Bored Ape NFT چیست؟


Bored Ape Yacht Club Ape NFTs.
mundissima/Shutterstock.com

اگر سرتان را به خاطر سیل آواتارهای میمون به سبک گوریلاز در همه جای وب می خارید، به شما تبریک می گوییم! شما به تازگی اولین برخورد خود را با Bored Ape Yacht Club داشته اید و ممکن است حتی کمتر از آنچه تصور می کنید منطقی باشد.

آواتارهای NFT به طور خلاصه

قبل از اینکه حتی بتوانیم موضوع Bored Ape را لمس کنیم، باید چند نکته اساسی در مورد NFT یا NFT بدانید. توکن های غیر قابل تعویض ما کمترین چیزی را که لازم است بدانید را بررسی خواهیم کرد تا همه چیز منطقی باشد، اما می توانید برای خلاصه کامل توضیح دهنده NFT ما را بررسی کنید.

NFT ها توکن های رمزنگاری روی یک بلاک چین هستند. بلاک چین یک رکورد عمومی از تراکنش هایی است که نمی توان آن را تغییر داد. بلاک چین ها معمولاً غیرمتمرکز هستند، به این معنی که هیچ کس مالک یا کنترل آن ها نیست.

یک «توکن» در یک بلاک چین، رشته‌ای منحصر به فرد از اعداد است که می‌توان آن را به «کیف پول» اختصاص داد، که به نوبه خود توسط شخصی کنترل می‌شود. NFT ها توکن های غیرقابل تعویض هستند زیرا هر کدام کاملا منحصر به فرد هستند. این برخلاف اسکناس دلار است که می‌توان آن را با هر اسکناس دلار دیگری بدون تغییر در ارزش آن مبادله کرد. طلا، پول و موز همگی قابل تعویض هستند.

آواتارهایی که آنلاین می بینید NFT های واقعی نیستند! در عوض، هر یک از آن تصاویر با یک NFT خاص مرتبط است. یک نهاد شخص ثالث، مانند بازار OpenSea، یک رکورد از تصاویر و اینکه کدام نشانه آنها را نشان می دهد، نگهداری می کند.

آخرین چیزی که باید بدانید این است که NFT ها را می توان با ارزهایی مانند دلار آمریکا، بیت کوین یا اتریوم خرید و فروش کرد. مورد آخر بسیار مهم است زیرا NFT ها معمولاً روی بلاک چین اتریوم «پیش» می شوند.

پس با The Monkey Business چه خبر است؟

آواتارهای Pixel Art NFT در تلفن هوشمند و رایانه.
روکاس تنیس/Shutterstock.com

آواتارهای Bored Ape نوعی تصویر NFT هستند که به عنوان یک تصویر “تولید کننده” شناخته می شوند. برداشت‌های مختلفی از این موضوع وجود دارد و Larvalab‌های پیشگام NFT، که به خاطر آواتارهای کریپتوپانک مشابه خود معروف هستند، احتمالاً اولین نمونه قبل از رونق هستند.

اساساً، لباسی مانند Larvalabs مجموعه‌ای از تصاویر آواتار را با استفاده از روش تولید تصادفی ایجاد می‌کند که عناصر هنر شخصیت را تقریباً مانند یک خالق شخصیت بازی ویدیویی ترکیب و مطابقت می‌دهد. این تضمین می کند که هر تصویر منحصر به فرد است. می توانید به آن به عنوان مجموعه ای از کارت های معاملاتی نگاه کنید، اما تنها یک کپی از هر کارت در مجموعه وجود دارد.

هنگامی که اجرای اولیه NFT ها از سازندگان مجموعه خریداری شد، معامله میمون آغاز می شود. صاحبان این NFT ها می توانند آنها را برای فروش بگذارند و ببینند که آیا گیرنده ای وجود دارد یا خیر، و پسر آیا تعدادی گیرنده وجود داشته است. فروش Bored Ape Yacht Club NFT در مجموع به بیش از ۱ رسیده است بیلیون دلار به تنهایی رکورد فعلی برای Bored Ape NFT 3.4 میلیون دلار است، اگرچه بیشتر به طور معمول صدها هزار فروخته می شود.

خوب، اما چرا آنها ارزش هر چیزی را دارند؟

ساده ترین پاسخ به این موضوع این است که مردم می گویند ارزش چیزی را دارند. این ممکن است کمی پیش پا افتاده به نظر برسد، اما حقیقت این است که ارزش ذهنی است. انسان ها تمایل دارند برای چیزهایی که کمیاب یا منحصر به فرد هستند ارزش بیشتری قائل شوند تا چیزهایی که معمولی و فراوان هستند. ما به بعضی چیزها هم وابستگی غیرمنطقی داریم. یک کپی کامل از لباس سفید الویس پریسلی ممکن است چند صد دلار ارزش داشته باشد، اما چیزی که الویس در واقع پوشیده است بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد.

نمونه‌های دنیای واقعی چیزهایی که ارزش ذاتی کمی دارند (مثلاً شماره ۱ اکشن کمیک)، اما پس از آن به مبلغ دیوانه‌واری به فروش می‌رسند. NFT ها ارزشی را دارند که مردم حاضرند برای آنها بپردازند، قسمت سخت این بود که در وهله اول مردم را متقاعد کنید که آنها را بخرند، که اگر کمی از یک دوست معروف کمک بگیرید، راحت تر است!

سلبریتی ها برای میمون های حوصله موز می روند

Bored Ape #9055 در گوشی هوشمند روی انبوهی از پول نقد نمایش داده می شود.
mundissima/Shutterstock.com

چه بخواهیم اعتراف کنیم یا نه، سلبریتی ها و سایر اینفلوئنسرها بر نحوه زندگی ما و به ویژه نحوه خرج کردن پولمان تأثیر دارند. این حداقل تا حدودی به دلیل “اثر هاله” است که در آن یک ویژگی مثبت (مانند یک بازیگر زیبا بودن) باعث می شود فردی را دارای ویژگی های مثبت دیگری مانند هوش یا قابل اعتماد بودن بدانیم.

تشخیص اینکه آیا چنین توییتی توسط این توئیت انجام شده است دشوار است گوئینت پالترو یا یک مصاحبه عجیب و غریب بین جیمی فالون و پاریس هیلتون نتیجه اشتیاق خالصانه یا سود بدبینانه است، اما به افرادی که در مورد NFT ها سردرگم هستند، نیاز به علاقه مندی به آنها را ارائه می کنند.

مشارکت افراد مشهور در NFT ها، به خصوص Bored Ape Yacht Club، به لطف امتیازات اضافی که با عضویت در Yacht Club ارائه می شود، منطقی است. به عنوان مثال، یک سرور انحصاری Discord وجود دارد، و ممکن است به مهمانی های انحصاری دعوت شوید که در آن ممکن است با صاحبان Bored Ape معروف مانند Eminem (که ۴۶۲۰۰۰ دلار برای Bored Ape خود خرج کرده است) یا Snoop Dogg برخورد کنید.

چرا NFT ها منفجر می شوند؟

چه یک میمون خسته، چه کریپتو پانک یا یک شیر تنبل، نمی توان انکار کرد که NFT هایی مانند این در حال حاضر بسیار داغ هستند. به راحتی می توان در دام تعیین یک دلیل واحد گرفتار شد، اما در دنیای واقعی، هر روندی معمولاً محرک های متعددی دارد. احتمالاً هرگز نخواهیم فهمید که پشت طوفان بی نقصی که NFT ها را به یک موضوع تلویزیونی اصلی و آخر شب منفجر کرد، چیست، اما چند عامل محتمل وجود دارد.

به عنوان یک چیز، در دنیای تولید انبوه، داشتن هر چیزی که در نوع خود بی نظیر است – حتی یک رشته کاراکتر روی کامپیوتر! – جذابیت خاصی دارد. برخی از مردم آیفون های خود را نیز با الماس می کنند.

عضویت در یک باشگاه انحصاری نیز یک انگیزه قوی است. یک کلوپ قایق‌های کریپتو در نهایت همان باشگاه قایق‌رانی واقعی است و به ندرت ارتباطی با قایق‌های تفریحی دارد.

در نهایت، NFT ها طلایی هستند. درست مانند ارزهای دیجیتال، مردم می‌خواهند زودتر وارد می‌شوند و ثروت خود را از کسانی که دیر به مهمانی می‌آیند به دست آورند – مهمانی که اکنون بلیط لازم برای پیوستن به آن را دارند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر