۱۰ کاری که باید در زمان قطع برق انجام دهید


خطوط انتقال برق بالا در طول طوفان برف.
sirb / shutterstock

در حالی که برخی رویدادهای آب و هوایی بیشتر باعث قطع برق می شوند، اما در واقع می توانند در هر زمان و به دلایل مختلف رخ دهند. با این چک لیست، به خوبی آماده خواهید شد و می دانید که وقتی چراغ ها خاموش می شوند، چه کاری انجام دهید.

در بهترین حالت، خاموشی می‌تواند یک ماجراجویی سرگرم‌کننده (و کوتاه!) باشد که به زمان کافی برای روشن کردن شمع و استراحت می‌دهد. در بدترین حالت، ممکن است یک رویداد تهدید کننده زندگی باشد یا به اموال شما آسیب جدی وارد کند. در حالی که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید (یا سرعت تعمیر کار توسط شرکت برق)، مراحل زیر به شما کمک می کند تا حد امکان ایمن و راحت از خاموشی عبور کنید.

هشدار: مهمترین چیزی که در هنگام قطع برق باید روی آن تمرکز کنید دمای بدن شما است. اگر هوا سرد یا خیلی گرم است، محافظت از خود در برابر دمای شدید مهمترین کاری است که می توانید انجام دهید.

یک منبع نور جایگزین پیدا کنید

شش مشعل در اندازه های مختلف، یک فانوس و مجموعه ای از باتری ها روی یک میز.

عکاسی بکی رایت/Shutterstock

هنگامی که در عصر خنک می شود، شرایط عالی را برای طوفان هایی که منجر به خاموشی می شود ایجاد می کند. در تابستان، آن بادهای گرم و خنک با هم مخلوط می‌شوند و در زمستان، باران یخ‌زده روی خطوط برق جمع می‌شود و یخ می‌زند.

این بدان معنی است که خاموشی اغلب پس از تاریکی رخ می دهد. بهترین مکان برای شروع، روشن کردن مشکل است.

شمع‌ها می‌توانند مفید باشند، اما می‌توانند آتش‌سوزی کنند. بهتر است از آنها فقط در مکانی استفاده کنید که بتوانید آنها را از نزدیک زیر نظر داشته باشید و ترجیحاً فقط روی سطوح مقاوم در برابر آتش مانند پیشخوان آشپزخانه.

در غیر این صورت، می توانید فانوس ها و لامپ های باتری دار را انتخاب کنید. از هر چیزی که دارید بهره ببرید. به عنوان مثال، اگر تنها چیزی که دارید یک چراغ قوه LED روشن است و باید کل اتاق را روشن کنید، می توانید از یک شیشه شیر پلاستیکی به عنوان پخش کننده استفاده کنید.

سعی کنید از اتکای نور به گوشی خود اجتناب کنید تا بتوانید باتری آن را تا زمانی که ممکن است نگه دارید.

از پرده و پرده استفاده کنید

چه گرم باشد و چه سرد، پرده ها و پرده ها می توانند به شما در کنترل دمای خانه کمک کنند. در زمستان گرمای زیادی می تواند از پنجره ها نفوذ کند و این مرحله باعث کاهش تلفات می شود.

کشیدن پرده، پایین آوردن پرده های سلولی، یا فقط بستن پرده های معمولی می تواند به ایجاد یک “فضای مرده” برای هوا کمک کند تا خانه شما را عایق کند. هر پنجره ای که نور مستقیم خورشید قوی دریافت نمی کند باید پوشیده شود.

اگر اتاقی در خانه شما با نمای جنوبی قوی وجود دارد، مطمئن شوید که از این مزیت در هنگام قطع برق زمستانی استفاده کنید – آفتاب به گرم شدن اتاق کمک می کند.

در طول تابستان قطع برق، البته برعکس عمل خواهید کرد. از پوشش های پنجره برای جلوگیری از آفتاب سوزان استفاده کنید. اثر گلخانه ای در هنگام قطع برق در زمستان سرد یک موهبت بزرگ است، اما در گرمای تابستان به سرعت دمای خانه شما را ارسال می کند.

ممنوعیت پیش نویس ها

یک تکه پارچه پیچیده شده در زیر آب بند، یک در را مسدود می کند.

آن وبر / شاتر استوک

اگر اطراف پنجره‌ها یا زیر درها شکاف دارید، می‌توانید از حوله یا لباس‌های کهنه نیز استفاده کنید تا شکاف‌ها را ببندید و سرما را دور نگه دارید. یک رول نوار نقاش در اینجا ارزشمند است.

به طور معمول، هرگز جریان هوا را در اطراف پنجره‌ها یا درها با یک لایه چسب نواری ساده عایق نمی‌کنید، اما انجام این کار در حال حاضر می‌تواند به طور موقت از وزش باد جلوگیری کند. به سادگی شکاف را با چسب بچسبانید و یک حوله تا شده روی آن قرار دهید تا فضا عایق شود.

اگر خانه شما به طور کلی باد می‌وزد، ممکن است بخواهید چند درپوش کش‌شو برای درب‌هایتان بخرید تا در تمام طول سال آنها را روشن نگه دارید.

ماندن در خانه تا حد امکان در هنگام قطع برق به حفظ دمای خانه شما نیز کمک می کند. از آنجایی که سیستم تهویه مطبوع برای متعادل کردن نوسانات دما ناشی از باز کردن درب به بیرون نخواهید داشت، هرچه کمتر این کار را انجام دهید، بهتر است.

از یخ زدن لوله ها جلوگیری کنید

اگر دما زیر صفر است، اقداماتی را برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها و آسیب های مربوط به آن انجام دهید. درهای کابینت را زیر سینک خود باز کنید تا هوای گرم بتواند لوله ها را گرم کند، به خصوص اگر کابینت هایی در قسمت بیرونی دیوار دارید.

جریان کوچکی از آب را در تمام حوضه ها جاری کنید، زیرا آب دائما در حال حرکت از یخ زدن لوله ها جلوگیری می کند. مطمئن شوید که جریان در واقع یک جریان است، نه فقط یک قطره یا یک قطره. باید آب کافی برای حفظ جریان آزاد لوله وجود داشته باشد.

لایه بالا

زنی که در خانه هنگام قطع برق کت پوشیده است.

رسانه فیلینگ / Shutterstock

لایه های لباس شما را در هنگام قطع برق زمستانی گرم نگه می دارد. به محض قطع برق قبل از اینکه خانه شما شروع به سرد شدن کند، آن را بپوشانید. گرم نگه داشتن بدن کالری‌های خطرناکی را می‌سوزاند، بنابراین تلاش برای انجام آن پس از سرماخوردگی دشوار خواهد بود.

چند لایه لباس گرم، گشاد و سبک وزن بهتر از یک لایه ضخیم است. اطمینان حاصل کنید که مناطق حساس به سرمازدگی از جمله انگشتان پا، انگشتان دست، گوش ها و بینی خود را بپوشانید. برای گرمای بیشتر از پتو و کیسه خواب استفاده کنید.

همچنین مراقب هرگونه علائم هیپوترمی مانند لرز، خستگی یا گیجی باشید. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان شروع به تجربه هر یک از این موارد کردید، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

از فاسد شدن غذا جلوگیری می کند

یخچالی که در آن باز نشده باشد می تواند غذاها را بدون برق حدود چهار ساعت با خیال راحت سرد نگه دارد. یک فریزر کامل و باز نشده مواد غذایی را حدود ۴۸ ساعت منجمد نگه می دارد، در حالی که فریزر نیمه پر حدود ۲۴ ساعت کار می کند. هرچه درهای بیشتری باز کنید، دمای یخچال یا فریزر شما بالاتر می رود، بنابراین فقط در مواقع ضروری این کار را انجام دهید.

اگر در فصل زمستان برق بیشتر از توان دستگاه شما قطع می شود، از دمای بیرون به نفع خود استفاده کنید. اگر درجه حرارت زیر صفر است، می توانید هر چیزی را که می توان یخ زده را بیرون یا در صندوق عقب خودرو قرار داد. چرا اجازه دهید غذای شما خراب شود وقتی یک فریزر معمولی در جلوی در شما وجود دارد؟

در طول تعطیلات زمستانی، مهم است که مطمئن شوید به طور منظم غذا می خورید و هیدراته می شوید، زیرا هر دو به شما کمک می کنند تا گرم بمانید. به همین دلیل همیشه ایده خوبی است که مقداری آب بطری اضافی و غذاهای فاسد نشدنی را در دسترس داشته باشید.

سیستم‌های تصفیه آب نیز ممکن است در هنگام قطع برق کار نکنند، بنابراین مراقب به‌روزرسانی‌های ایمنی آب از اخبار محلی باشید.

از منابع گرمای جایگزین با دقت استفاده کنید

یک نفر کنده ای را در اجاق هیزمی می گذارد.

SpeedKingz/Shutterstock

ژنراتورها می توانند منبع خوبی در هنگام قطع برق باشند، اما مطمئن شوید که با خیال راحت از آنها استفاده کنید. هرگز ژنراتور را در داخل خانه روشن نکنید، آن را دور از پنجره نگه دارید و مطمئن شوید که اگزوز آن از خانه شما دور است. برای جلوگیری از خطرات احتمالی، دستورالعمل های ایمنی ژنراتور صلیب سرخ آمریکا را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید که مراقب خطرات ناشی از سایر منابع گرما نیز باشید. هرگز در خانه خود آتش روشن نکنید، هرگز سعی نکنید از اجاق گاز برای گرم کردن استفاده کنید، و هرگز ماشین خود را در داخل خانه (به عنوان مثال گاراژ بسته) کار نکنید. اگر تصمیم دارید با کباب پز یا اجاق گاز آشپزی کنید، این کار را فقط در خارج از خانه انجام دهید.

هر بخاری داخلی مبتنی بر احتراق، مانند بخاری نفتی اضطراری، باید دقیقاً مطابق دستورالعمل سازنده (به ویژه در مورد الزامات هواگیری) استفاده شود تا از مسمومیت با مونوکسید کربن جلوگیری شود.

حفاظت از وسایل و وسایل الکترونیکی

چهار سوکت متصل به محافظ برق.

Wachiwit / shutterstock

خاموشی نه تنها می تواند باعث افزایش جریان شود، بلکه اغلب با خاموشی همراه است. ما معمولاً فکر می کنیم که افزایش برق چیزی است که بیشترین آسیب را وارد می کند و مطمئناً می تواند، به ویژه به رایانه ها، روترها، مودم ها و تلویزیون های محافظت نشده، آسیب برساند.

با این حال، وقفه های عقب و جلو نیز می تواند آسیب زیادی وارد کند. هنگامی که کمپرسورها و موتورهای دستگاه های بزرگ “دوره کوتاه” هستند، این می تواند به آنها آسیب برساند. از هر شرکت تهویه مطبوع بپرسید – آن‌ها تماس‌های زیادی برای تعمیر اجاق‌ها، به‌ویژه دستگاه‌های تهویه مطبوع پس از قطع برق دریافت می‌کنند.

بنابراین، هنگامی که برق قطع می‌شود، حداقل همه دستگاه‌های الکترونیکی خود را از برق بکشید، به خصوص اگر به سرکوبگر برق وصل نشده‌اند. در حالی که در حال انجام آن هستید، عاقلانه است که دستگاه ها را نیز از برق بکشید، زیرا انرژی بیش از حد می تواند به آنها نیز آسیب برساند.

برای اینکه یک قدم جلوتر بروید، می توانید به پنل خدمات برق خانه خود رفته و قطع کننده اصلی را خاموش کنید تا سیستم برق خانه شما کاملاً ایزوله شود. برخی از افراد فقط مدارهای خاصی را خاموش می کنند، مانند مدارهایی که دستگاه های سیمی مانند پمپ های حرارتی را کنترل می کنند.

همچنین می‌توانید همه چیز را خاموش کنید به جز اتاق خوابتان که می‌توانید لامپ یا رادیو را در آن وصل کنید تا بدانید چه زمانی برق دوباره برقرار می‌شود.

در صورت نیاز دستگاه ها را به صورت دستی خاموش کنید

دستگاه های مدرن نباید مشکلی در خاموش شدن و راه اندازی مجدد داشته باشند. با این حال، لوازم قدیمی‌تر، مانند آبگرمکن‌ها و اجاق‌های قدیمی، ممکن است به‌صورت دستی خاموش شوند و پس از قطع برق، به‌صورت دستی دوباره راه‌اندازی شوند.

با این حال، این به شما امکان می‌دهد تا نقص‌های بالقوه خطرناک را در دستگاه‌های قدیمی بررسی کنید. علاوه بر این، در صورت قرار گرفتن در معرض دمای انجماد، مراقب هر وسیله ای در خانه خود باشید که نیاز به مراقبت ویژه دارد.

به عنوان مثال، پمپ های حرارتی الکتریکی هرگز نباید از حالت انجماد شروع شوند زیرا ممکن است آسیب فاجعه بار به پمپ منجر شود. پمپ باید قبل از شروع مجدد به دمای اتاق برسد.

هنگامی که برق برگشت، بررسی کنید که سایر تجهیزات مهم شما نیز به درستی شروع به پشتیبان گیری کرده باشند، مانند پمپ های آبگیر که سیستم فاضلاب شما را تغذیه می کنند. می توانید این راهنما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که سیستم پمپ فاضلاب شما دوباره به درستی کار می کند.

از آب سیل اجتناب کنید

از آب بپرهیزید، چه برق شما به دلیل سیل بهار یا تابستان قطع شود یا قطعی برق باعث ترکیدن لوله ها و سیل زیرزمین شما شود. شوک الکتریکی ناشی از آب می تواند تهدید کننده زندگی باشد، بنابراین همیشه آن را در جای خشک نگه دارید.


این مراحل به شما و خانواده‌تان کمک می‌کند وقتی برق قطع می‌شود، ایمن بمانید، حتی اگر انتظار قطعی را نداشته باشید. با این حال، کمی آماده‌سازی راه طولانی را طی می‌کند. هنگامی که برق دوباره روشن شد، سعی کنید وسایل اولیه را تهیه کنید و اگر کیت اضطراری ندارید – زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است دوباره برق قطع شود.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر