5 قدم برای برنامه ریزی یک وعده غذایی مانند یک قهرمان!برنامه ناموفق (غذا) ، برنامه ناموفق!

تهیه وعده های غذایی در خانه کلید ایجاد تغییرات موثر و سالم در رژیم غذایی شما است. با این حال ، برنامه ریزی وعده های غذایی از قبل برای موفقیت ضروری است.

در اینجا 5 مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند منوی خود را سازماندهی کنید ، وقتی به فروشگاه می روید و مانند رئیس غذا می خورید ، احساس آمادگی کنید!

مرحله اول: منو را طراحی کنید!

تصمیم بگیرید که این هفته برای وعده غذایی یا میان وعده چه می خورید و آنها را در یک تقویم خالی قرار دهید.

می توانید از هر الگوی تقویم استفاده کنید ، اما اگر مایل به دریافت تقویم برنامه ریزی وعده غذایی ما هستید ، می توانید آن را به آدرس ایمیل خود در اینجا ارسال کنید!

تقویم غذا
این تقویم را اینجا چاپ کنید.

حتماً اندازه وعده های هر دستور غذا را در نظر بگیرید و در نظر بگیرید که آیا برای شما یا خانواده شما باقی مانده است یا خیر. در صورت تمایل می توانید دستور غذا را دو برابر کنید یا اگر دوز آن بسیار زیاد است نصف کنید.

نوع حرفه ای: اگر خانواده شما واقعاً دستور تهیه را دوست دارند ، آن را در دستور مخصوص بنویسید جزوه دستور العمل خانواده با غذاهای مورد علاقه خانواده برای دستور العمل های سریع و اثبات شده. با گذشت زمان ، می توانید در زمان شکار دستور غذا صرفه جویی کنید و نگران انتخاب مهربانی نباشید ، زیرا مجموعه ای از ایده های بی عیب و نقص خواهد بود.

هفته به هفته وعده های غذایی را برنامه ریزی می کنم و سپس منو را روی یخچالم آویزان می کنم تا بتوانم به راحتی به آن اشاره کنم.

گام 2: لیستی تهیه کنید ، دوبار به آن نگاه کنید!

یک لیست بزرگ از همه مواد لازم برای دستور غذا و مقدار مورد نیاز برای تهیه هر دستور غذا ، به ترتیب خاص بنویسید.

تمام مواد بد بو را بنویسید تا چیزی را از دست ندهید!

ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد ، اما هیچ چیز بدتر از فقدان ادویه یا غذا نیست زیرا توصیف آن را فراموش کرده اید. باور کنید من این درس را بارها آموخته ام.

آیا نیاز به پاسخگویی 1: 1 و کمک در برنامه ریزی غذا و کاهش وزن دارید؟
برای مجازی ما درخواست دهید برنامه پاسخگویی روزانه (DAP) امروز!

مرحله 3: ممیزی آشپزخانه!

هنگام بازرسی فیزیکی محفظه یا یخچال ، لیست را مرور کنید.

اگر قبلاً یک ماده در دست دارید ، مطمئن شوید که برای دستور غذا کافی است.

هنگامی که 100 confirmed تأیید کردید که این ماده موجود است ، آن را از لیست اصلی حذف کنید!

مرحله 4: جلا دادن

فهرست را به ترتیب مسیر فروشگاه (مانند Produce ، Deli ، Aisles ، Freezer و غیره) بازنویسی کنید.

آیا این یک اغراق به نظر می رسد؟ شاید.

آیا در دراز مدت زمان بیشتری را ذخیره می کنید؟ کاملا!

بازی در فروشگاه سرگرم کننده نیست ، فقط به یاد داشته باشید که هنگام ورود برای اولین بار فراموش کرده اید که گوجه فرنگی بگیرید. قرار دادن مسیر خود در مسیر سرمایه گذاری صرفه جویی در زمان است و خرید را دلپذیر می کند.

اگر برای COVID-19 به صورت آنلاین خرید می کنید ، باز هم پیشنهاد می کنم لیست را بر اساس دسته بندی (گوشت ، ادویه و غیره) بازنویسی کنید.

می توانید این قسمت را در قالب پادکست در اینجا گوش دهید!

مرحله 5: بررسی کنید ، بررسی کنید ، بررسی کنید!

به محض رسیدن یک ماده به سبد ، آن مرد بد را از لیست خود خارج کنید.

در مورد رضایت صحبت کنید! دقیقاً به همین دلیل است که قلم ها را در کیف و کنسول ماشین خود نگه می دارم.

راهنمایی مفید: قبل از پرداخت اطمینان حاصل کنید که همه موارد مشخص شده اند. برخی از مواد در لیست از بین می روند!

نکات:

  • قبل از شروع غذا خوردن ، مطمئن شوید که آن را در دست دارید. این می تواند به شما در مصرف غذاها قبل از خراب شدن کمک کند.
  • برخی از اجزا را بالا ببرید. به عنوان مثال ، حداقل دو دستور العمل را انتخاب کنید که هر دو از کدو کره ای استفاده می کنند (به عنوان مثال ، کدو حلوایی کینوا ، کلم پیچ ، کباب مرغ و لوبیا سیاه ، و کدو حلوایی آنچیلاداس). سپس حداقل یک ماده از این دستور العمل ها (لوبیا سیاه) را انتخاب کرده و در دستور سوم (مرغ سالسا و کاسه سیاه لوبیا سیاه) استفاده کنید. سپس از هر ماده ای (کینوا) برای وعده غذایی چهارم (کاسه بودا کینوا) استفاده کنید.
  • آیا می توانید مواد موجود را با مواد موجود جایگزین کنید؟ یعنی اسفناج کلم پیچ ، لوبیا سیاه لوبیا چیتی ، کینوا برنج ، سوپ سبزیجات آب مرغ و غیره است.
  • برای شروع هفته غذاهایی را که از مواد فاسدشدنی استفاده می کنند برنامه ریزی کنید.
  • به عنوان لوازم یدکی محصولات یخ زده یا کنسرو شده را در انبار تهیه کنید. آنها به همان اندازه مغذی هستند. همچنین می توانید اکثر غذاها را در صورت فساد فریز کنید – میوه ها ، سبزیجات ، سبزیجات ، لوبیا ، چیلی / سوپ.

اگر این روش برنامه ریزی غذا مفید بود ، موفقیت خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و ما را در @nutrition.awareness تگ کنید.

سلب مسئولیت: برخی از پست های وبلاگ ممکن است حاوی یک یا چند پیوند مرتبط باشند. همه نظرات متعلق به من است.

کیت ریچاردسون یک متخصص تغذیه در اورلاندو ، فلوریدا است. او در یک تمرین خصوصی ، آگاهی از تغذیه ، شریک است ، جایی که او به رژیم های ناامید یویو کمک می کند تا با آموزش تغذیه 1: 1 به اهداف سلامتی خود برسند. میزبان مشترک پادکست آگاهی از تغذیه.دیدگاهتان را بنویسید