کمبود ویتامین چگونه می تواند بر شدت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تأثیر کمبود ویتامین بر روی تاج

موج دیگر ویروس کرونا تقریبا به پایان رسیده است ، اگرچه در برخی از شهرهای ایران به طور ناگهانی وقایع کرونری افزایش یافته است. موج دوم کشور را ویران کرد و از نظر مالی یا احساسی یا هر دو ، همه را تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که موج سوم تاج احتمالاً در اکتبر وارد می شود. هیچ ایده روشنی وجود ندارد که این موج چگونه باشد ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و برای چه مدت.

هنوز وقت آن نرسیده است که مراقب احتیاط باشیم و مانند قبل از همه گیری کرونا زندگی کنیم. در واقع ، زمان آماده سازی و انجام هر کاری که می توانیم برای جلوگیری از موج سوم است.

رابطه بیماری عروق کرونر با کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید آشکار می شود. بین شدت COVID-19 و میزان ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین AD معمولاً در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه ، این بیماری همه گیر ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند لوازم خانگی بخرند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که بسیاری از ما برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید مشکل داریم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

علائم شدیدتر COVID نیز در بیماران مبتلا به کمبود ویتامین D گزارش شده است. یکی از دلایل آن ممکن است این باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و در صورت فقدان ویتامین D کافی ، بدن نمی تواند به شدت در برابر ویروس کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های شدیدتر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شده و تکثیر ویروس را کند کند.

بنابراین ، اگر ویتامین های کافی از این سیستم در اختیار نداشته باشید ، می توانید به طور جدی بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

به ویژه ، کمبود ویتامین D و B12 ناراحتی تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین بسیار ساده است.

اگر دلیل خوبی برای آن وجود نداشته باشد ، خروج از خانه هنوز امن نیست. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را دوباره پر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و روزانه حدود سی دقیقه وقت بگذارید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین AD عبارتند از:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

غذاهای حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • شیر نر
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند چه چیزی می تواند کمبود اصلی ویتامین را ایجاد کند. با یک آزمایش خون ساده می توانید میزان طبیعی ویتامین خود را بررسی کنید.

چه کار دیگری می توانید برای ایمنی انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید.

 • واکسیناسیون
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • درمان دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل تعداد موارد گزارش شده کمتر ، ما نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


شما بیشتر می دانید:

واکسن فشار خون بالا و تاج ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل واکسیناسیون تاج خوب است؟
سه ویژگی Delta تاج را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید