Amazon Freevee چیست و آیا خوب است؟


لوگوی رایگان آمازون
آمازون رایگان

به دنبال کاهش قبض پخش خود هستید؟ ممکن است بخواهید خدمات پخش رایگان مانند Amazon Freevee را در نظر بگیرید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد Freevee بدانید و اینکه آیا ارزش وقت شما را دارد یا خیر.

IMDB Freedive به Amazon Freevee

Freevee یک سرویس پخش ویدیوی رایگان و با پشتیبانی از تبلیغات است که در ژانویه ۲۰۱۹ با نام IMDB Freedive راه اندازی شد و چند ماه بعد به تلویزیون IMDB تغییر نام داد. آخرین تغییر نام آن به Amazon Freevee از ۲۷ آوریل اعمال خواهد شد.

برخلاف پیشنهاد برتر آمازون – Prime Video – Freevee فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی قدیمی، از جمله کلاسیک، و تعداد محدودی فیلم اصلی را ارائه می‌دهد.

از آوریل ۲۰۲۲، آمازون Freevee را فقط در ایالات متحده و بریتانیا ارائه می دهد. اما قرار است خدمات در آلمان تا پایان سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

کتابخانه محتوای بزرگ

خانه Freevee

شما انتخاب نسبتاً زیادی از محتوا را در Freevee دریافت می کنید. JustWatch، یک موتور جستجوی استریم، بیش از ۹۰۰۰ نمایش تلویزیونی، فیلم و مستند را ارائه می دهد. در حالی که بیشتر آن محتوای دارای مجوز از استودیوهای فیلم و تولیدات تلویزیونی است، شما همچنین تعداد فزاینده‌ای نسخه اصلی دریافت می‌کنید.

از آوریل ۲۰۲۲، برای ارائه یک ایده کوتاه از آنچه که باید انتظار داشته باشید، Freevee برنامه های تلویزیونی مانند شیت کریکو مردان دیوانهو آتش سوزی شیکاگوو کم شدهو فایل های ناشناخته، و لبه، و فیلم هایی مانند چاقوها را بیرون بیاوریدو سیکاریوو مرد نامرئیو عروس پرنسس، و خیلی عصبانی. اما به خاطر داشته باشید که مانند سایر سرویس های استریم، این سرویس به طور مداوم در حال به روز رسانی کاتالوگ خود است. بنابراین نمایش ها یا فیلم هایی که امروز در دسترس هستند ممکن است ماه آینده در دسترس نباشند.

مربوط: نحوه جستجو در همه سرویس های پخش برای یک فیلم یا برنامه تلویزیونی

آیا Freevee ارزش وقت شما را دارد؟

با توجه به هزینه بالای خدمات پخش محبوب، آمازون امیدوار است به Freevee بیاید زیرا هیچ هزینه ای ندارد. البته، وقفه های تجاری وجود دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد، اما برای جلوگیری از پرداخت هزینه خدمات ماهانه، این هزینه کمی است.

با این حال، چیزی که مردم را به هر سرویس استریم جذب می کند محتوای آن است. همانطور که گفته شد، تعداد زیادی فیلم و برنامه تلویزیونی در این سرویس وجود دارد. اما وقتی نوبت به کیفیت می رسد، به جز تعداد محدودی از فیلم های محبوب، بیشتر چیزهای معمولی یا عناوین مبهم را خواهید یافت. قیمت های انتخاب برنامه های تلویزیونی کمی بهتر است و این سرویس برنامه های بسیار بیشتری دارد که ممکن است آنها را بشناسید زیرا در زمان پخش آنها محبوب بودند.

با این حال، از آنجایی که هرکسی سلیقه متفاوتی در محتوا دارد، پیشنهاد می کنیم خودتان در مورد انتخاب قضاوت کنید.

برنامه Freevee
آمازون رایگان

از نظر تجربه کاربری، رابط کاربری Freevee بسیار آسان و درست مانند Prime Video است. بنابراین اگر تا به حال از Amazon Prime Video استفاده کرده اید، در خانه خواهید بود. بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید، می‌توانید چرخ فلک برای کلاس‌ها و ترکیب‌های مختلف یا اسکرول‌های عمودی دریافت کنید. البته اگر چیزی را که به دنبال آن هستید پیدا نکردید، همیشه می توانید از نوار جستجو استفاده کنید.

وقفه های تجاری منطقی و بسته به طول محتوا، می توانید از صفر تا هفت و هشت آگهی با مدت زمان متفاوت دریافت کنید. اما Freevee تجربه پخش جریانی را با تبلیغات سنگین نمی کند.

به طور کلی، اگر نمی خواهید اشتراک دیگری دریافت کنید، Freevee یک گزینه مناسب برای پخش ویدیو است. مطمئناً کیفیت محتوا یا تنوع خدمات پولی را نخواهید داشت. اما بدون پرداخت هیچ چیزی نمی توانید به آن امیدوار باشید. علاوه بر این، شما به کاتالوگ کامل Freevee دسترسی دارید – بر خلاف برخی دیگر از سرویس های پخش رایگان، مانند Peacock، که فقط بخشی از کاتالوگ خود را در اختیار شما قرار می دهند. با Freevee، دسترسی شما به چند قسمت از یک نمایش تلویزیونی یا مجموعه محدودی از فیلم ها محدود نمی شود.

ما Amazon Freevee را در قالب تلویزیون IMDB آن کمی قبل از تغییر نام تجاری آزمایش کردیم. اما حتی پس از تغییر تلویزیون IMDB به Freevee، می‌توانید به همان محتوا و ویژگی‌ها اما با نام متفاوت دسترسی داشته باشید. با این حال، آمازون قصد دارد لیست دارایی های Freevee خود را تا ۷۰ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش دهد.

چگونه به Freevee دسترسی پیدا می کنید؟

Freevee از طریق وب سایت آمازون در دسترس است، یا می توانید از طریق برنامه های آن برای iOS، Android، Fire TV، Android TV، PlayStation، Roku، Samsung Smart TV و سایر پلتفرم ها به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، می توانید کانال Freevee را به عنوان بخشی از برنامه Prime Video از آمازون در پلتفرم های مختلف تماشا کنید.

برای دسترسی به این سرویس به یک حساب کاربری آمازون نیاز دارید. اما اگر نمی‌خواهید حساب آمازون بسازید، می‌توانید از حساب اپل، گوگل یا IMDB خود نیز برای ورود استفاده کنید.

گزینه اضافی

Freevee یک انتخاب جالب برای سیم برش است. در حالی که اگر به طور مکرر محتوای ویدیویی مصرف می کنید، کتابخانه آن ممکن است برای رفع اشتهای شما کافی نباشد، اما مطمئناً می تواند به عنوان مکملی برای اشتراک های ممتاز فعلی شما عمل کند. علاوه بر این، دسترسی به آن آسان است و نیازی نیست یک سکه هزینه کنید.