TIA به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


بلوک های چوبی که حروف TIA را در کنار یک گیاه گلدانی می نویسند.
والریا زیاتس / Shutterstock.com

اگر TIA را در انتهای پیام مشاهده کردید، احتمالاً منظور آنها زنی به نام تیا نیست – این راهی است برای تشویق شما به کمک آنها. در اینجا به معنای TIA و نحوه استفاده از آن است.

پیشاپیش متشکرم

TIA به معنای “پیشاپیش متشکرم” است. این روشی برای ابراز قدردانی از کسی برای کاری قبل از انجام آن است. مردم از آن در انتهای پست های رسانه های اجتماعی یا پیام های متنی استفاده می کنند. به عنوان مثال، پس از ارسال پست در Reddit و درخواست مشاوره، می توانید آن را با یک “TIA” پایان دهید تا نشان دهید که از پاسخ ها سپاسگزار هستید.

علاوه بر ابراز قدردانی از کسی، TIA تأثیر بیشتری در پاسخگویی یا انجام درخواست های شما دارد. از آنجایی که قبل از اینکه حتی فرصتی برای پاسخ دادن داشته باشند از آنها “تشکر” می کنید، نادیده گرفتن پیام شما می تواند بسیار بی ادبانه به نظر برسد. این باعث می شود که آنها بیشتر به سؤال شما پاسخ دهند.

مربوط: نحوه اعمال قالب بندی متن در Reddit

تاریخچه مختصری از TIA

TIA یک مخفف اینترنتی نسبتاً اولیه است که در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ پدیدار شد، درست زمانی که اینترنت تازه شروع به شکل گیری کرده بود. اولین ورودی برای TIA در مخزن آنلاین زبان عامیانه دیکشنری شهری در سال ۲۰۰۳ ایجاد شد و به عنوان خوانده شده، “پیشاپیش متشکرم.” امروزه تقریباً در هر گوشه ای از اینترنت، از سایت های عمومی رسانه های اجتماعی گرفته تا پیام های خصوصی، می توانید آن را پیدا کنید.

تعریف Urban Dictionary همچنین به طنز اشاره می کند که TIA می تواند به معنای “فرودگاه بین المللی تامپا” باشد. همچنین نباید آن را با «تیا»، یک نام رایج زنانه اشتباه بگیرید.» در دهه ۲۰۰۰، به معنای «خجالت‌آور است» بود، اما این تعریف تا حد زیادی از بین رفته است.

TIA و رفتار خوب

زن جوانی که می‌خندد و می‌دهد "خوب" حرکت دست او در حالی که لپ تاپ در دست دارد.
Dean Drobot / Shutterstock.com

کار دیگری که TIA در تلاش است انجام دهد تشویق رفتار خوب است. دو زمینه ای که در آن می توانید از TIA استفاده کنید، زمانی است که به دنبال مشاوره یا تلاش برای فروش آنلاین چیزی هستید. تعیین مرزها و ایجاد قوانین می تواند در هر دو سناریو بسیار مهم باشد. ممکن است مجبور شوید با افراد زیادی به صورت آنلاین تعامل داشته باشید، بنابراین اگر آنها بد رفتار کنند، می تواند تجربه دشواری باشد.

وقتی همه چیز را به وضوح در پست فروش خود تعریف کرده اید، نمی خواهید کسی به طور مکرر در مورد گزینه های پرداخت از شما سؤال کند. درعوض، نمی‌خواهید کسی به شما توصیه‌هایی بدهد که قبلاً امتحان کرده‌اید یا یک پیام خصوصی ناخواسته برای شما ارسال کند. به همین دلیل است که مردم اغلب “TIA” را در انتهای پست ها قرار می دهند – “پیشاپیش از مردم تشکر می کنم” به این معنی است که انتظار دارید آنها “لایق” سپاسگزاری شما باشند.

از طرف دیگر، یک TIA همچنین می‌تواند راهی عالی برای تشکر از مشارکت مردم باشد. شما معمولاً این را در Reddit خواهید دید، جایی که افرادی که به دنبال پیشرفت هستند ممکن است صدها یا هزاران پاسخ دریافت کنند. از آنجایی که ممکن است نتوانید به همه کسانی که در مورد پست شما نظر داده اند پاسخ دهید، TIA بیان می کند که از همه پیشنهادات قدردانی می کنید.

TIA در فروش

جدا از اینکه بخشی مفید از زبان عامیانه آنلاین است، TIA همچنین یک اصطلاح مفید در تجارت آنلاین است. اگر تا به حال در Facebook Marketplace یا Craigslist جستجو کرده باشید، می دانید که میانبرهای زیادی وجود دارد که عمدتاً به خرید و فروش چیزها اختصاص داده شده است. TIA یکی از آن کلمات اختصاری است و معمولاً در پایان تعداد زیادی دستورالعمل خرید آمده است.

همانطور که قبلاً گفتیم، TIA را می توان در لیست های فروش در بازارهای آنلاین بعد از لیست دستورالعمل ها مشاهده کرد. این روشی است برای فروشندگان برای متقاعد کردن خریداران به پیروی از این قوانین، که ممکن است شامل مواردی مانند “مذاکره نکنید” یا “لطفاً قبل از خرید توضیحات محصول را بخوانید.” در حالی که این چیزها ممکن است کاملاً واضح به نظر برسند، برخورد آنلاین با غریبه ها همیشه می تواند به یک سردرد بزرگ تبدیل شود.

از طرف دیگر، خریداران می توانند از TIA برای پرسیدن سوال استفاده کنند. فروشندگان ممکن است برنامه های شلوغی خارج از فعالیت های تجارت آنلاین داشته باشند، بنابراین ممکن است همیشه فورا پاسخ ندهند. به همین دلیل است که خریداران اغلب «TIA» را در پایان درخواست‌های ارسال شده از طریق پیام‌های خصوصی اضافه می‌کنند. این کار به فروشنده این امکان را می دهد که بداند پس از اینکه پاسخی برای پاسخ دادن در دسترس باشد، قدردان آن خواهید بود. برای مثال، ممکن است پیامی بفرستید، “هی، آیا این لباس هنوز برچسب دارد؟ TIA.”

نحوه استفاده از TIA

استفاده از TIA ساده و سرراست است. وقتی می‌خواهید از کسی سؤالی بپرسید و می‌دانید که نمی‌تواند فوراً پاسخ دهد، پیام خود را با “TIA” پایان دهید. همچنین می‌توانید آن را در انتهای پست‌هایی قرار دهید که در آن‌ها مشاوره می‌خواهید یا سعی می‌کنید محصولی را بفروشید. فراموش نکنید که TIA برخلاف برخی از مخفف های دیگر که به آن پرداختیم، همیشه به جای کوچک و بزرگ نوشته می شود.

در اینجا چند نمونه از TIA در عمل آورده شده است:

  • “امیدوارم بتوانید به من کمک کنید. TIA!”
  • فراموش نکنید که توضیحات محصول را با دقت بخوانید. TIA.
  • “من به دنبال چند رستوران آسیایی خوب در این منطقه هستم، TIA.”
  • “در صورت تمایل هر زمان که این را دیدید، پاسخ دهید، TIA.”

آیا علاقه مند به یادگیری برخی از اختصارات دیگر در اینترنت هستید؟ سپس آموزش ما در مورد TTYL، NIP و FML را بررسی کنید، و می توانید به راحتی در اینترنت گشت و گذار کنید.

مربوط: “TTYL” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟