۹۰ درصد سفرهای خارجی به ایران لغو شد


رئیس اتحادیه صنف دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری ایران ضمن اعلام لغو حدود ۹۰ درصدی سفرهای گردشگران خارجی به ایران و کاهش بیش از ۵۰ درصدی سفرهای خروجی ایرانیان از تداخل و بی تدبیری در خصوص قطر خبر داد. بین المللی. پروازهای جام.

به گزارش پارچین خودرو، حُرمت الله رافعی به عنوان رئیس شورای ملی تشکل های گردشگری کشور در نشست خبری که یکشنبه ۳ مهرماه با حضور روسای سازمان های خصوصی از جمله موسسات آموزشی، گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: مدارس، راهنمایان تور و بوم گردی با اشاره به وضعیت کشور: تظاهرات در کشورهای مختلف اتفاق می افتد، مگر اینکه ما دخالت کنیم، خارجی ها دخالت کنند. انتظار داریم هرچه سریعتر چاره ای بیندیشند تا آسیبی به عموم مردم وارد نشود.

سفرهای داخلی کاهش نیافته، سفرهای خارج از کشور کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

وی سپس با اشاره به لغو حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد سفرهای گردشگران خارجی به ایران و کاهش حدود ۵۰ تا ۶۰ سفر خروجی ایرانیان، افزود: طبیعی است که وقتی خانه ای در آتش می سوزد، اطراف آن نیز در حال آتش سوزی است. ناامن می شود، اما مشکل اینجاست که با حوادث اخیر، امنیت عمومی کشور از بین نرفته است.

رافعی در خصوص کاهش سفر به خارج از کشور گفت: برخی سفارتخانه ها اگرچه صدور ویزا را لغو و یا محدود کردند اما با اظهارات نادرست این موضوع را تکذیب می کنند.

رئیس سندیکای دفاتر جهانگردی و خدمات مسافرت هوایی ایران درباره وضعیت سفرهای داخلی نیز خاطرنشان کرد: بررسی پروازها نشان می دهد که سفرهای داخلی کاهشی نداشته است و بیشتر پروازها برای برخی مقاصد مانند شیراز پر است. اهواز و مشهد جای خالی دارند، پرواز پیدا نشده است. البته این چیز خوبی نیست زیرا محدودیت ناوگان و ظرفیت هوایی همیشه موضوع بوده است.

وی بازارهای گردشگری چین و روسیه را نیز به شدت متاثر دانست و گفت: با توجه به شرایطی که گردشگران روسی عرصه کشورهای اروپایی را پیدا کرده و از دست می دهند و مکان های کمتری برای سفر دارند، می توانند جذب ایران شوند. البته باید بستری برای این بازار فراهم کنید نه اینکه فقط مثل جام جهانی و نمایشگاه درباره آن صحبت کنید و فرصت را از دست بدهید.

فرصت جام جهانی از دست رفت

با اشاره به فرصت از دست رفته جام جهانی و درایت و تدابیر برخی کشورهای منطقه مانند عربستان برای جذب مسافران جام جهانی، اعلام شد که هیچ مسافر جام جهانی در هتل های ایران اتاق رزرو نخواهد کرد. وی گفت: با توجه به اتفاقاتی که در خصوص بلیت تماشاگران رخ داد، انتظارات حاکی از آن است که درایت پشت دروازه ایران خواهد بود.

وی با اشاره به تورهای جام جهانی که قیمت آن در بازار بین ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون است، گفت: محل اسپانسرینگ توری که ۵۰ میلیون فروخته شده را بررسی کنید. ما می توانیم با ۱۰۰ میلیون تومان تورهای جام جهانی با کیفیت خوب بسازیم، اما چه کسی یا چه کسی این بازار آشفته را در قیمت تورهای جام جهانی ایجاد کرده است؟ چرا باید هر بار در جام جهانی این مشکل را داشته باشیم!؟ دولت جلسات خوبی برای جام جهانی داشت، اما اتحادیه فوتبال این کشور را همراهی نکرد.
رئیس سندیکای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ایرانیان گفت: هرچه در مورد جام جهانی فوتبال بگوییم، اشتباه کرده ایم، زیرا دیگر زمان آن گذشته است. اگر نتواند از عهده مسافر واقعی و مردم برآید یا نتواند به تعهدات خود در قبال مردم عمل کند، مایه ننگ است.

رفیعی گفت: من شخصا فکر می کردم می توانیم در این جام جهانی صعود کنیم، اگر این اتفاق نیفتد باید مسببان و عوامل مجازات شوند.

وی افزود: یک روز آقای کریم باقری بازیکن پیشکسوت فوتبال به انجمن خدمات مسافرتی آمدند و قرار شد هر شب همزمان با بازی ایران در یک کشتی تفریحی شرکت کنیم و جشن ایران خواهی برگزار کنیم. جام جهانی اما آنقدر دخالت کردند که همه برنامه ها لغو شد