10 علامتی که نشان می دهد شما به گلوتن حساس هستید


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر فکر می کنید گلوتن عامل تمام مشکلات معده ، نفخ ، افزایش سردرد و مه مغزی است ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

داشتن حساسیت به گلوتن به این معنی نیست که به حساسیت به گندم یا آرد حساسیت دارید. اکثر مردم بدون حساسیت به گلوتن حساسیت دارند. بنابراین ، لازم است با پزشک مشورت کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین یک معاینه مناسب باید انجام شود تا مشخص شود چه چیزی باعث این مشکلات می شود.

در زیر ده نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به تشخیص علائم کمک می کند. این می تواند اشکال مختلفی داشته باشد ، مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از مصرف ظاهر نشوند ، اما ممکن است یک تا دو روز پس از مصرف گلوتن باقی بمانند.

پف کرده

یک نشانه همه جا در مورد حساسیت آرد ، نفخ است که به احساس وقتی معده پر از گاز است اشاره دارد. به همین دلیل ، خط روده کوچک آسیب می بیند و در نتیجه روده غذا را هضم نمی کند.

تغییرات غیرمنتظره وزن

اگر فردی به گلوتن حساس باشد ، می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. بدن مانند حساسیت به گلوتن ، جذب گلوتن در چاودار ، جو و گندم را با مشکل مواجه می کند و باعث مشکلات گوارشی می شود و افزایش وزن یکی از آنهاست. همچنین می تواند منجر به کمبود ویتامین و التهاب شود که می تواند باعث بیماری های خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست همه مشکلات شناخته شده ای هستند که در صورت حساسیت فرد به گلوتن رخ می دهد. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مشکل مراقبت از پوست هستند که ارتباط مستقیمی با حساسیت به گلوتن دارند. بثورات و خارش ممکن است در صورت ، دست ها ، باسن و تنه ظاهر شود. بیماران آکنه همچنین مشکلات روده ای دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی زمانی است که فرد نمی تواند به وضوح فکر کند ، و این یک نشانه رایج حساسیت به گلوتن است. افراد میگرنی به احتمال زیاد نگران حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک هستند.

علائم افسردگی و اضطراب

از آنجا که گلوتن نفوذپذیری را افزایش می دهد و می تواند باعث التهاب روده شود ، می تواند باعث اضطراب ، افسردگی ، خستگی و بی خوابی شود. اگر ارتباط روده و مغز ضعیف باشد ، شما ناراضی هستید و منجر به تغییر خلق می شود.

درد و التهاب مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید ، درد مفاصل هنگامی که بدون گلوتن می شوند کاهش می یابد.

مشکلات گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن مشکلات گوارشی از جمله اسهال ، یبوست و گاز دارند. اگر شخصی بلافاصله پس از مصرف گلوتن چنین علائمی را تجربه کرد ، نگران کننده است و باید بلافاصله آزمایش شود.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن در ارتباط هستند. بیماری سلیاک نمونه ای از این موارد است که روده توسط سیستم ایمنی مورد حمله قرار می گیرد ، که با گذشت زمان منجر به ایجاد چندین بیماری مانند دیابت ، روماتیسم مفصلی و غیره می شود.

دندانها در وضعیت نامناسب

علامت دیگر وضعیت بد دندان ها است زیرا مواد معدنی و عناصر لازم در روده جذب نمی شوند. این می تواند باعث پوسیدگی و پوسیدگی دندان شود. اگر فردی از دندان های خود مراقبت می کند اما هنوز مشکلاتی دارد ، به احتمال زیاد به گلوتن حساس است

کمبود آهن

یکی از علل بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خستگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید