۲۲۰ مرکز سقط جنین با ۵ تا ۱۰ درصد ظرفیت کار می کنند


نایب رئیس انجمن مراکز بازیافت خودروهای فرسوده:

نایب رئیس فدراسیون بازرگانی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده از وجود سه میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده در کشور خبر داد و گفت: ۲۲۰ مرکز در کشور باید روند اسقاط این تعداد خودرو را اجرا کنند.

به گزارش پارچین خودرو، داود کریمی افزود: این مراکز در حال حاضر با شرایط و محدودیت های فعلی کشور با ۵ تا ۱۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند.

نایب رئیس فدراسیون بازرگانی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده گفت: مراکز اقساط خودرو در شرایط اقتصادی این کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

وی افزود: این مراکز توانایی ایجاد ۱۰ تا ۱۲ هزار شغل مستقیم و ۱۵ هزار شغل غیرمستقیم را در کشور دارند.

کریمی در ادامه با بیان اینکه این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است، گفت: متاسفانه از این ظرفیت استفاده بهینه نمی شود.

وی ادامه داد: به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، دولت مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده را در کشور ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۲، ۳۳۰ هزار خودرو، ۱۳۹۸، ۸ هزار دستگاه، ۱۰ تا ۱۲ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۳۹۹ و ۳۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰ توسط مراکز اقساط خودرو در سراسر کشور اسقاط شده است.

نایب رئیس فدراسیون بازرگانی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده گفت: امسال با توجه به تصویب و صدور چندین قانون از جمله قانون هوای پاک و قانون تنظیم مقررات صنعت خودرو، مراکز اقساطی در عمل در بلاتکلیفی قرار دارند. زیرا آیین نامه داخلی این قوانین همچنان در حال تدوین است.

وی ابراز امیدواری کرد که وزارت امنیت هر چه سریعتر این آیین نامه را تدوین و ابلاغ کند تا مراکز اقساط خودرو، خودروسازان و سایرین وظیفه خود را بدانند و به وظایف خود عمل کنند.