Google Docs اکنون خلاصه‌های خودکار را برای اسناد شما نشان می‌دهد


در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O 2022، ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، در مرکز توجه قرار گرفت و پیشرفت سریع گوگل را در استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی به رخ کشید. یکی از سرویس‌های کلیدی که این شرکت از آن استفاده می‌کند Google Docs است. همانطور که از عنوان این مقاله می‌توانید متوجه شوید، دیگر نیازی به خواندن اسناد طولانی نخواهید داشت و می‌توانید خلاصه هایی را که به طور خودکار در Google Docs تولید می‌شوند دریافت کنید.

بله، اگر یک سند چند صفحه‌ای را چند دقیقه قبل از جلسه دریافت کنید، اکنون می‌توانید با یک کلیک در Google Docs خلاصه‌ای از سند ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را دریافت کنید.

هوش مصنوعی Google Docs چگونه کار می‌کند؟

مدل هوش مصنوعی ویژگی درک زبان، فشرده سازی اطلاعات و تولید زبان طبیعی برای ارائه یک خلاصه قابل اعتماد برای سند شما را دارد. و از ترکیب این ویژگی‌ها برای تولید خلاصه اسناد شما استفاده می‌کند. پیچای می‌گوید که این ویژگی “جهش بزرگی را برای پردازش زبان طبیعی نشان می‌دهد.”

در مورد نحوه دسترسی به ویژگی «خلاصه خودکار»، فهرست مطالبی که در صفحه سمت چپ در Google Docs نشان داده می‌شود شامل بخش «Summary» یا خلاصه جدید در بالا است. برای استفاده از این قابلیت دکمه Summary را بزنید و خلاصه متن را مشاهده کنید. البته این قابلیت برای زبان فارسی در دسترس نیست.

هوش مصنوعی Google Docs

علاوه بر این، در حالی که خلاصه‌ها به‌طور خودکار توسط Google تولید می‌شوند، می‌توانید ویرایش‌های دستی متن را برای ارائه خلاصه دقیق‌تر انجام دهید. این ویژگی برای اولین بار در فوریه ۲۰۲۲ اعلام شد اما اکنون برای همه کاربران در دسترس است.

همچنین، این شرکت قصد دارد در آینده نزدیک ویژگی خلاصه خودکار را به Google Chats بیاورد. این می‌تواند چت‌های شما را بخواند و نکات برجسته مکالمه را ارائه دهد. نیازی نیست صدها پیام را مرور کنید تا بدانید همه در چت گروهی دفتر شما درباره چه چیزی بحث کرده‌اند. نظر شما راجب ویژگی خلاصه گوگل و اهداف آن چیست؟! هیجان زده هستید یا احساس می‌کنید بی‌فایده است؟

امتیاز به این مطلب