۹۰ درصد خودروهای تولیدی سایپا عبور مستقیم شده است


معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا:

۹۰ درصد محصولاتی که در گروه خودروسازی سایپا تولید می شود به صورت عبور مستقیم شده است در حالی که در مدیریت گذشته، سهم تولید خودروهای ناقص ۸۰ درصد بود.

به گزارش پرشین خودرو، مسعود پروین معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا، با اشاره به سرعت گرفتن تولید و تحویل خودروها به مشتریان، اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا با همت کارگران و مهندسان خود توانست، موجودی خودروهای ناقص را از ۸۰ هزار دستگاه به کمتر از ۳۰ هزار دستگاه برساند و در این میان برنامه ریزی شده که در کمترین زمان ممکن، خودروهای کف پارکینگ به عدد استاندارد برسد.

او خاطرنشان کرد: گروه خودروسازی سایپا بعد از مدت ها که گرفتار تولید خودروهای ناقص بود، با برنامه ریزی مدیریت جدید، حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو را بدون هیچ نقص قطعه ای مستقیما روانه بخش فروش کرده و عملا با «عبور مستقیم» از خط تولید به دست مشتری به یک رکورد دست یافته است.

پروین افزود: بر این اساس وعده «تولید اقتصادی» مدیرعامل گروه سایپا به میزان ۹۰ درصد تحقق یافته و برنامه ریزی شده تا تولید خودروهای ناقص و دارای کمبود قطعه حتی المقدور اتفاق نیفتد و با سرعت تمام قطعات مورد نیاز خودروها تامین و وارد خطوط تولید شود.

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا ۵ اردیبهشت، منهای ۲۰ هزار خودرو که به صورت مستقیم به مشتریان ارایه شد، ۱۶ هزار خودرو تکمیل و به بخش فروش تحویل داده شده است.

او خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد محصولاتی که در گروه خودروسازی سایپا تولید می شود به صورت “عبور مستقیم” شده و این در حالی است که در مدیریت گذشته سهم تولید خودروهای ناقص ۸۰ درصد بود.

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا گفت: “عبور مستقیم” خودروها به بخش فروش ۴ ویژگی به همراه دارد که شامل کاهش پارکینگ های استیجاری برای نگهداری خودروهای ناقص، کاهش حمل و نقل و جابجایی خودروها و صدمات ناشی از آن، کاهش ماندگاری خودروها در پارکینگ و کاهش هزینه های مترتب، است.

پروین تصریح کرد: نکته حایز اهمیت این است که تمام تولیدات سایپا، از نظر کیفیت رشد خوبی داشته است به همین جهت افرادی که محصولات این مجموعه را در سال جاری تحویل می گیرند به ارتقای کیفیت اذعان خواهند داشت.