یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که با ترکیب این دو ماده می توان تقریباً هر بیماری را درمان کرد. اگرچه شواهد نشان می دهد که همه اینها دارای خواص درمانی هستند ، اما بسیاری از ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین چندان درست نیست. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عمدتا از عسل برای پخت و شیرینی نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست چوب دارچین را پوست می کنند و خشک می کنند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی معتقدند که ترکیبی از این دو ترجیح داده می شود. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چند برابر شده است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی متعددی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این تنوع “دارچین واقعی” نامیده می شود. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم آن کمی شیرین تر است.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام دارچین آلدئید ناشی می شود. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از برجسته ترین مزایای دارچین آورده شده است:

می توانید التهاب را کاهش دهید:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

این می تواند به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

مطالعات آزمایشگاهی متعددی نشان می دهد که دارچین می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

خواص ضد سرطانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مطالعات آزمایشگاهی متعددی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی زیادی نیز دارد. با این حال ، لازم به ذکر است که همه انواع یکسان نیستند. بزرگترین مزیت عسل با ماده فعال عسل مرغوب و تصفیه نشده است.

در اینجا برخی از مزایای عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

می تواند در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در مهار سرفه شب م thanثرتر از ماده فعال موجود در اکثر شربت های سرفه ، دکسترومتورفان است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان موثر زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان م effectiveثر برای زخم ها است.

تصور می شود که عسل نیز می تواند مفید باشد: خواب را بهبود می بخشد ، حافظه را بهبود می بخشد ، توانایی جنسی را افزایش می دهد ، عفونت را درمان می کند و یک راه طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین خواصی دارد

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی بتوانند به حل برخی مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م moreثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

شما می توانید خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد زیرا می تواند تعدادی از عوامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین به احتمال زیاد روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین آن را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون متوسط ​​را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول گردش خون را در قلب بهبود می بخشد و از تشکیل لخته خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند ، زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند و می توان آنها را در ترکیب با کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هر دو توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو خاصیتی که در بهبود پوست بسیار مهم است.

عسل وقتی به پوست شما وارد می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین برای درمان زخم پای دیابتی ، که عوارض بسیار جدی بیماری است ، مناسب است.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است فواید دیگری در بهبود زخم داشته باشد.

زخم های پای دیابتی در معرض خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها هستند. آزمایش لوله آزمایشگاهی نشان داده است که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار غلیظتر از پودر دارچین است و می توان آن را از خواربارفروشی تهیه کرد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به درمان دیابت کمک کند

همه می دانند که مصرف منظم دارچین برای بیماران دیابتی مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. چندین مطالعه نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین دارای مزایای بالقوه برای بیماران دیابتی است. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر کمتری نسبت به قند بر سطح قند خون دارد. علاوه بر این ، عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در بیماران دیابتی کاهش دهد در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است ، بنابراین بیماران دیابتی باید آن را در حد متعادل مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که دارای خواص متعددی برای سلامتی هستند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول ها آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با ادویه جات ترشی جات در رتبه اول از نظر محتوای آنتی اکسیدانی قرار دارد. مصرف عسل و دارچین با هم می تواند منجر به دوزهای قوی آنتی اکسیدان ها شود.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب این دو ماده قوی در درمان حتی م seemsثرتر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده فوق العاده ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی از عسل و دارچین به صورت علمی اثبات نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

برای درمان سرماخوردگی: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

درمان آکنه: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ مطالعه ای با این ترکیب برای درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی قند با عسل به کاهش وزن کمتر کمک می کند ، اما شواهدی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامتی خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. عسل با احتیاط استفاده می شود زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف کاسرول می خورید ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز مصرف کنید.

اگر می خواهید از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی استفاده کنید ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دو ماده به ویژه در بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید