Microsoft Phone Link در ویندوز ۱۰ و ۱۱ چیست؟


لوگوی مایکروسافت Phone Link.
مایکروسافت

بسیاری از افراد در تمام طول روز از رایانه شخصی ویندوزی و تلفن اندرویدی خود استفاده می کنند. بسیار مهم است که این دو پلتفرم با هم کار کنند، و اینجاست که مایکروسافت Phone Link – که قبلا با نام “تلفن شما” شناخته می شد – وارد می شود. ما توضیح خواهیم داد که چرا از آن استفاده می کنید.

لینک تلفن چه کاری می تواند انجام دهد؟

لینک تلفن در ویندوز 11
لینک تلفن در ویندوز ۱۱. مایکروسافت

Microsoft Phone Link بخشی از یک رویکرد دو جانبه برای اتصال رایانه شخصی ویندوز ۱۱ یا ۱۰ به دستگاه اندرویدی است. “Phone Link” برنامه ویندوز است، در حالی که “Link to Windows” برنامه همراه اندروید است. آنها از طریق وای فای و بلوتوث با یکدیگر صحبت می کنند.

اطلاعیه ها

قابلیتی که احتمالاً اکثر مردم در ارتباط با Phone Link به آن علاقه دارند، همگام سازی اعلان ها است. پس از اتصال، اعلان‌ها از دستگاه Android شما در رایانه شخصی ویندوز شما ظاهر می‌شوند.

اعلان‌های گوشی شما مانند سایر اعلان‌های ویندوز در مرکز اعلان ظاهر می‌شوند. در برخی موارد، می‌توانید بدون دست زدن به گوشی خود نسبت به اعلان اقدام کنید. وقتی یک اعلان را در Phone Link رد می کنید، در تلفن شما نیز رد می شود.

مربوط: نحوه دریافت اعلان های اندروید در رایانه شخصی ویندوز ۱۰

پیام رسانی

دومین ویژگی بزرگ، امکان دریافت و پاسخ به پیام های متنی در رایانه شخصی ویندوزی شما است. این اساساً مانند همگام سازی اعلان ها عمل می کند. تفاوت اصلی این است که پیام ها در برگه خودشان هستند و می توانید گزارش کامل مکالمه را از برنامه Phone Link مشاهده کنید.

این فقط در مورد پاسخ دادن به پیام های دریافتی نیست. می توانید مکالمات جدیدی را از برنامه Phone Link شروع کنید. Phone Link مخاطبین را از تلفن شما تشخیص می دهد، بنابراین می توانید یک شخص خاص را پیدا کنید یا یک شماره تلفن وارد کنید.

مربوط: نحوه ارسال متن از ویندوز ۱۰ با استفاده از گوشی اندروید

تصاویر

تب بعدی در اپلیکیشن Phone Link مربوط به عکس هاست. در اینجا می توانید عکس های دستگاه اندرویدی خود را مشاهده کنید. مهمتر از آن، می توانید به راحتی آنها را در رایانه شخصی ویندوز خود ذخیره کنید و حتی به سادگی آنها را در سایر برنامه های ویندوز بکشید و رها کنید.

مربوط: نحوه همگام سازی بی سیم عکس ها بین ویندوز ۱۰ و اندروید

تماس می گیرد

از آنجایی که اپلیکیشن Phone Link از طریق بلوتوث به گوشی شما متصل می شود، کامپیوتر ویندوزی شما اساسا می تواند به عنوان یک هدست بلوتوث عمل کند. این امکان برقراری و دریافت تماس از ویندوز را در زمانی که دستگاه اندرویدی شما متصل است، ممکن می سازد.

همانند ویژگی پیام‌رسانی، می‌توانید سابقه تماس خود را ببینید و با جستجوی مخاطبین یا وارد کردن شماره تلفن به صورت دستی، تماس بگیرید.

مربوط: نحوه برقراری تماس از ویندوز ۱۰ با استفاده از تلفن اندرویدی

کنترل رسانه ها

می‌توانید رسانه پخش‌شده در دستگاه Android متصل را از برنامه Phone Link کنترل کنید. اگر از تلفن خود موسیقی ارسال می کنید و می خواهید کنترل هایی با دسترسی آسان یا احتمالاً یک هدست بلوتوث متصل به تلفن خود داشته باشید، مفید است.

مربوط: چگونه موسیقی گوشی خود را از ویندوز ۱۰ کنترل کنیم

بازتاب برنامه

این ویژگی اخیر در نسخه بتا بود و در زمان نگارش این مقاله در آوریل ۲۰۲۲ فقط در دستگاه‌های Samsung Galaxy منتخب موجود بود. App Mirroring به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا به‌صورت بی‌سیم از تلفن شما روی رایانه شخصی Windows منعکس شوند.

ویندوز ۱۱ از برنامه های اندروید پشتیبانی می کند، اما این متفاوت است. App Mirroring صفحه گوشی شما را بر روی رایانه شخصی شما نمایش می دهد، اما چیزی فراتر از “آینه کاری” است. شما در واقع می توانید برنامه را از طریق ویندوز تعامل و کنترل کنید. می توان از آن برای بازتاب کل صفحه یا باز کردن مستقیم برنامه های خاص استفاده کرد.

دستگاه‌های Samsung Galaxy که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند، از برنامه معمولی «Link to Windows» استفاده نمی‌کنند. در عوض، عمیق‌تر در سیستم عامل ادغام می‌شود و با تغییر تنظیمات سریع می‌توان آن را روشن یا خاموش کرد.

مربوط: نحوه انعکاس صفحه اندروید در رایانه شخصی ویندوز

هنرمندی که قبلاً به عنوان “تلفن شما” شناخته می شد

مایکروسافت گوشی شما

مایکروسافت Phone Link در ابتدا به عنوان “تلفن شما” علامت گذاری شده بود. این برنامه در اکتبر ۲۰۱۸ به عنوان بخشی از به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ برای ویندوز ۱۰ منتشر شد. برنامه Your Phone جایگزینی برای برنامه استفاده نشده «Phone Companion» بود.

وقتی برنامه «تلفن شما» روشن شد، از همگام‌سازی پیام‌های نوشتاری بین Windows و Android پشتیبانی می‌کند – از جمله امکان ارسال پیام از رایانه شما. همچنین عکس‌ها را از دستگاه اندرویدی شما همگام‌سازی می‌کند و اعلان‌ها را از تلفن شما در رایانه شخصی شما نمایش می‌دهد.

این ویژگی برای مدتی مجموعه اصلی بوده است، اما مایکروسافت در طول سال ها چند ویژگی خوب به آن اضافه کرده است. در مارس ۲۰۲۲، مایکروسافت نام برنامه Your Phone را به “Phone Link” و برنامه همراه برای Android را به “Link to Windows” تغییر داد.

رایانه ویندوزی مدرن شما در حال حاضر وجود دارد

لینک تلفن در منوی شروع

Phone Link ممکن است فقط با دستگاه‌های Android کار کند، اما این باعث نشد که مایکروسافت آن را از قبل روی همه رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰ نصب کند. اگر می‌خواهید از Phone Link استفاده کنید، از قبل روی رایانه شخصی شما موجود است. لیست فروشگاه مایکروسافت را برای به روز رسانی بررسی کنید.

این یکی از مزایای بزرگ Phone Link است. خدمات شخص ثالث زیادی وجود دارد که عملکرد مشابهی را برای ویندوز و اندروید به ارمغان آورده است. Phone Link قبلاً نصب شده است و بهتر از هر برنامه شخص ثالثی یکپارچه شده است.

تنها کاری که برای شروع باید انجام دهید دانلود لینک برنامه ویندوز از پلی استور است. اگر گوشی سامسونگ گلکسی دارید، نیازی به انجام این کار ندارید. پس از نصب و به‌روزرسانی هر دو برنامه، دستورالعمل‌های کامل تنظیم آن را بررسی کنید. اگر در ویندوز و اندروید زندگی می کنید، این یک ویژگی عالی برای استفاده است.

مربوط: چگونه یک تلفن اندرویدی را با استفاده از برنامه “Your Phone” مایکروسافت به رایانه شخصی ویندوز ۱۰ پیوند دهیم