۳ انتصاب جدید در وزارت حمل و نقل


در حکمی از سوی معاونت صنعت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور و دستیار ویژه، معاون مدیرکل و رئیس اداره فناوری و نوآوری وزارت صنعت خودرو منصوب شدند.

به گزارش پارچین خودرو، منوچهر لقی طی احکامی جداگانه، امید سای، ابوالفضل خلخالی و پویان احمدی زاده را به سمت مشاور ویژه و دستیار معاونت صنایع حمل و نقل، معاون مدیرکل و رئیس اداره فناوری و نوآوری صنعت خودرو منصوب کرد. دفتر وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده.

معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در این احکام انتصابی، نظر به شایستگی، تعهد و تجارب ارزنده امید ساعی، وی را به عنوان مشاور و دستیار ویژه و ابوالفضل خلخالی و پویان احمدی زاده در این حکم منصوب کرد. با پیشنهاد مدیرکل دفتر، وی به سمت معاون مدیرکل صنایع خودرو و سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.

منطقی در انتصاب امید ساعی به سمت مشاور و دستیار ویژه معاونت صنایع حمل و نقل: انتظار وی استفاده از تمامی توانمندی های موجود و همکاری موثر ارکان داخلی و خارجی ذیربط در انجام وظایف محوله به ویژه هم افزایی، ارتباطی است. توسعه. اختلاط و زمینه سازی برای مشارکت ذی نفعان، سازمان های تجاری و تخصصی در نظام تصمیم گیری حاکمیت صنعتی، آسیب شناسی مشکلات و معضلات و رفع موانع فضای کسب و کار فعالان اقتصادی صنعت حمل و نقل.

همانطور که در احکام انتصاب ابوالفضل خلخالی و پویان احمدی زاده آمده است: انتظار می رود با تکیه بر پشتوانه علمی خود و استفاده از توانمندی نخبگان دانشگاهی کشور در مسیر خودروسازی دانش بنیان کوشا باشید.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در خاتمه از خداوند متعال حکیم و حضرت ولی عصر (عج) توفیق را خواستار شد.

امید ساعی متولد ۱۳۵۶ دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) و مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران از سال ۱۳۹۷ بوده است. تا به حال.

معاون اداری و توسعه منابع و دبیر هیات مدیره شرکت شهرهای صنعتی استان تهران، مدیر ارتباطات، تعالی سازمانی و طرح ها و طرح های شرکت کافه خودرو سایپا در تامین قطعات یدکی و طراحی مهندسی و مشاور اجرایی خطاب به مدیرعامل سایپا. رینگ پروداکشن عضو هیئت مدیره شرکت پرشیا فاوا شادان، مشاور رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه بلایای طبیعی شرکت ساختمانی طبیعی، مشاور به رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و رئیس گروه مطالعات و پیگیری طرح‌ها و طرح‌های قوانین معاونت هماهنگی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و صنایع متالورژی. بازرگانی، معاونت رایزنی حقوقی، امور مجلس و استان ها و دبیری معاونت ستادی اداره صنعت و معدن و پیگیری مصوبات سفر منطقه ای از وزارت صنعت و معدن از سوابق اجرایی وی است.

همچنین ابوالفضل خلخالی متولد سال ۱۳۶۰ و دارای مدرک دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با طراحی کاربردی و لیسانس مهندسی مکانیک با طراحی جامدات است.

وی در حال حاضر عضو هیئت علمی و دانشیار دانشکده مهندسی خودرو و مدیر مرکز شبیه سازی و طراحی بهینه سازی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران است.

همکاری پلت فرم خودرو، شبیه سازی مهندسی، بلع قطعات، تست استاندارد و سایر حوزه های مرتبط با مهندسی خودرو از جمله مدیر پروژه پلت فرم ملی همکاری، معاون مدیر اجرایی پروژه، دبیر کمیته راهبری و اجرایی و مدیر مهندسی و ادغام طراحی در پلت فرم دانشگاه ملی طرح بزرگ علم و فناوری ایران یکی از سوابق اجرایی برجسته در پروژه های صنعت خودرو کشور است.

تالیف شش جلد کتاب کاربردی از جمله کتاب مبانی طراحی و تحلیل بدنه و شاسی خودرو و انتشار ۷۷ مقاله علمی و تخصصی در مجلات معتبر بین المللی و کنفرانس های داخلی و خارجی از سوابق علمی و پژوهشی معاونت جدید. کل دفتر صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت.

بویان احمدی زاده متولد ۱۳۶۴ و فارغ التحصیل دکتری مهندسی خودرو از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

وی سابقه همکاری با خودروهای زامیاد و رنو پارس را دارد و از سال ۱۳۹۴ به عنوان مدیرعامل زیرمجموعه بانیان دانمارکی گروه توسعه خودروهای برقی بنا شریف در زمینه طراحی، توسعه و ساخت خودروهای برقی سبک فعالیت داشته است.

حوزه پژوهشی احمدی زاده در حوزه خودروهای هوشمند، برقی و هیبریدی است و وی سال ها به عنوان محقق در مرکز تحقیقات خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشکده مکانیک دانشگاه میشیگان آمریکا فعالیت داشته است.

شایان ذکر است از اواسط اسفندماه سال گذشته پس از انتصاب منوچهر لقی به عنوان معاون صنایع حمل و نقل و عبدالله توکلی لحجانی به عنوان مدیرکل دفتر صنایع خودروسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت، راهکارهای صنعت خودرو در حوزه های ارتقای فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت خودرو، اصلاح ساختار مالی و کمک به شرکت های خودروسازی و ارتقای ظرفیت هم افزایی بین خودروسازان و تامین کنندگان، اصلاح ساختار زنجیره ارزش و ارتقای جایگاه ایران در زنجیره ارزش بین المللی صنعت خودرو در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

ترسیم نقشه راه توسعه ساختارهای اصلی (پلتفرم ها) و شروع حرکت به سمت صنعت خودروسازی دانش بنیان، تثبیت جریان تولید پس از سه سال و افزایش چهار برابری تولید خودروهای کامل نسبت به مدت مشابه سال قبل. سازه ها و نهایی کردن طراحی مفهومی و ساخت نمونه اولیه برای ارزیابی فنی اولیه برای یک خودروی اقتصادی، توقف تولید ۳ خودروی قدیمی و تولید ۳ خودروی جدید با کیفیت، ساخت و نصب پیشرانه اتوبوس های برقی با همکاری ۱۰ دانش بنیان. شرکت ها، آماده انعقاد قرارداد تولید ۲۰۰ خودرو با حمایت وزارت کشور، طراحی و توسعه خودروی برقی اقتصادی بر اساس ساختارهای داخلی خودروسازان، توسعه فناوری اجزای اصلی خودروهای متصل و خودران با محوریت وزارت دفاع و با حمایت نیروهای مسلح و دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از اقدامات انجام شده در چهار ماه گذشته است.

همچنین در این مدت معاونت صنایع حمل و نقل با برنامه ریزی و پیگیری به منظور کاهش چشمگیر خودروهای معیوب شرکت های خودروسازی، پیشنهاد واردات خودرو به عنوان ابزاری سیاسی برای توسعه فناوری های نوین، گسترش صادرات، جذب سرمایه گذاری را تدوین کرد. نوسازی حمل‌ونقل عمومی و بسترسازی برای تولید خودروهای اقتصادی در ایالت، توسعه طرح صادرات شرکت‌های خودروسازی، شفاف‌سازی جریان عرضه از طریق ایجاد سیستم یکپارچه برای تخصیص خودرو و نمایش طرح‌هایی برای فروش در خارج از کشور. دولت قرعه کشی و فروش فوری خودروسازان پس از سه سال متوالی و پس از تصویب شورای اقتصاد که هدف از استفاده از تسهیلات قانون رفع موانع تولید، حذف خودروهای تجاری فرسوده است.

برنامه ریزی برای تکمیل زیرساخت تست های استاندارد اجباری ۸۵، ارتقای سطح کیفی قطعه سازان و رفع مغایرت های کیفی برخی قطعات، درج قیمت تمام شده کارخانه در قطعات یدکی باکیفیت توسط شرکت یا نمایندگی اصلی، مبارزه با قاچاق قطعات یدکی. قطعات، شناسایی پروژه های ارتقای کیفیت در هر یک از خودروسازان داخلی، جلوگیری از وارد کردن قطعات بی کیفیت خودروسازان به خط تولید تا ارتقای کیفیت به استانداردهای خودروساز، اعلام افزایش گارانتی ۳ ساله یا ۶۰۰۰۰ کیلومتری به شرکت های خودروسازی و اصلاح ساختار انتقال سهام ایران خودرو و سایپا به بخش غیردولتی از دیگر اقدامات وزارت صنعت و وزارت صنعت معدن و تجارت در چهار ماهه نخست سال جاری است.

همچنین ۷ کارگروه تخصصی در حوزه های مختلف متشکل از نخبگان صنعتی و دانشگاهی زیر نظر شورای راهبری تحول صنعت خودرو در سازمان صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد که به طور مستمر برنامه های تحول این صنعت را رصد و تحلیل می کند.