کروم‌بوک‌ها در آستانه از دست دادن راحت‌ترین ویژگی ورود به سیستم هستند – Geek Review


شخصی از تلفن Android و Chromebook استفاده می‌کند.
کنستانتین ساووسیا / Shutterstock.com

برای بیش از نیم دهه، کاربران باهوش Chromebook با استفاده از هیچ چیزی جز تلفن های اندرویدی خود وارد لپ تاپ خود شده اند. اما این قابلیت ورود بدون رمز عبور که Smart Lock نام دارد در شرف ناپدید شدن است. و به نظر نمی رسد گوگل جایگزینی در کار باشد.

همانطور که اشاره کردم داستان کرومپرچم جدید سیستم عامل کروم ورود Smart Lock را غیرفعال می کند و به کاربران یک اعلان می دهد که این ویژگی دیگر پشتیبانی نمی شود. این موارد در ۱۴ آوریل در Chromium Gerrit، پلتفرم همکاری برای توسعه دهندگان Chromium منتشر شد.

نظر Chrome Gerrit از Google "حذف ورود با قابلیت Smart Lock."
گوگل

اگر این کافی نبود، نظر Chromium Gerrit به طور غیررسمی بیان می کند که “ما در حال حذف ورود به سیستم با Smart Lock هستیم”. توسعه دهندگان این پلتفرم هیچ اشاره ای به جایگزینی قفل هوشمند نکردند که ناامیدکننده است.

ما مطمئن نیستیم که چرا گوگل Smart Lock را حذف کرد. بهترین حدس ما این است که شرکت دیگر دلیلی برای حمایت از آن نمی بیند. در ۱۱ آوریل، گوگل برخی از کدهای سیستم عامل کروم را برای ردیابی تعداد افرادی که از Smart Lock استفاده می کنند معرفی کرد – ممکن است از نتایج راضی نباشید. Smart Lock احتمالاً برای تصحیح خطاها و نقص‌های امنیتی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و این تعمیر و نگهداری اگر فقط به نفع تعداد انگشت شماری باشد ارزش تلاش را ندارد.

از طرف دیگر، بسیاری از کروم‌بوک‌های جدید دارای حسگر اثر انگشت هستند. اما اگر کاربر Smart Lock هستید، برای شروع تایپ رمز عبور خود را آماده کنید.

منبع: کروم استوری