IK به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


زن جوانی که دو انگشت شست را به سمت بالا نشان می‌دهد با حالتی آزرده در صورتش.
Krakenimages.com/Shutterstock.com

آیا کسی در پاسخ به پیام آموزشی شما حروف آی کی را برای شما ارسال کرده است؟ این ساده ترین راه برای بیان این است که شما خارج از حلقه نیستید. در اینجا به معنای این مخفف و نحوه استفاده از آن در مکالمه متنی بعدی است.

میدانم

IK به معنای “من می دانم”. در پیامک و رسانه های اجتماعی برای بیان اینکه قبلاً چیزی را می دانید استفاده می شود. به عنوان مثال، ممکن است شخصی به شما بگوید: “فردا بارانی است. یک چتر بگذارید.” اگر قبلاً گزارش هواشناسی را خوانده اید، می توانید با “IK” پاسخ دهید.

همچنین می‌توانید از آن برای پاسخ به کسی که می‌پرسد آیا حقیقت خاصی را می‌دانید، استفاده کنید. به عنوان مثال، شخصی برای شما پیامی می‌فرستد، “آیا می‌دانستید گروه مورد علاقه بعدی ما ماه آینده در اینجا برنامه اجرا خواهد کرد؟” اگر بله، می توانید به جای آن با “IK” پاسخ دهید.

در روزهای اولیه اینترنت، مردم عمدتا IK را با تمام حروف بزرگ می نوشتند. با این حال، با استفاده از صفحه کلید موبایل به عنوان رایج ترین روش برای تایپ پیام، دیدن IK با حروف کوچک “ik” یا حتی جمله “Ik” معمول است. مراقب باشید – به راحتی می توان یک “I” بزرگ را با یک “L” کوچک اشتباه گرفت.

امروزه جوانان بیشتر از آی کی برای ارسال پیامک استفاده می کنند. مانند برخی از اختصارات دیگر، می توانید آنها را به تنهایی در یک پیام استفاده کنید زیرا یک جمله کامل را تشکیل می دهند. می‌توانید آن را در زمینه‌های مختلف، از بحث در مورد کارهای خانه گرفته تا صحبت در مورد آخرین اخبار فوری، پست کنید.

IK. مبدا

IK مخفف اولیه اینترنت است که تقریباً همزمان با IDK مربوطه ظاهر شد. این بخشی از مجموعه‌ای از اختصارات آنلاین است که در چت‌ها و پیام‌های آنلاین برای نوشتن سریع‌تر پیام‌ها و متناسب با محدودیت‌های کاراکتر شروع شده است. اولین تعریف IK در دیکشنری Urban Dictionary در مخزن اینترنتی بومی در اکتبر ۲۰۰۴ ایجاد شد و می‌خواند: “برای پیام‌رسانی فوری استفاده می‌شود. یعنی می‌دانم.” در این تعریف، “IM” به معنای “پیام‌رسانی فوری است.”

در نهایت، IK در سراسر اینترنت گسترش یافت، جایی که افراد در هر سنی از آن در پیام‌های مستقیم استفاده می‌کنند. اما، اگرچه ممکن است گاهی اوقات آن را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک بیابید، به ویژه در مکالمات خصوصی بین افراد محبوب است.

IK اساساً متضاد کلمه اختصاری “IDK” است که به معنای “من نمی دانم”. IDK به انتقال سردرگمی یا نادانی شما در مورد چیزی کمک می کند، در حالی که IK نشان می دهد که شما قبلاً آن را می دانید.

البته میدونم

مانند هر مخفف اینترنتی، استفاده از IK تفاوت های اساسی با نسخه غیرمختص شده آن، “I know” دارد. در حالی که دومی یک راه ساده برای برجسته کردن دانش از قبل موجود شما است، روش اول می تواند لحن “آزاردهنده” به خود بگیرد. همچنین ممکن است نشان دهد که شما از فرض نادانی آنها رنجیده اید و احساس می کنید که آنها “در مورد شما صحبت می کنند”.

به عنوان مثال، اگر شخصی به شما بگوید: «فراموش نکنید که همه وسایل برقی را قبل از خروج از آپارتمان بکشید»، وقتی این کاری است که همیشه انجام می‌دهید، می‌توانید با «ik» پاسخ دهید. ماهیت کوتاه و صریح این مخفف به خودی خود به شخصیتی نادیده انگاشته می شود، شبیه به سایر اصطلاحات عامیانه مانند NVM یا حرف ساده “K”.

با این حال، مانند هر چیزی که مردم آنلاین می گویند، خواندن لحن و هدف در طیف وسیعی از متن می تواند دشوار باشد. قبل از اینکه از کسی که با خبرنگار شما با “ik” صحبت می کند بلند شوید، ابتدا مطمئن شوید که منظور آنها چیست. برخی از کلمات اختصاری مانند WDYM دقیقاً این کار را انجام می دهند.

IK همچنین می تواند نشان دهد که پیام دانش پایه یا عقل سلیم است. به عنوان مثال، اگر کسی به شما گفت: “باید سعی کنید خود را نسوزانید”، می توانید با “IK” پاسخ دهید زیرا همه از قبل می دانند که باید از سوختن خودداری کنند.

نحوه استفاده از IK

استفاده از IK در پیام های خود بسیار ساده است. وقتی کسی چیزی را به شما می گوید که از قبل می دانید، با “IK” پاسخ دهید. می توانید آن را با حروف بزرگ یا کوچک استفاده کنید، با این حال، نسخه کوچک در بین جوانان محبوبیت بیشتری دارد.

در اینجا چند نمونه از IK در عمل آورده شده است:

  • “من”
  • “ای کی، لازم نیست دوبار به من بگی.”
  • “من دیروز شنیدم، پس خوب.”
  • “بله من.”

اگر می‌خواهید در مورد رایج‌ترین اختصارات در اینترنت بیشتر بدانید، به توضیحات NP، LOL و NM مراجعه کنید. در کمترین زمان ممکن در عامیانه دیجیتال متخصص خواهید شد!

مربوط: “NM” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟