Gamasutra – بازنگری کلی تنوع در بازی های موهاوک


این قسمت توسط Telstra برای شما آورده شده است

در این قسمت از پادکست GDC، که در اوایل سال جاری در نمایشگاه GDC ضبط شد، کریس گرافت و آلیسا مک‌آلون با لیلا و سورن جانسون، مدیرعامل و مدیر طراحی نمایشگاه GDC صحبت می‌کنند. شرکت تجارت جهانی و دنیای قدیم توسعه دهنده بازی Mohawk.

سورن و لیلا در مورد چگونگی جلوگیری از اشتباهات معمولی کوچک استودیو صحبت کردند و در یکی از صریح ترین بخش ها تا به امروز، در مورد عدم تنوع زیاد استودیو – مشکلی دشوار که این زوج در نهایت آن را اصلاح کردند.

موسیقی از مایک میهان.

برخی از نکات برجسته را بررسی کنید:

سورن: “اگر برای منابع تلاش می کنید، سخت است. ما واقعا خوش شانس هستیم که بازی ها را قبل از انفجار بازار ساختیم، یعنی قبل از آن شهرت داشتیم. من فکر می کنم امروزه بسیار آسان است که یک تیم کوچک را تصور کنیم که یک بازی واقعا خوب می سازد. اما هیچ کس متوجه آن نشد.” [which is] مزیت ویژه ای که ممکن است نسبت به افراد دیگر داشته باشید. این سخت است و نیاز به خودآگاهی زیادی دارد.

“همچنین در مورد دامنه ای که برای بازی انتخاب می کنید بسیار مراقب باشید. اگر منابع زیادی ندارید، باید یک بازی واقعاً کوچک بسازید، بنابراین باید بهترین راه برای ساختن یک بازی واقعی را پیدا کنید. بازی کوچک.»

لیلا: “و به آینده فکر کنید. پس از آن زمان سختی داشتیم. دنیای بیرون شما در حال تلاش برای یافتن منابع مالی برای کار بعدی هستید. اگر استودیو کوچکی هستید و به پول نیاز دارید و هیچ درآمدی از جای دیگری ندارید، از قبل به این فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید. پروژه بعدی خود را زود شروع کنید، بنابراین تا زمانی که بازی خود را به پایان می رسانید یا منتشر می کنید، حداقل تصوری از جایی که با تیم خود خواهید بود دارید، زیرا آنها ناامید می شوند، احساس اضطراب می کنند، و این باعث می شود آنها را شخصاً، خانواده هایشان و نتایج آنها در کار را تحت تأثیر قرار می دهد. آنها نمی توانند ۱۰۰٪ به شما بدهند.”

لیلا: وقتی به بازی‌های موهاوک پیوستم، موهاوک فقط از مردان تشکیل می‌شد. همه سفید پوست بودند، همه مرد بودند… وقتی به موهاوک رفتم و این را دیدم، شگفت‌زده شدم… سورن کمی از درگیری متنفر بود. و من در فرهنگی بزرگ شدم که در آن شما بیش از حد مؤدب هستید، بنابراین وقتی بیش از حد مؤدب باشید و از درگیری بیزار باشید، رسیدگی به یک موضوع را برای مدت طولانی به تعویق می اندازید.

«…دیواری از منفی‌گرایی و شمولیت وجود داشت و ما آن را احساس کردیم، سعی کردیم یک نویسنده، یک زن استخدام کنیم و وقتی او بازدید کرد، واکنش نشان داد. [that] او از این وضعیت بسیار ناراحت بود. و به ما ضربه زد: وای، آیا ما متوجه نشدیم که کم کم استخدام فقط برای مردان سفیدپوست بود؟ نوع مکالمه نامناسب، نامحدود، [and] من گاهی اوقات بیگانه هراس بودم – من اهل لبنان هستم و یکی از من در مورد انگلیسی ام پرسید و گفت شاید من کلمه “سکسیسم” را متوجه نشده ام.

“اینها فقط چیزهایی هستند که شما هیچ جا نمی گویید، نقطه. و این سطح گفتگو بود… بنابراین من و سورن مجبور شدیم با این موضوع کنار بیاییم، بسته بندی کنیم و تعجب کنیم که چگونه می خواهیم از آن خارج شویم. این چیزی نیست که ما می خواهیم در درازمدت با آن کار کنیم.”

«…وقتی قرارداد Epic را گرفتیم [in which Old World was signed]ما توانستیم یک فضای کاری در یک منطقه تجاری به دست آوریم و کل سیستم را دوباره راه اندازی کنیم. بدون اشک و درد نبود، اما من بسیار خوشحالم که استقامت، انرژی و قدرت لازم برای جمع آوری و راه اندازی مجدد را داشتیم. [to reach] ما امروز کجا هستیم؟”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر