۶۲ درصد موتورسواران بر اثر ضربه به سر جان خود را از دست می دهند


رئیس پلیس راه گفت: ۶۲ درصد موتورسواران بر اثر ضربه به سر در صحنه فوت می کنند.

به گزارش پارچین خودرو، سردار سید کمال هادیان فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور صبح امروز در چهاردهمین نشست فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران اظهار داشت: می توان گفت ۸۰ میلیون نفر داریم. کاربران ترافیک، یا رانندگان، مسافران یا عابران پیاده؛ ایران هجدهمین کشور بزرگ جهان است و بیش از ۶.۵ میلیارد تردد در جاده های این کشور انجام می شود.

وی افزود: در ایران شورای عالی هماهنگی و کنترل ترافیک با حضور شخص رئیس جمهور انجام می شود، ۲۲ دستگاه در بهبود ترافیک، حمل و نقل و ایمنی نقش دارند اما ۸ دستگاه به طور مستقیم مسئولیت ترافیک را بر عهده دارند.

حدین فر گفت: مدیریت ترافیک و تسهیل ترافیک با رویکرد ارتقای ایمنی ترافیکی، کاهش تصادفات رانندگی و ارائه خدمات انتظامی به شهروندان چهار وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی است.

رئیس پلیس راه با اشاره به خطرناک ترین وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی برای پیشگیری از حوادث رانندگی گفت: رعایت قانون، دوری از خطر و آرامش در سفر شعار پلیس راه و البته یکی از اهداف است. از آن. پلیس.

حدین فر با بیان اینکه پلیس راهور در سال گذشته ۶۱ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۶۱۲ خدمت به مردم ارائه کرده است، گفت: در حوزه اطلاعاتی بسیاری از موضوعات از جمله استفاده از پهپاد، مراکز تحلیل داده و … را پیگیری کردیم.

وی بیان کرد: عامل انسانی، عامل وسیله نقلیه و عامل جاده سه عامل اصلی تصادفات در ایران، عامل انسانی مهمترین عامل و درصد خودروهای غیرقابل کنترل ۴ درصد انحراف به چپ، ۹ درصد تغییر خط ناگهانی است. ، ۴% سرعت غیر قانونی.

رئیس پلیس راه با اشاره به تحلیل تصادفات برون شهری گفت: در تصادفات برون شهری عدم انحراف به جلو ۴۰ درصد، رعایت نکردن حق تقدم ۱۱ درصد، عدم کنترل وسیله نقلیه ۱۲ درصد، انحراف به چپ ۱۲ درصد است. درصد تغییر خط ناگهانی ۴ درصد درصد و سرعت غیرقانونی ۱۰ درصد.

حدین فر گفت: ۶۲ درصد موتورسواران به دلیل جراحات وارده به سر جان خود را از دست می دهند.