ELK-BLEDOM در لیست بلوتوث من چیست؟


لوگوی بلوتوث در پس زمینه آبی

اگر در حال اتصال به یک دستگاه بلوتوث هستید و به طور غیرمنتظره ای ELK-BLEDOM را در لیست دستگاه مشاهده می کنید، ممکن است تعجب کنید که چیست. خوشبختانه، این یک راز است که می‌توانیم آن را روشن کنیم.

ELK-BLEDOM یک نوار نور LED بلوتوث است

اگر ELK-BLEDOM را در لیست اتصالات بلوتوث در هر دستگاهی (مانند آیفون، تلفن هوشمند اندرویدی، رایانه شخصی، مک و غیره) مشاهده کردید، به احتمال زیاد شخصی که در همان نزدیکی است یک چراغ نوار LED هوشمند وصل کرده باشد.

ELK-BLEDOM در منوی بلوتوث آیفون

این چراغ‌های نواری، که می‌توان آن‌ها را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند از طریق بلوتوث کنترل کرد، معمولاً در Amazon.com فروخته می‌شوند و از یک چیپست بلوتوث عمومی استفاده می‌کنند که به عنوان «ELK-BLEDOM» در فهرست‌های دستگاه‌های بلوتوث ظاهر می‌شود.

به عنوان مثال، در اینجا کتابچه راهنمای چراغ نواری وجود دارد که به مالکان می‌دهد تا با ELK-BLEDOM تماس بگیرند تا با استفاده از یک برنامه در تلفن هوشمند، نور را کنترل کنند. این امکان وجود دارد که ده‌ها مارک چراغ LED در آمازون از همان چیپ‌ست عمومی استفاده کنند که احتمالاً در بازارهای چین که در آن تولید می‌شوند در دسترس هستند.

اگر نوار چراغ LED نداشته باشم چه می شود؟

دلیل اینکه ELK-BLEDOM تا این حد راز است این است که افرادی که به دنبال دستگاه‌های بلوتوث می‌گردند، چراغ‌های نواری نزدیک متعلق به دیگران و به احتمال زیاد همسایگان خود را می‌بینند. در یک مثال، ما یک نوار نور LED را دیدیم (و متصل کردیم) که در خانه ای متفاوت در فاصله بیش از ۷۰ فوتی قرار داشت.

“BLE” در نام احتمالا به بلوتوث کم انرژی اشاره دارد، نوعی بلوتوث که برای دستگاه های کم مصرف طراحی شده است. اما از قضا، این چراغ‌های نواری LED سیگنال بلوتوث قوی‌تری نسبت به بسیاری از دستگاه‌های دیگر دارند، زیرا اغلب می‌توانند در منوهای بلوتوث از فواصل بسیار دور دیده شوند. برد یک دستگاه بلوتوث معمولی معمولاً حدود ۳۰ فوت است.

دوربین مخفی نیست

ما شایعاتی را به صورت آنلاین دیده‌ایم که ELK-BLEDOM ممکن است به یک دوربین مخفی یا یک دوربین امنیتی مجهز به بلوتوث اشاره داشته باشد. پس از تحقیقات گسترده، هیچ مدرک یا سندی که این موضوع را تأیید کند، پیدا نکردیم. به احتمال زیاد، شایعه دوربین به عنوان یک نگرانی از افرادی که ELK-BLEDOM را می بینند و نوار نور LED در خانه خود ندارند (یا نمی دانند که چراغ نوار LED آنها دارای قابلیت بلوتوث است) ظاهر شده است.

نمونه ای از چراغ های نواری LED
شنیع

با این حال، به راحتی می توانید با دانلود یک برنامه کنترل کننده نور LED در تلفن خود، مانند duoCo Strip در آیفون یا اندروید، احتمال وجود دوربین را رد کنید. وقتی آن را روشن می‌کنید، احتمالاً «BLEDOM» یا «ELK-BLEDOM» را در برگه مدیریت گروه در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. اگر چنین است، پس می دانید که یک نوار نور است. علاوه بر این، اگر سیگنال به اندازه کافی قوی باشد، ممکن است حتی بتوانید به دستگاه نوار نور متصل شوید. به طور شگفت انگیزی، این چراغ های LED نواری از هیچ شکلی از امنیت بی سیم استفاده نمی کنند، بنابراین اگر یکی از آنها را دارید، هرکسی که در نزدیکی این برنامه است می تواند آن را کنترل کند.

همچنین، اگر می‌خواهید مکان دستگاه ELK-BLEDOM خود را به صورت فیزیکی پیدا کنید، می‌توانید از برنامه‌ای مانند Wunderfind (در آیفون یا اندروید) استفاده کنید. برای انجام این کار، Wunderfind را روشن کنید و در اطراف منطقه قدم بزنید و با رفتن، خواهید دید که فاصله تا ELK-BLEDOM تغییر می کند.

فاصله تخمینی تا ELK-BLEDOM با استفاده از Wunderfind.

با انجام این کار، می توانید جهت و فاصله آن را تعیین کنید – و احتمالاً اگر دستگاه در خانه شخص دیگری یا آپارتمان مجاور نیست، مکان آن را پیدا کنید. موفق باشید، و در آنجا امن بمانید!

مربوط: بهترین چراغ های نوار LED برای سال ۲۰۲۲