کمک به دیابتی ها برای داشتن یک زندگی سالمتغییر رفتار، دیابت، مراقبت های بهداشتی، پیش دیابت | طراحی شده توسط Fitbit Staff | 21/11/15

دیروز روز جهانی دیابت – بزرگترین کمپین آگاهی از دیابت در جهان – که توسط فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای جلب توجه به تهدید سلامتی در حال افزایش ناشی از دیابت ایجاد شده است. هر سال در ۱۴ نوامبر جشن گرفته می شود – روز تولد سر فردریک بانتینگ، کسی که انسولین را در سال ۱۹۲۲ کشف کرد.

سازمان بهداشت جهانی دیابت را به عنوان یک بیماری متابولیک مزمن تعریف می کند که با افزایش سطح گلوکز در خون مشخص می شود که در طول زمان منجر به آسیب شدید به قلب، رگ های خونی، چشم ها، کلیه ها و اعصاب می شود. متأسفانه به قول ارتش اسرائیل «از کنترل خارج می شود». آخرین اعداد، خلاصه شده در اطلس دیابت ۲۰۲۱، توضیح می دهد که چرا:

 • ۵۳۷ میلیون بزرگسال (۲۰ تا ۷۹ ساله) با دیابت زندگی می کنند. یعنی ۱ در ۱۰
  • تنها در آمریکای شمالی ۵۱ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند.
 • پیش بینی می شود این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۶۴۳ میلیون و تا سال ۲۰۴۵ به ۷۸۴ میلیون برسد.
  • در آمریکای شمالی، پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا سال ۲۰۴۵ به ۶۳ میلیون افزایش یابد که ۲۴ درصد افزایش می‌یابد.
 • ۵۴۱ میلیون بزرگسال تحمل گلوکز را مختل کرده اند که آنها را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار می دهد.
 • دیابت حداقل ۹۶۶ میلیارد دلار برای سلامت هزینه کرده است – افزایش ۳۱۶ درصدی در ۱۵ سال گذشته.

این آمار شگفت انگیز است. اما یک خبر خوب وجود دارد: امروز ما در مورد چگونگی پیشگیری و کنترل موثر دیابت، از جمله انتخاب شیوه زندگی بهتر، اطلاعات بیشتری داریم. ² در واقع، دیابت نوع ۲ و پیش دیابت تا حد زیادی قابل پیشگیری هستند: از هر ۱۰ مورد ۹ مورد در ایالات متحده می توان با ایجاد تغییر در سبک زندگی از آن جلوگیری کرد.

اینجاست که Fitbit وارد می شود. تمرکز ما بر کمک به شرکت کنندگان در برنامه دیابت برای پیشگیری از دیابت است، یا برای کسانی که قبلاً مبتلا به دیابت هستند، کمک به آنها در بهترین حالت هر روز است. ما با بهترین شرکای دیابت در این صنعت کار می کنیم تا داده ها، ابزارهای پوشیدنی، معیارها و عضویت Fitbit Premium را برای حمایت از مداخلات و برنامه های آنها به هم متصل کنیم، و خوشحالیم که بگوییم Fitbit در حال ایجاد تأثیر است. ما همچنین ویژگی‌هایی را به برنامه Fitbit اضافه کرده‌ایم تا به افراد کمک کنیم سطح قند خون خود را همراه با سایر معیارهای مهم سلامت ردیابی کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد:

 • چگونه Fitbit با راه حل های مدیریت دیابت برای دستیابی به نتایج بهتر کار می کند
 • آخرین همکاری ما با ارائه دهندگان برنامه دیابت
 • چگونه از تلاش های تحقیقاتی دیابت در جامعه لاتین حمایت می کنیم
 • ویژگی جدید ردیابی قند خون Fitbit⁴

نتایج بهتر برای دیابت

Fitbit + Health2Sync

Health2Sync برنامه مدیریت دیابت پیشرو در تایوان و ژاپن است. در جولای ۲۰۲۰، تیم Health2Sync یک کارآزمایی بالینی را با ۹۵ شرکت‌کننده با همکاری چهار کلینیک در تایوان انجام داد. همه شرکت‌کنندگان قبلاً از برنامه Health2Sync استفاده کرده بودند و سطح پایه گلوکز خون ناشتا، هموگلوبین A1c (HbA1c) و کلسترول LDL آنها مشخص شد. سپس به آنها ردیاب فعالیت Fitbit Inspire HR داده شد و موافقت کردند که داده های Fitbit خود را با پلتفرم Health2Sync همگام کنند. نتایج آنها سه ماه بعد با سطح پایه مقایسه شد و اثر فوق العاده چشمگیر بود. گلوکز خون ناشتا به طور متوسط ​​۱۰.۹۲ میلی گرم در دسی لیتر کاهش یافت، HbA1c به طور متوسط ​​۰.۳۳ امتیاز کاهش یافت (۰.۶۶ امتیاز در افرادی که حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت با شدت بالا در هفته داشتند) و کلسترول LDL به طور متوسط ​​۱۱.۵۵ کاهش یافت. mg/dL به طور متوسط.

Fitbit + Solera Health

در سال ۲۰۱۹، Solera Health، یک شبکه مزایای یکپارچه، همکاری خود را با Fitbit برای کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ با استفاده از پلتفرم Fitbit از طریق مدل ابتکاری Solera Health برای تشویق تغییرات رفتاری مثبت، مانند افزایش فعالیت بدنی و کاهش وزن، گسترش داد. بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از ۱۷۰۰ نفر که در برنامه ملی پیشگیری از دیابت (DPP) از طریق شبکه Solera ثبت نام کرده بودند، Solera دریافت که شرکت کنندگانی که دستگاه Fitbit را بازیابی کردند نسبت به کسانی که این کار را نکردند در طول برنامه فعال تر بودند و وزن بیشتری از دست دادند. اکنون، شرکت‌های ما ردیاب‌های فعالیت Fitbit را به همه شرکت‌کنندگان Solera DPP، از جمله دریافت‌کنندگان Medicare و Medicaid ارائه می‌کنند.

مشارکت های جدید

Fitbit + اسکن زنده

ما اخیراً همکاری خود را با LifeScan، پیشرو جهانی در نظارت بر قند خون، اعلام کردیم که به بیش از ۲۰ میلیون نفر مبتلا به دیابت خدمات ارائه می دهد. این مشارکت – که به افراد امکان می‌دهد برنامه‌های OneTouch Reveal® و Fitbit را همگام‌سازی کنند تا داده‌های گلوکز خون OneTouch را در کنار معیارهایی که توسط دستگاه‌های Fitbit ردیابی می‌شوند مشاهده کنند – یک مشارکت هیجان‌انگیز است که برای کمک به میلیون‌ها نفر برای مدیریت بهتر دیابت خود طراحی شده است.

Fitbit + Ondo

Onduo، بخشی از Verily، یکی از شرکت‌های تابعه علوم زیستی Alphabet Corporation، دستگاه‌های Fitbit و Fitbit Premium را همراه با رویکرد Onduo برای سلامتی افراد ارائه می‌کند. Fitbit Experience با پلتفرم چند ایالتی Onduo سازگار خواهد بود تا از افرادی که با یک یا چند بیماری مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا یا شرایط سلامت روان سر و کار دارند، پشتیبانی کند.

تحقیق نابرابری سلامت

به عنوان بخشی از ماموریت ما برای کمک کردن هر کس جهان در حال سالم‌تر شدن است، ما اخیراً ۳۰۰۰۰۰ دلار در محصولات و خدمات Fitbit به محققانی که روی پروژه‌هایی برای رسیدگی به نابرابری‌های بهداشتی در میان جمعیت‌های محروم کار می‌کنند، اعطا کردیم. یکی از دریافت کنندگان جایزه ما رونی اف بود.

علل و عوارض دیابت نوع ۲ به طور نامتناسبی بر آمریکایی های لاتین تأثیر می گذارد. با انگیزه تجربیات شخصی، آقای سانتیاگو برنامه های دیابت نوع ۲ را اجرا می کند که از جامعه سانتا باربارا پشتیبانی می کند. رونی و تیمش، با همکاری محققان دانشگاه A&M تگزاس، قصد دارند شرکت کنندگان سالم اسپانیایی تبار و بیماران مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ را به خدمت بگیرند که هر کدام یک مانیتور قند مداوم و یک ساعت هوشمند Fitbit Sense دریافت خواهند کرد. آنها امیدوارند فعالیت بدنی، ردیابی تغذیه و الگوهای خواب را برای درک بهتر تأثیر این رفتارها بر قند خون و پتانسیل نتایج بهتر سلامت، از جمله پیشرفت از پیش دیابت به دیابت نوع ۲، تجزیه و تحلیل کنند.

ردیابی قند خون

در فوریه سال جاری، ما ردیابی قند خون Fitbit 4 را راه اندازی کردیم. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا با ثبت یا وارد کردن سطوح گلوکز خون و مشاهده روندها در یک مکان، سطح گلوکز خون خود را مدیریت کنند. کاربران می‌توانند محدوده‌های سفارشی را تنظیم کنند تا ببینند آیا آنها از هدف خارج هستند تا تغییرات مهم را بهتر شناسایی کنند. آن‌ها یادآوری‌های دوستانه برای ورود به سیستم دریافت می‌کنند، می‌توانند روندها را در طول زمان با نمودارهای آسان‌خوان ببینند، و با جزئیات در یک مکان، می‌توانند ببینند که چگونه سطح گلوکز خون در طول روز تغییر می‌کند و تحت تأثیر فعالیت بدنی، غذا، خواب و سایر انتخاب های سبک زندگی

نگاه به آینده

توانایی بهبود نتایج برای مداخلات دیابت مانند Health2Sync تنها در سه ماه با افزودن یک دستگاه Fitbit فرصت بزرگی را برای رسیدگی به اپیدمی دیابت و افزایش تأثیر سایر مداخلات دیابت ارائه می دهد. این امر اهمیت بهبود عوامل سبک زندگی و همچنین مدیریت دارو را تقویت می کند و نشان می دهد که چگونه مداخلات تثبیت شده مانند Fitbit نقش مهمی در بهبود نتایج مراقبت های بهداشتی ایفا می کند. همانطور که Fitbit قابلیت های خود را برای حمایت از کاربران در بهبود فعالیت، تغذیه، خواب و مدیریت استرس گسترش می دهد، تأثیر آن بر نتایج بیماری های مزمن، از جمله دیابت، احتمالا چند برابر خواهد شد.


¹ https://www.who.int/health-topics/diabetes#tab=tab_

² https://www.diabetes.org/diabetes

³ https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/disease-prevention/diabetes-prevention/preventing-diabetes-full-story/

⁴ این ویژگی برای همه کاربران در ایالات متحده، بریتانیا، ایرلند، استرالیا، هنگ کنگ، هند، نیوزلند، سنگاپور، کانادا، آلمان، فرانسه و اسپانیا در دسترس است.

مزیت گلوکز خون جایگزینی برای توصیه های پزشکی نیست و برای تشخیص یا درمان هیچ بیماری پزشکی در نظر گرفته نشده است. هدف آن صرفاً کمک به مردم برای نظارت و ردیابی اطلاعات است. کاربران باید برای دستورالعمل های بیشتر در مورد مدیریت قند خون با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنند. اگر کاربران معتقدند که یک اورژانس پزشکی دارند، باید با ۹۱۱ تماس بگیرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر