“GTFO” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟


علامت نئونی با حروف اول GTFO.
bohlam / Shutterstock.com

GTFO یکی از قدیمی‌ترین توهین‌های اینترنتی است و هنوز هم تا به امروز رایج است. در اینجا معنی این پرایم تهاجمی چیست و کجا می توانید از آن به طور مناسب استفاده کنید.

یک F*** بیرون بیاورید

GTFO مخفف عبارت “get f*** out” است. این توهینی است به کسی که شما آن را آزاردهنده، احمق یا ترول می‌دانید. از طرف دیگر، می‌توانید از آن برای توصیف چیزی یا شخصی که در یک فضا کاملاً ناخواسته است، مانند هرزنامه یا محتوای گرافیکی استفاده کنید.

مانند سایر کلمات اختصاری، GTFO در هر دو حروف بزرگ و کوچک قابل قبول است. با این حال، بسته به زمینه، “gtfo” آرام تر است، در حالی که “gtfo” می تواند ناآرام تر به نظر برسد. این اصطلاح ارتباط نزدیکی با STFU یا “خفه کن f*** up” دارد. در برخی از سناریوها، می توانید این دو عبارت را به جای هم استفاده کنید.

GTFO أصل مبدا

عبارت واقعی “Get the f*** out” برای مدت طولانی در آمریکا وجود داشته است و فیلم ها و کتاب های زیادی در اواخر قرن بیستم ظاهر شدند. با این حال، نسخه مخفف تقریباً همزمان با سایر اصطلاحات عامیانه اینترنتی – در طول دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ ظاهر شد، زمانی که چت صفحه‌بندی آنلاین رایج شد.

سپس راه خود را به انجمن های اینترنتی اولیه مانند ۴Chan پیدا کرد و سپس به سایت های رسانه های اجتماعی مدرن مانند Reddit و Twitter راه یافت. اولین تعریف GTFO در دیکشنری Urban در دسامبر ۲۰۰۲ نوشته شد و به عنوان مثال “GTFO & STFU, noob”، “توهین: دریافت F***out” نوشته شد.

این تعریف به ما بینشی از محیطی می دهد که توهین های اینترنتی در آن بسیار رایج بوده است: بازی. بازی‌های MMORPG مانند Everquest و World of Warcraft در دهه ۲۰۰۰ محبوبیت اصلی خود را به دست آوردند، که به ناچار باعث شد میلیون‌ها نفر آشکارا این اصطلاحات را هنگام بازی به یکدیگر پرتاب کنند.

مربوط: بازی های MMO و MMORPG چیست؟

اینترنت “فضاها” و GTFO

از آنجایی که GTFO مخفف عبارت “get f*** out” است، “out” دقیقا به چه معناست؟ این مخفف با ایده “فضاهای اینترنت” مرتبط است، که جیب های اینترنت هستند که در آن افراد با یکدیگر تعامل دارند. این فضاها می توانند یک بخش نظرات Reddit، یک موضوع توییتر یا حتی یک وب سایت کامل باشند. از آنجایی که GTFO می‌تواند بسیار خشن به نظر برسد، این مخفف در مکان‌هایی که حساب‌ها عمدتاً ناشناس هستند، مانند Reddit یا stan Twitter، بیشتر رایج است.

در بیشتر موارد، مخفف نباید به معنای واقعی کلمه گرفته شود. مردم بیشتر از آن برای ابراز مخالفت یا رنجش شدید با سخنان دیگران استفاده می کنند. با این حال، اگر این کاربران در فضاهای آنلاین هستند، گفتن GTFO می‌تواند به این معنی باشد که می‌خواهند طرف مقابل از موضوع یا وب‌سایت خارج شود.

به همین دلیل است که شما معمولاً پیام «GTFO» را می‌بینید که منجر به تجمع می‌شود، انبوهی از مردم که برای ابراز خشم یا ناامیدی خود از کسی عجله دارند. همچنین خواهید دید که این پاسخ به افرادی است که در یک مکالمه مشارکت نمی کنند، مانند ارسال کنندگان هرزنامه یا ترول ها.

سریع بیرون برو

نگران نباش GTFO همیشه برای بحث های جزئی در اینترنت نیست. هنگامی که در مکالمات شخصی استفاده می شود، GTFO معمولاً به این معنی است که شما یا شخص دیگری باید در اسرع وقت از جایی خارج شوید.

به عنوان مثال، اگر از شغل خود متنفر هستید، ممکن است به دوست خود پیام دهید: “من از کارم خسته شدم، به gtfo نیاز دارم.” این بدان معناست که شما از حرفه خود ناامید هستید و می خواهید هر چه زودتر آن را ترک کنید. اگر می‌خواهید دوستتان را عجله کنید، ممکن است به او بگویید: “Hey gtfo ASAP.” این بدان معنی است که شما از آنها می خواهید که در اسرع وقت خانه خود را ترک کنند.

از طرف دیگر، از GTFO می‌توان برای گفتن اینکه به کسی که می‌گویند باور نمی‌کنید نیز استفاده کرد. مردم برای مدت طولانی برای توصیف چیزی تکان دهنده یا دیوانه کننده می گویند “از اینجا برو بیرون” و این تعریف در حال حرکت به سمت مخفف است. به عنوان مثال، اگر شخصی به شما بگوید که به تازگی ارتقا یافته است، می توانید به او پیام دهید: “وای! GTFO، این شگفت انگیز است!” اگرچه این پیام ممکن است در نگاه اول ناخوشایند به نظر برسد، این پیام پاسخ مثبتی به اخبار خوب است.

نحوه استفاده از GTFO

اگر می‌خواهید از GTFO در پست‌ها یا پیام‌های خود استفاده کنید، پیامی با “GTFO” ارسال کنید، و آنها تقریباً بلافاصله متوجه می‌شوند که شما چه می‌گویید. شما باید همیشه از استفاده از این نام اختصاری خودداری کنید، زیرا ممکن است در خطر بی‌ادبی یا خصمانه ظاهر شوید.

در اینجا برخی از راه های استفاده از GTFO آمده است.

  • “من به شما به GTFO گفتم.”
  • “GTFO. ما هرزنامه‌نویسی در اینجا نمی‌خواهیم.”
  • “من gtfo را آنجا داشتم تا آنجا که می‌توانستم.”
  • “هی دوست! Gtfo، این دیوانه است.”

آیا می خواهید اصطلاحات عامیانه دیگری را در اینترنت یاد بگیرید؟ بیت های ما را در BRB، AFK، و NSFW بررسی کنید، و در کمترین زمان یک واژگان کامل آنلاین خواهید داشت.

مربوط: “AFK” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟