STFU به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


کاشی های چوبی که حروف اول STFU را نشان می دهد.
جوزی الیاس / Shutterstock.com

گشت و گذار در اینترنت بدون تماشای حداقل یک بار “STFU” تقریبا غیرممکن است. در اینجا معنی این مخفف افراطی چیست و چرا ممکن است بخواهید از ریختن آن اجتناب کنید.

نزدیک F*** بالا

STFU مخفف به معنای “خفه شو” است. مردم از آن در مکان‌های مختلف اینترنت استفاده می‌کنند تا به کسی بگویند حرف نزند یا به عنوان یک واکنش غریزی به چیزی توهین‌آمیز یا بد برای روح. به عنوان مثال، اگر شخصی تصمیم گرفت برای شما پیامی با نظرات تحقیرآمیز در مورد موهای شما ارسال کند، می توانید با “STFU” پاسخ دهید.

این مخفف را می توان با حروف بزرگ «STFU» و حروف کوچک «stfu» نوشت که هر دو کاربردهای متفاوتی دارند. حروف بزرگ STFU، به خصوص زمانی که با علامت تعجب همراه شود، می تواند بدخلق و جیغ به نظر برسد. در همین حال، حرف کوچک “stfu” به نظر نادیده انگاشته می شود، گویی که از چیزی که آنها گفته اند دست تکان می دهید.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که STFU همیشه به این معنا نیست که شما می خواهید طرف مقابل صحبت نکند، فقط به این معناست که شما از صحبت های او خوشتان نمی آید. اگر می‌خواهید کسی از ارسال یا پیام‌رسانی خودداری کند، «خفه شو» یا حتی او را مسدود کنید ممکن است برای این کار مناسب‌تر باشد.

STFU أصل منشاء

مانند سایر مخفف های اینترنتی، STFU در روزهای اولیه اینترنت برای کوتاه کردن عبارات رایج برای محدود کردن تعداد کلمات ظاهر شد. این یکی از مواردی بود که باید به همراه سایر اصطلاحات رایج مانند FU و NFW حذف شود. اولین تعریف فهرست شده STFU در دیکشنری Urban مربوط به جولای ۲۰۰۳ است و می گوید: “مخفف مورد استفاده برای عبارت shut down command به دلایل کارایی.”

همانطور که اینترنت برجسته تر شد، STFU در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی عمومی و پیام های خصوصی گسترش یافت. امروزه یکی از رایج ترین اصطلاحات عامیانه در اینترنت است. حتی آهنگ های اخیر به نام “STFU” توسط هنرمندان جوانی مانند رینا ساویاما و ایگی آزالیا وجود دارد که در عصر اینترنت بزرگ شده اند.

مربوط: “NFW” به چه معناست و چگونه از آن استفاده کنم؟

سکوت و عصبانیت

STFU می تواند بدخلق و تیز ظاهر شود. در نتیجه، مردم اغلب از آن به عنوان پاسخی خشن و فوری به چیزی توهین آمیز یا بی ادبانه استفاده می کنند. بنابراین، برای مثال، اگر شخصی برای شما توهین شخصی گزنده ای ارسال کرد، می توانید با “STFU” پاسخ دهید.

از آنجایی که این یک مخفف عصبانی است، هنگام افزودن آن به برخی از پیام های خود باید مراقب باشید. اگر از دست کسی عصبانی هستید، گفتن STFU به صورت او ممکن است شرایط را تشدید کند. نفس عمیق کشیدن و نوشتن پاسخ سنجیده تر ممکن است راه درستی برای نزدیک شدن به آن باشد.

کاربردهای دیگر STFU

با این حال، STFU همیشه نباید عصبانی باشد. در طول دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، کلمه “خفه شو” شروع به تبدیل شدن به یک عبارت رایج برای بیان عدم اعتقاد به چیزی شد. شما نمی خواهید طرف مقابل حرف زدن را متوقف کند، اما نمی توانید حرف های او را باور کنید. این راه خود را به نسخه کوتاه شده باز کرد، زیرا “STFU” یک راه محبوب برای ابراز شوک بود.

به عنوان مثال، اگر شخصی به شما بگوید که در لاتاری برنده شده است، می توانید با “STFU، به هیچ وجه!” بدیهی است که نمی خواهید آن ها از صحبت کردن دست بکشند، اما از آنجایی که برنده شدن در لاتاری بسیار بعید است، نمی توانید آن را کاملاً باور کنید.

شما همچنین می توانید از STFU به عنوان یک واکنش زمانی که شخصی در حال شوخی بی رحمانه است استفاده کنید. این کار به صورت طنز انجام می شود و به این معنی نیست که شما از توهین عصبانی هستید. با این حال، تصحیح این ممکن است دشوار باشد، بنابراین حتماً از این اصطلاح برای دوستانی استفاده کنید که لحن صدای شما را درک می کنند.

نحوه استفاده از STFU

قبل از اینکه STFU را یاد بگیریم، اجازه دهید چیزی را روشن کنیم: این نام اختصاری را برای رئیس خود نفرستید! در حالی که روشی برای استفاده از STFU وجود دارد که لزوماً سوءاستفاده‌کننده نیست، اما همچنان ممکن است اشتباه پیش برود. قبل از ارسال این میانبر موثر مراقب باشید و از آن در حد اعتدال استفاده کنید. می توانید آن را با حروف بزرگ یا کوچک استفاده کنید، اما حروف بزرگ احتمالا ترسناک و بدخلق به نظر می رسد.

در اینجا چند نمونه از STFU در عمل آورده شده است:

  • “رفیق، حرف نزن. stfu.”
  • “STFU، ای ترسو.”
  • “هی، من را شرمنده نکن! STFU.”
  • “استیو در مورد آن، چیزی نگو.”

اگر می خواهید با برخی از اختصارات دیگر در اینترنت آشنا شوید، باید بیت های ما را در BRB، TMI و NGL بررسی کنید. قبل از اینکه متوجه شوید در صحبت کردن آنلاین حرفه ای خواهید بود!

مربوط: “NGL” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟