۱۰۰۰۰ شغل جدید در گروه مالی گردشگری ایجاد می شود


سال ۱۴۰۱ سال رونق و افتتاح پروژه های گروه مالی گردشگری، حمایت جدی از شرکت های دانش بنیان و ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید است.

به گزارش فارسی خودرو به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، پروژه های متعددی از جمله پروژه فاز اول سرزمین ایرانیان (الجزیره)، پروژه های میکمال کیش، هتل پرستیگلند اصفهان، نجف کربلای معلی افتتاح و به بهره برداری می رسد. و هتل های وکیل

گروه مالی گردشگری نیز با عنوان امسال «تولید، دانش بنیان، کارفرما» حمایت جدی از کسب و کارهای دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.

گروه مالی گردشگری حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا دارد و تاکنون برای ۱۸ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده که تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲۸ هزار نفر می رسد.

از پروژه های مهم می توان به پروژه «الجزیره» اشاره کرد که یکی از پروژه های تاثیرگذار در اقتصاد کشور است و اولین تجربه یک شهر خصوصی در کشور است. مجموعه ۱۴۰۰ هکتاری در دل کویر به گوهری جذاب برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است.

وجود دریاچه گردشگری تفریحی، استانداردترین پیست موتور کراس ایران، تنها پیست فرمول ۱ کشور، مجموعه گلف با بالاترین استانداردهای امروزی، کارتینگ، اولین پیست های آفرود ایران، مجموعه سوارکاری و چوگان، بزرگترین کورس اسب در کشور، پارک آبی، دهکده های سالم، دانش و پرواز، الجزیره را به عنوان شهر فردا معرفی می کند.

سرزمین ایرانیان (جزیره) به عنوان بزرگترین شهر بین المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی و آموزشی ایران، اولین مجموعه کشور است که به طور همزمان دارای سه عنوان منطقه گردشگری بین المللی (مصوب هیات وزیران) می باشد. شهر نمونه گردشگری (مصوب شورای عالی) معماری شهرسازی) و منطقه ویژه اقتصادی (مصوب مجلس شورای اسلامی).

پروژه میکمال کیش یکی دیگر از پروژه های مهم گروه مالی گردشگری است که با تمام نابسامانی های اقتصادی اکنون به اتمام رسیده و در مرحله نهایی شدن طراحی است. این پروژه آماده بهره برداری رسمی است و حداقل ۵۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار خواهند شد.

در مجتمع پرستیگلند اصفهان، کارهای مشترکی که با شرکا انجام می شود، یک تجارت منحصر به فرد در اصفهان است. دو طرح بزرگی که به مردم استان اصفهان ارائه شد، ابتکار ارزشمندی بود که بیش از چند هزار جوان را به کار گرفت. همچنین با افتتاح فاز اول پروژه اقامتی، تفریحی و گردشگری سیرجان از جمله مرکز خرید زیگورات، فرصت شغلی برای حدود ۳۰۰ نفر از جوانان سیرجانی ایجاد شد.

در اجرا، تکمیل و راه اندازی پروژه های مذکور نقش بانک گردشگری بسیار موثر بود و خدمات ارزنده ای در این زمینه ارائه شد.

این گزارش خاطرنشان می کند: در سال ۱۴۰۰ علیرغم فراز و نشیب های آن، رشد محسوسی در گروه مالی گردشگری مشاهده شد که نشان دهنده عملکرد صحیح مدیران ارشد گروه و مسیر توسعه در این بنگاه اقتصادی است. برخی از پروژه های بزرگ یعنی کلان پروژه های گروه که با شرکا آغاز و اجرا شده اند بدون اغراق در منطقه تاثیرگذار هستند.

در فضای ناجوانمردانه تحریم های سرکوبگرانه و گرانی بنگاه های اقتصادی ناشی از تحریم ها، گروه مالی گردشگری در سال گذشته به موفقیت های بزرگی در حوزه های مالی، بانکی، صنعتی، معدنی، گردشگری و … دست یافت. این موفقیت ها در سال ۱۴۰۱ با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.