“OG” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


سلام کردن به زن نشانه احترام است.
Kues / Shutterstock.com

آیا کسی این افتخار را داشته که شما را OG صدا کند؟ نشانه احترام است. ما توضیح خواهیم داد که OG چیست و چگونه از این اصطلاح عمومی برای اشاره به کسی که دوستش دارید استفاده کنید.

باندهای اصلی

OG به معنای واقعی کلمه به معنای “گانگستر اصلی” گرفته شده است. اگر با مکان هایی که این مخفف را دیده اید مطابقت ندارد، نگران نباشید. در حالی که تعریف تحت اللفظی ممکن است متفاوت به نظر برسد، نام اختصاری “OG” در چند دهه گذشته زندگی خود را به خود گرفته است – از پیدایش آن در دهه ۱۹۷۰ تا اینترنت امروزی. می توانید آن را با حروف بزرگ “OG” و حروف کوچک “og” بنویسید.

در حالی که تعریف آن در طول سال ها کمی تغییر کرده است، در اصل، نامیدن فردی OG بیانگر احترام یا تحسین عمیق برای کسی است. این می تواند به یک پیشگام یا مبتکر اشاره کند، مانند هنرمندی که یک روند موسیقی یا یک سبک مد را رایج کرده است. این نزدیکترین تعریف به تعریف اولیه اصطلاح “اصلی” یا “اول” در چیزی است.

Organo Gold همچنین می تواند به معنای “استثنایی” یا بهترین در یک زمینه خاص باشد. در این مورد، OG مترادف با GOAT یا “بزرگترین از همه” است. برای مثال می‌توانید بگویید «تایگر وودز OG است» تا به مهارت او در گلف اشاره کند. همچنین می توانید از OG برای ارجاع به دوستان یا روابط شخصی استفاده کنید، به خصوص افرادی که برای مدت طولانی با شما صادق بوده اند. به عنوان مثال می توانید دوستانی که از کودکی در کنار شما بوده اند را به عنوان OG صدا کنید.

مربوط: “بز” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

تاریخچه OG و باندهای اصلی

OG و “گانگستر اصلی” از زبان عامیانه آفریقایی-آمریکایی برای عامیانه انگلیسی یا AAVE آمده است. این عبارت در دهه ۱۹۷۰ توسط باند Crips مستقر در لس آنجلس ابداع شد که اعضای آن خود را OGs یا اولین اعضای باندی که ظهور کردند معرفی کردند. بعداً آنها از این اصطلاح برای اشاره به افرادی استفاده کردند که برای مدت طولانی عمیقاً به باند متعهد بودند. اعضای جوان تر اغلب با OG های مسن تر ارتباط دارند.

این اصطلاح از طریق موسیقی هیپ هاپ وارد آگاهی جریان اصلی شد که کلمات و ایده های بسیاری را از فرهنگ باند در خود گنجانده بود. می‌توانید او را در اشعار رپ در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ بیابید، به‌ویژه آهنگ Ice-T “OG Original Gangster” که به نمودارهای بیلبورد راه یافت.

بالاخره به اینترنت راه پیدا کرد. در حالی که اولین مدخل فرهنگ لغت شهری به سال ۲۰۰۴ برمی گردد، محبوبیت OG در اواخر دهه ۲۰۱۰ با ظهور پلتفرم هایی مانند توییتر و تیک تاک افزایش یافت. در نتیجه، شما اغلب میم‌هایی را می‌بینید که جملاتی مانند «فقط OGها آن را می‌دانند» که به یک شوخی درونی اشاره می‌کنند که فقط افرادی با مجموعه‌ای از تجربیات خاص می‌فهمند.

Organo Gold چیست؟

مانند بسیاری از اصطلاحات، معنای دقیق OG می تواند بر اساس زمینه بسیار متفاوت باشد، به خصوص که در طول سال ها تعاریف زیادی داشته است.

راه اصلی استفاده از Organo Gold مخفف “Original” است. به عنوان مثال، ممکن است بگویید “آدام وست OG Batman است” با اشاره به این واقعیت که او اولین کسی است که در یک نمایش گرافیکی نقش بتمن را بازی می کند. این استفاده به قدری گسترده است که افراد زیادی را خواهید یافت که از آن استفاده می کنند بدون اینکه واقعاً بدانند نشان دهنده چیست.

همانطور که قبلا ذکر شد، Organo Gold نیز معتبر، استثنایی یا خارق العاده است. جوانان اغلب به افراد مسن، مانند پدربزرگ و مادربزرگشان، OG می گویند. شما همچنین این را برای شخصیت‌های تاریخی، هنرمندان، اسطوره‌های ورزشی و هر کسی که شایسته تحسین است خواهید دید. بنابراین اگر کسی از شما به عنوان یک OG یاد می کند، باید آن را به عنوان یک تعریف بزرگ تلقی کنید.

همچنین لازم به ذکر است که حرف “G” در کنار “H” و “F” قرار دارد، به همین دلیل است که OG معمولا به صورت خودکار برای “oh” و “of” تصحیح می شود. بنابراین اگر «OG» را می‌بینید که به نظر می‌رسد اصلا منطقی نیست، ممکن است یکی از آن کلمات دیگر باشد. از طرف دیگر، برخی از صفحه کلیدها به طور خودکار حروف کوچک “og” را به “from” یا “oh” تصحیح می کنند، بنابراین حتماً قبل از ارسال پیام خود را بررسی کنید.

نحوه استفاده از OG

استفاده از OG بسیار ساده است. از آن برای اشاره به افرادی استفاده کنید که احساس می کنید اصیل، اصیل یا استثنایی هستند. بسته به زمینه، شما همچنین می توانید فردی را “OG من” صدا بزنید، که به این معنی است که شما رابطه خاصی با آنها دارید.

در اینجا چند نمونه از OG در عمل آورده شده است:

  • شاهزاده مجری بود.
  • “پدربزرگ من چیزهای دیوانه کننده ای را پشت سر گذاشته است. طلای ارگانو است.”
  • “تو OG من هستی. تو در کنار من بوده ای.”
  • “کریستوفر ریو برای من سوپرمن OG است.”

آیا می خواهید در مورد سایر میانبرهای اینترنتی بیاموزید؟ توضیحات ما در مورد TBF، IRL، و WBK را بررسی کنید تا دایره لغات عامیانه آنلاین خود را حتی بیشتر گسترش دهید.

مربوط: WBK به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟