۴۷ درصد افزایش تولید کامل / ۳۵ درصد افزایش در صدور اسناد خودرو


با افزایش ۴۷ درصدی تولید کامل و ترانزیت مستقیم و افزایش ۳۰ درصدی تحویل خودرو به مشتریان، تعهدات معوق گروه صنعتی ایران خودرو در ۳۱ تیرماه امسال به رقم بی سابقه ۳۰۰۰ دستگاه رسید و این رقم در تیرماه حدود ۲۸۰۰۰ دستگاه بود. سال گذشته

بر اساس این گزارش، دو هزار دستگاه از تعهدات معوق مربوط به محصول سمند است که پس از اخذ مجوز شماره گذاری از تعهدات کسر می شود.

این گزارش می افزاید تعداد تولیدات کامل گروه صنعتی ایران خودرو در آخرین روز تیرماه با رشد ۴۷ درصدی به ۱۹۲ هزار و ۳۹۹ دستگاه رسیده است.

تعداد اسناد خودرو صادر شده از ابتدای سال جاری تا ۳۱ تیرماه با ۳۵ درصد افزایش به ۱۷۸ هزار و ۸۱۹ دستگاه رسید. این تعداد در بازه زمانی ذکر شده در سال گذشته ۱۳۲ هزار و ۹۴۰ دستگاه بوده است.

در عین حال تحویل خودرو به مشتریان از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد داشته و از ۱۴۴ هزار و ۱۸۳ دستگاه به ۱۸۷ هزار و ۸۸۵ دستگاه رسیده است.

گروه صنعتی ایران خودرو با تغییر رویکرد و حذف خودروهای معیوب از روند تولید گام مهم و موثری در افزایش عرضه بازار برداشته است.

نمودار

این رویه علاوه بر افزایش کیفیت محصولات، هزینه های فرآیند تولید و همچنین کاهش ضایعات تولید را بسیار کاهش داده است.

کارکنان و مدیران بزرگ‌ترین خودروساز کشور تصمیم گرفتند با تولید و ارائه محصولات باکیفیت، رضایت مشتریان را افزایش داده و نیاز بازار را برآورده کنند.

چرخ تولید گروه صنعتی ایران خودرو از ۱۷ مردادماه و با پایان تعطیلات یک هفته ای تابستانی از سر گرفته می شود تا اهداف تعیین شده تا پایان سال با قوت و تلاش بیشتری دنبال شود.