“FFS” به چه معناست و چگونه از آن استفاده کنم؟


املای عنوان حروف چوبی "FFS" روی زمینه نارنجی و زرد.
جوزی الیاس / Shutterstock.com

آیا تا به حال دیده اید که کسی یک متن خسته کننده را با “FFS” پایان دهد؟ در اینجا به معنای آن مخفف عصبانی و نحوه استفاده از آن در دفعه بعد که عصبانی می شوید، آمده است.

برای F***

FFS مخفف کلمه “به خاطر لعنتی” است. این معمولا برای نشان دادن نارضایتی یا ناراحتی از رفتار شخص دیگر استفاده می شود. ممکن است از کندی یا تصمیم گیری ضعیف آنها ناراحت شوید. برای مثال، اگر شخص دیگری در مورد محل غذا خوردن خیلی قاطعانه نیست، می‌توانید بگویید: «مدرسه مزرعه‌دار، فقط چیزی انتخاب کن».

FFS تفاوت های جزئی با سایر فحش ها مانند “f***” دارد. مخفف نشان دهنده درجه خاصی از ناباوری در مورد اعمال یا نگرش شخص دیگری است. این مخفف شباهت هایی با WTF دارد، که همچنین نشان می دهد که چیزی منطقی نیست.

از طرف دیگر، FFS زمانی که برای تأکید بر یک ایده یا توصیه خاص استفاده می‌شود، می‌تواند خنثی‌تر یا مثبت‌تر باشد. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که احساس می‌کنید در محل کار واقعاً عصبی می‌شود، می‌توانید بگویید: “FFS، شما عالی هستید! ارائه شما عالی خواهد بود!” در این سناریو، FFS به نشانه‌ای تبدیل می‌شود. تشویق

تاریخچه FFS

عبارت واقعی “برای لعنت به آن” کمی قبل از مخفف است، با این حال، منشاء دقیق آن ناشناخته است. شباهت‌هایی با سایر عبارات اصطلاحی که معمولاً برای انتقال آمیزه‌ای از آزار و ناباوری استفاده می‌شوند، مانند “فریاد زدن با صدای بلند”، “برای مسیح” و “آیا با من شوخی می‌کنی؟” دارد. با این حال، بر خلاف این اظهارات، فرمت مخفف FFS آن را به اصطلاح رایج برای عصر دیجیتال تبدیل کرده است.

اولین تعریف FFS در مخزن آنلاین زبان عامیانه Urban Dictionary در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و می‌خواند: «میانبر، لعنت به آن». این یکی از قدیمی ترین تعاریف مخفف ما است. FFS ریشه در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ دارد، به ویژه در صحنه بازی های چند نفره آنلاین.

گیمرهای دارای عناوین FPS و MMO اغلب از این نام اختصاری استفاده می کنند تا ناامیدی خود را از عملکرد ضعیف سایر بازیکنان ابراز کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است به هم تیمی خود بگویند: “FFS، شما نمی توانید برای نجات جان خود شلیک کنید.” FFS بعداً در خارج از جامعه بازی گسترش یافت و در نهایت در اتاق‌های گفتگو و تابلوهای پیام آنلاین محبوب شد. امروزه مشاهده FFS در مکالمات معمولی بین دوستان یا سایت های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و ردیت بسیار رایج است.

الهام در مقابل عدم حساسیت

در حالی که FFS معمولا برای ابراز ناراحتی یا ناامیدی شدید از چیزی استفاده می شود، شما همچنین می توانید از آن برای ایجاد انگیزه یا الهام بخشیدن به دیگران برای انجام اقدام استفاده کنید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که دوست یا شریک زندگی شما به دلیل یک شکست شخصی یا حرفه ای به شدت به خود سخت گرفته باشد یا روحیه بدی داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر دوست شما به خصوص از جدایی اخیر خود احساس غمگینی می کند و ارزش خود را زیر سوال می برد، می توانید بگویید: “FFS، تو زیبا هستی. چنین چیزهایی نگو.” این نه تنها ناباوری شما را به سخنان او نشان می دهد ، بلکه به او اطمینان می دهد که شما هستید.

با این حال، باید مراقب باشید که اغلب از FFS استفاده کنید، زیرا این اصطلاح می تواند به صورت خشن یا سخت نیز ظاهر شود. اگر اغلب از آن به عنوان توهین استفاده می کنید، ممکن است ناخواسته یکی از دوستان خود را آزار دهید. اطمینان حاصل کنید که از آن در حد اعتدال استفاده کنید و فقط زمانی که شرایط به آن نیاز دارد.

نحوه استفاده از FFS

تاجر با حالتی ناامید یا عصبانی به صفحه لپ تاپ نگاه می کند.
fizkes / Shutterstock.com

شما می توانید این مخفف را با حروف بزرگ “FFS” و بزرگ “ffs” بنویسید، اما امروزه نسخه کوچک رایج تر است. از آنجایی که FFS بسیار غیررسمی است، از استفاده از آن در محیط های حرفه ای خودداری کنید. آن را برای چت کردن با دوستان یا پاسخ دادن به موارد آنلاین ذخیره کنید. FFS یک مخفف بسیار خشن است، بنابراین حتما از آن در حد اعتدال استفاده کنید. اگر آن را در هر پیامی بیندازید، ممکن است به طور تصادفی احساسات کسی را جریحه دار کنید.

در اینجا چند نمونه از FFS های در حال پیشرفت آورده شده است:

  • “فقط ادامه بده، ff.”
  • “اینقدر به خودت سخت نگیر، اف.”
  • “FFS، من از اینکه بارها و بارها مشکلات خود را حل می کنید، بسیار حالم به هم می خورد.”
  • “اوه، این چیز مهمی نیست.”

آیا می خواهید چند میانبر دیگر را به صورت آنلاین یاد بگیرید؟ مقاله‌های ما را در مورد IMO، NVM و NP بررسی کنید – در کمترین زمان یک حرفه‌ای با زبان عامیانه آنلاین خواهید بود.

مربوط: “NP” به چه معناست و چگونه از آن استفاده می کنید؟رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر