Rivian در مسیر رسیدن به اهداف تولید خودروهای الکتریکی است، اما هنوز کافی نیست – Geek. بررسی


کامیون نقره ای ریوین R1T
ریویان

سال گذشته، خودروساز جدید و محبوب آمریکایی Rivian سرانجام کامیون الکتریکی R1T خود را عرضه کرد. و در حالی که تولید بسیار کند بوده است، ما متوجه شدیم که Rivian در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ ۲۵۵۳ خودروی برقی تولید کرده و ۱۲۲۷ دستگاه را به مشتریان تحویل داده است.

در حالی که تولید تنها ۲۵۰۰ خودرو در یک سه ماهه کار کوچکی نیست، ساختن یک شرکت جدید خودروهای برقی از ابتدا کار آسانی نیست. فقط از تسلا بپرسید. با این حال، این رقم شرکت را در مسیر دستیابی به اهداف بازنگری شده تولید خود برای سال ۲۰۲۲، یعنی ۲۵۰۰۰ خودرو قرار می دهد.

این اعداد با انتظارات شرکت مطابقت دارد و معتقد است که در موقعیت خوبی برای ارائه دستورالعمل تولید سالانه ۲۵۰۰۰ دستگاهی است که در جریان تماس درآمد سه ماهه چهارم آن در ۱۰ مارس ۲۰۲۲ ارائه شده است. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد.

بله، ریوین در مسیر رسیدن به اهداف بهره وری خود قرار دارد، اما این کافی نیست. این شرکت هنوز یک لیست بزرگ از بیش از ۸۰۰۰۰ پیش سفارش دارد. سه سال طول می کشد تا کامیون ها با سرعت فعلی به کسانی که رزرو شده اند تحویل دهند. خوشبختانه، ما انتظار داریم که به زودی تولید را افزایش دهیم و به تولیدات بالاتر برسیم.

بدتر از آن، در حالی که Rivian موفق شده است ۱۲۲۷ وسیله نقلیه را به خریداران تحویل دهد، این ترکیبی از کامیون R1T، SUV جدید R1S و کامیون‌های EV برند آن برای آمازون است. بنابراین، ما تصویر واضحی از تعداد کامیون هایی که در روز می سازید نداریم.

ریوین تنها کسی نیست که برای ساخت کامیون های برقی دست و پنجه نرم می کند. تسلا کامیون Cybertruck خود را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت، GMC Hummer EV فروخته شد تا سال ۲۰۲۴، و فورد F-150 Lightning نیز احتمالاً حجم تولید بالایی نخواهد داشت.

با توجه به ارزشی که دارد، Rivian انتظار دارد که کارخانه EV خود در نرمال، ایلینوی، حدود ۱۵۰۰۰۰ دستگاه EV در سال ۲۰۲۳ تولید کند و تا ۲۰۰۰۰۰ دستگاه در سال توسعه یابد. بنابراین، همه چیز می تواند در این زمان در سال آینده بسیار بهتر به نظر برسد.

از طریق الکترک