10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فواید دارچین برای سلامتی بر پایه دارچین


دارچین بر اساس شواهد کاملاً علمی دارای 10 فایده برای سلامتی است که می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص درمانی خود ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، دارچین دارای 10 فایده برای سلامتی است که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی یک ماده دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی دارچین نامیده می شود. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و از مصر باستان سرچشمه گرفته است. قبلاً کمیاب و ارزشمند بود و هدیه ای از طرف پادشاهان محسوب می شد. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و در انواع غذاها و دستور العمل ها یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درخت دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی استخراج شده و قسمت های چوبی برداشته می شود. وقتی خشک می شود ، رگه هایی ایجاد می کند که می پیچند ، به آنها چوب دارچین می گویند. با آسیاب این جنگل ها می توانیم پودر دارچین بدست آوریم. بوی و طعم دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی دارچین -آلدهید است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول تأثیرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین آلدئید است که تصور می شود دارچین برای سلامتی مفید است.

از پزشک خود برای مشاوره آنلاین بخواهید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین به وضوح بدست آمد و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضد التهابی دارچین

التهاب بسیار مهم است. این به بدن در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب اگر مزمن باشد و بر بافت های بدن شما تأثیر بگذارد ، می تواند مشکل ساز باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

دارچین خطر بیماری های قلبی را که شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان است ، کاهش می دهد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” بدون تغییر باقی می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز روزانه 120 میلی گرم دارچین ممکن است چنین تأثیراتی داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

آزمایشات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در کنار هم ، این عوامل می توانند خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دارچین می تواند عوامل خطر اصلی بیماری های قلبی از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

قند خون را پایین می آورد و اثر ضد دیابت قوی دارد

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را به طرق مختلف کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با دخالت در آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در سیستم گوارش تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند انسولین را با تأثیر بر سلول ها تقلید کند.

این امر توانایی سلول ها در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. چندین مطالعه روی انسان اثر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان می دهد که می تواند قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز م usuallyثر معمولاً 1-6 گرم یا حدود 0.5-2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد کاهش قند خون خود نیاز دارید ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. نشان داده شده است که دارچین قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است ، بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 قاشق چایخوری در روز.

حساسیت بیش از حد به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

انسولین یکی از مهمترین هورمون هایی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول ها ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاومت می کنند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در بخش بعدی مورد بحث قرار گرفت.

برای بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. بیماری آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد که دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند ، که از ویژگی های بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از سلول های عصبی ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. نشان داده شده است که دارچین در آزمایش های مختلف روی حیوانات باعث بهبودهای مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به لوله های آزمایش و آزمایشات روی حیوانات است که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این نتایج همچنین با آزمایشات لوله ای نشان داده می شود که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلولهای روده بزرگ انسان فعال می کند. این که دارچین بر زندگی تأثیر بگذارد یا نه ، تنفس انسان باید کنترل شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین برای پزشکان مبتنی بر شواهد

دارچین آلدئید ، یکی از مواد اصلی اصلی دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین در درمان عفونت های قارچی تنفسی موثر است. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و شواهدی وجود ندارد که دارچین می تواند عفونت در سایر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثر ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن را از بین می برد و در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. اعتقاد بر این است که دارچین استخراج شده از ارقام کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد آزمایش م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما Cassia در دوزهای زیاد می تواند به دلیل محتوای کومارین مشکل ایجاد کند.

از این نظر دارچین “واقعی” بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین در سوپرمارکت ها ارزان ترین کاسیا است.

در نهایت ، دارچین یکی از بهترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند قند خون شما را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید