاهر شود، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای حدس‌های بعدی آن را در ذهن داشته باشید. هیچ شخصیتی را حذف نکنید مگر اینکه خاکستری شوند.

حدس دوم در Wordle

برخی از بازیکنان دوست دارند هر روز با یک کلمه جدید شروع کنند، در حالی که برخی دیگر به همان کلمه کلیدی با حروف صدادار و حروف مشترک زیادی (مانند ARISE یا TEARS) پایبند هستند تا حدس های آینده را بهتر انجام دهند.

ایده اصلی این است که هیچ یک از شانس های خود را با تکرار حروف خاکستری در حدس های قبلی هدر ندهید. شما فقط شش فرصت دارید، اگرچه همیشه می توانید مرورگر دوم را راه اندازی کنید یا از حالت ناشناس استفاده کنید.

مربوط: نحوه فعال کردن مرور خصوصی در هر مرورگر وب

شما نمی کنید دارد برای به اشتراک گذاشتن راه حل خود در توییتر

هنگامی که یک بازی Wordle را تکمیل می کنید، از شما دعوت می شود که در آن شرکت کنید، که می توان گفت چگونه این بازی تبدیل به یک حس ویروسی شد. روی Share کلیک کنید یا روی آن ضربه بزنید و Wordle راه حل شما را در کلیپ بورد کپی می کند، سپس می توانید آن را در یک توییت (اگر واقعاً می خواهید) یا هر روش اشتراک گذاری که ترجیح می دهید قرار دهید.

راه حل Wordle خود را به اشتراک بگذارید

اگر از بازی‌های فکری و بازی‌های معمولی که می‌توانید در مرورگر خود بازی کنید، لذت می‌برید، احتمالاً مجموعه بازی‌های پنهان و تخم‌مرغ‌های عید پاک ما را که می‌توانید در جستجوی Google پیدا کنید، دوست خواهید داشت.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر