Nest Hub Max ممکن است جایگزین «Hey Google» با چشمان شما شود – Geek review review


Nest Hub Max در آشپزخانه، با ویدیو روی صفحه.
جاش هندریکسون

اگر شما صاحب یک بلندگوی هوشمند هستید، احتمالاً عادت دارید از کلمات بیدارباش برای جلب توجه آنها استفاده کنید. اما Nest Hub Max ممکن است به شما اجازه دهد در آینده از این مرحله رد شوید و فقط با نگاه کردن به آن به دستورات خود پاسخ دهید.

این خبر از ۹to5Google به ما می رسد، که APK را پاره کرد تا به کدهای آینده گوگل نگاهی بیاندازد. این کد به یک ویژگی منتشر نشده به نام Look and Talk اشاره می کند. همانطور که از نامش پیداست، می‌توانید به Nest Hub Max نگاه کنید و شروع به صحبت کنید، و مطابق با آن پاسخ خواهد داد.

اگر تعجب می‌کنید که چرا من از Nest Hub Max استفاده می‌کنم و از Nest Hub (نسخه ۱ یا ۲) استفاده نمی‌کنم، این به خاطر دوربین بزرگ‌تر دستگاه است. همانطور که گوگل در کد توضیح می دهد:

چگونه کار می کند: دستگاه شما به حسگر دوربین متکی است و ویدیوی شما را تجزیه و تحلیل می کند تا تصمیم بگیرد که آیا می خواهید دستیار خود را فعال کنید یا خیر. در صورتی که دستیار به اشتباه تشخیص دهد که می‌خواهید به او کمک کنید، ممکن است زمانی فعال شود که منظور شما نیست. ویدیوی شما در دستگاه پردازش می‌شود و به سرورهای Google ارسال نمی‌شود.

Nest Hub Max در واقع از دوربین خود برای شناسایی افراد و پاسخ به آنها استفاده می کند. در حال حاضر، از آن برای دسترسی به نمایه استفاده می‌شود، بنابراین می‌توانید به عنوان مثال به دوربین خود بدون نشان دادن آن برای مهمان در خانه دسترسی داشته باشید. به گفته ۹to5Google، ویژگی «نگاه و صحبت کردن» از قابلیت‌های تطبیق چهره Nest Hubs Max بهره می‌برد و هر کسی که می‌خواهد از آن استفاده کند باید آن را در Google Assistant یا برنامه Home راه‌اندازی کند.

مفهوم «نگاه کن و حرف بزن» برای اولین بار حدود دو سال پیش در یک افشای پوشش خبری منتشر شد، سپس به «فولاد آبی» لقب گرفت (با اشاره به زولندر). در آن زمان مشخص نبود که آیا این فناوری مبتنی بر دوربین است یا از قابلیت اولتراسوند Nest Hub استفاده می کند. اما به نظر می رسد حداقل در حال حاضر به Nest Hub Max و دوربین آن محدود می شود.

البته گوگل هنوز این ویژگی را اعلام نکرده است و ممکن است هرگز این ویژگی را اعلام نکند. کد دائماً تغییر می کند و برخی از ویژگی ها باعث می شود که بعداً از بین برود. اما اگر زمانی سعی کردید تایمری را روی بلندگوی هوشمند خود تنظیم کنید تا دستور شما نادیده گرفته شود زیرا فرد دیگری هنگام استفاده از کلمه بیدارباش صحبت کرده است، باید منتظر آن باشید.

از طریق ۹to5Google