4 نکته ای که ای کاش قبل از بارداری می دانستم1. DHA ، یک اسید چرب ضروری برای رشد مغز ، در اکثر مکمل های قبل از تولد یافت نمی شود.

در حدود زمانی که من و شوهرم شروع به باردار شدن کردیم ، فروشگاه غذای سالم محلی به طور دائم تعطیل شد و فروش های زیادی انجام شد. 4 مارک مختلف لوازم جانبی قبل از تولد پوشیدم. من از مادران دیگر شنیده ام که برخی از والدین دوران بارداری حالت تهوع خود را بدتر می کنند ، بنابراین می خواستم برخی را امتحان کنم. اولین زایمان قبل از زایمان (یک بار در روز) در واقع حاوی DHA بود. در هفته دوم مصرف بطری بعدی ، متوجه شدم که حقیقت ساده قبل از تولد این نیست. من به بطری سومم ، باغ زندگی قبل از زایمان ، نگاه کردم و همچنین حاوی DHA نبود.

چرا؟! زنان باردار حداقل 200 میلی گرم DHA در روز برای رشد مغز و چشم نوزاد نیاز دارند. شما می توانید DHA را از ماهی های چرب دریافت کنید ، اما من می دانم که ماهی آزاد توصیه شده 8-12 اونسی را در هفته در سه ماهه اول بارداری نخورده ام. با فکر گوشت و ماهی می خواستم استفراغ کنم.

مغز سریع ترین و پیچیده ترین رشد را در سه ماهه سوم در دو سال اول پس از تولد تجربه می کند ، بنابراین جایگزینی DHA بنابراین مهم در این زمان

EPA (یکی دیگر از اسیدهای چرب) و DHA نه تنها از نوزاد بلکه از مادر نیز پشتیبانی می کند. نشان داده شده است که مکمل این اسیدهای چرب ضروری به زایمان و زایمان سالم کمک می کند و همچنین از خلق و خو و رفاه بعد از زایمان حمایت می کند.

به گفته انجمن بارداری آمریکا ، “اکثر زنان آمریکایی در دوران بارداری فاقد EPA و به ویژه DHA هستند و در دوران بارداری وزن خود را بهتر کاهش می دهند زیرا جفت DHA را از بافت مادر به جنین می رساند. خستگی تا 9 تا 12 ماه پس از زایمان ادامه می یابد و همانطور که می توان تصور کرد ، با حاملگی های متعدد تشدید می شود. “

نوزادانی که مادران آنها در دوران بارداری سطح DHA بالاتری داشتند ، قبلا رشد بینایی و شناختی و عملکرد ایمنی سالم تری از خود نشان داده بودند.

در گذشته ، فرض بر این بود که مکمل قبل از تولد شامل همه چیزهایی است که نوزاد در حال رشد من به آن نیاز دارد ، ساده لوحانه بود.

من در حال حاضر 480 میلی گرم DHA (توصیه شده توسط Nordic Naturals ، انجمن بارداری آمریکا) هر روز خارج از دوران بارداری مصرف می کنم. من ترجیح می دهم همه چیز را در یک قرص بخورم ، اما از آنجا که روغن ماهی یک مکمل شگفت انگیز است ، من از مارکی استفاده می کنم که توسط شخص ثالثی مانند نوردیک آزمایش شده است.

2. ممکن است در سه ماهه اول بسیار گرسنه باشید.

همه فیلم ها و مقالات نشان می دهد زنانی که در نمک ، نان تست و بستنی زندگی می کنند در سه ماهه اول زندگی می کنند. شنیده اید که برخی از زنان حتی در سه ماهه اول وزن خود را کاهش می دهند. من نبودم. من را اشتباه نگیرید ، در همه چیز حالت تهوع داشتم ، اما تنها چیزی که کم کرد کل وعده غذایی بود.

نمک؟ یک بوریتو کامل به من بدهید حالت تهوع تقریباً هر 2 ساعت شروع می شود و من نیز شروع می کنم. ضروری غذا ، آمار من ساندویچ صبحانه Chickfila ، رول تخم مرغ ، پنیر کبابی و ماک و پنیر (هیچ کدام از غذاهای معمولی من) می خواستم.

این نگران کننده است زیرا همه عقل های سنتی پزشکی می گویند که شما واقعاً در سه ماهه اول به کالری اضافی احتیاج ندارید و واقعاً نیازی به افزایش وزن ندارید.

خوب ، من با BS تماس می گیرم. بدن من یک اندام کاملاً جدید (جفت) رشد کرده است ، بنابراین چگونه در جهان برای حمایت از این غذا باید بیشتر غذا بخورم؟ من مدام به مردم آموزش می دهم که به بدن خود توجه کنند و بدن من می گوید بخورید.

من در سه ماهه اول وزن اضافه کردم ، اما افزایش وزن در دومین بارداری کاهش یافت (میزان گرسنگی نیز کاهش یافت) و دوباره به مسیر اصلی خود برگشتم. با این وجود ، من شروع به زیر سوال بردن همه توصیه های رسمی برای دریافت کالری و نمودارهای افزایش وزن می کنم.

من 100٪ مطمئن هستم که تغذیه با همه علوم مطابقت ندارد ، بنابراین باید در مورد بارداری نیز صادق باشد. اجازه دهید بدن شما حرکت کند ، نه نمودارها.

3. برنامه ای برای انجام هیچ کار دیگری غیر از 8-12 هفته زنده ماندن نداشته باشید.

برای وعده غذایی برنامه ریزی نکنید و فکر نکنید که سالم غذا می خورید. پروژه های اضافی یا رویدادهای گفتگو را انجام ندهید. فکر نکنید تمرینات منظم خود را ادامه خواهید داد. نه ، دیگر نمی توانی خاموش شوی.

شما فقط می خواهید بخوابید. هوسهای عجیبی برای غذاهایی خواهید داشت که حتی دوست ندارید و از اکثر غذاهای سالم کاملاً بیزار خواهید بود. نگران نباش تموم شد من خوش شانس بودم که فقط مجبور بودم برای مدت طولانی با این علائم کنار بیایم.

4. همه چیز طبیعی است

همه علائم فوق العاده عجیب و غریبی را که در گوگل جستجو می کنید؟ طبیعی.

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید درد شدید در قسمت پایینی پا وجود دارد؟ طبیعی.

آیا بویی شبیه ابرقهرمان دارید؟ مثل فردی که گاز را یک پله پمپ می کند یا شوهرش خوش بو می کند ، حتی اگر در اتاق دیگری است؟ طبیعی.

اسهال به مدت 2 هفته مستقیم؟ طبیعی. سرگیجه؟ طبیعی. تخلیه؟ این هم طبیعی است. گرفتگی های غیرقابل کنترل گوساله اسب ، خارش کف دست ، بی خوابی ، لرزش قلب و بزرگ شدن پاهای شما؟ همه چیز عادی است

در مورد همه این موارد از پزشک خود بپرسید ، اما به احتمال زیاد مطمئن خواهید شد که همه این موارد بسیار عجیب و غریب که مطمئناً در مورد آنها اشتباه هستید ، فقط بخشی از بارداری شما هستند.

اوه و به هر حال ، شما باید شورت جدید بخرید. زنانی که به من دروغ گفتند واقعاً مجبور نیستند لباس بارداری بخرند.

درباره نویسنده: مگان (ور) پوچکاج متخصص تغذیه در اورلاندو ، فلوریدا است. او صاحب یک عمل خصوصی به نام آگاهی از تغذیه است که در آن به کارآفرینان دیگر می آموزد که چگونه با تغذیه بهره وری و عملکرد خود را به حداکثر برسانند. نویسنده کتاب زندگی بهینه: راهنمای تغذیه برای کارآفرینان.

پیوندها:

  1. کمبود اسید چرب امگا 3 در نوزادان در بدو تولد با آزمایش تصادفی مکمل DHA مادر در دوران بارداری مشخص شد.
  2. محتوای DHA شیر مادر عملکرد شناختی را در نمونه ای از 28 کشور پیش بینی می کند

دیدگاهتان را بنویسید