کوالکام عرضه اسنپدراگون ۸ نسل ۱+ را تا رویداد H2 2022 به تعویق انداخت


پس از عرضه تراشه پرچمدار Snapdragon 8 Gen 1 در اواخر سال گذشته، شایعاتی در مورد پردازنده نسل بعدی Snapdragon 8 آغاز شد. در ماه مارس امسال، گزارشی حاکی از آن بود که کوالکام تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱+ را در ماه می معرفی خواهد کرد. با این حال، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که این شرکت اکنون عرضه را به تاخیر انداخته است.

Snapdragon 8 Gen 1+ با تأخیر معرفی می‌شود

کوالکام قرار بود در طول این ماه، نسل بعدی Snapdragon 8 Gen 1+ خود را عرضه کند و اولین گوشی‌های هوشمند مجهز به این پردازنده در ماه ژوئن راهی بازار شوند. اگر اینطور بود، تا به حال باید امتیازات بنچمارک چیپست SM8475 را که نام داخلی این پردازنده است، می‌دیدیم.

با این حال، این اتفاق نیفتاد و خبرساز معتبر چینی Digital Chat Station اکنون گزارش می‌دهد که کوالکام عرضه تراشه Snapdragon 8 Gen 1+ را تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخته است. این اطلاعات‌دهنده اخیراً به Weibo رفته و این خبر را به اشتراک گذاشته است.

اکنون، با توجه به علت تاخیر، Digital Chat Station می‌گوید که این به دلیل وضعیت فعلی COVID-19 در چین است. برای کسانی که آگاه نیستند، سیاست چین، این کشور را مجبور به اتخاذ تدابیر سختگیرانه قرنطینه برای مهار بیماری همه گیر فعلی کرده است. دولت چین حتی استفاده از ربات‌ها و پهپادهای Spot شرکت Boston Dynamics را در خیابان‌های شهرهای خود برای نظارت بر اقدامات قرنطینه و اطلاع‌رسانی عمومی در مورد آن آغاز کرده است.

این اقدامات سختگیرانه قرنطینه نه تنها بر مردم ساکن در شهرهایی مانند شانگهای و ژنگژو تأثیر می‌گذارد، بلکه بر قابلیت‌های تولید کشور نیز تأثیر می‌گذارد. و این دلیل اصلی کوالکام برای به تاخیر انداختن پردازنده نسل بعدی اسنپدراگون است.

انتظار می‌رود اسنپدراگون ۸ نسل ۱+ با پردازنده گرافیکی و عملکرد حرارتی بهتری نسبت به نسل قبلی خود وارد بازار شود. اگرچه انتظار می‌رود عملکرد پردازنده ثابت بماند. همچنین انتظار می‌رود که مبتنی بر فناوری پردازش ۴ نانومتری TSMC باشد. برای یادآوری، ۸ Gen 1 از فناوری پردازش ۴ نانومتری سامسونگ استفاده می‌کرد.

جزئیات دیگر در مورد این پردازنده در حال حاضر در دست بررسی است. از این رو، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای به‌روزرسانی‌های بیشتر، از جمله جزئیات زمان راه‌اندازی و موارد بیشتر، همراه ما در دانوتک باشید!