کاهش سریع وزن به طرز شگفت انگیزی بدون گرسنگی


سوخت و ساز بدن شما را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم غذایی با پروتئین بالا ولع و پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این ، برای برخی از افراد ، وسوسه خوردن غذا در پایان شب یا نیمه شب به نصف می رسد و به حدی شارژ می شود که به طور متوسط ​​روزانه 441 کالری کمتر مصرف می کنید.
پروتئین مهمترین ماده مغذی برای کاهش وزن است.

کربوهیدرات سبزیجات کم است

· کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگیها
کلم پیچ
کلم
· سالاد
خیار

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی گوشت و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی بدن شما برای سالم ماندن ، که همچنین به کاهش سریع وزن کمک می کند.

منابع چربی سالم
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
· کره

2-3 وعده غذا در روز بخورید و اگر احساس گرسنگی کردید ، می توانید چهارمین وعده را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم کم کربوهیدرات و چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع رژیم غذایی باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی می شود و در نهایت این برنامه را ترک می کند.

وزنه برداری

با کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی سالم برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما قطعاً توصیه می شود. برای کاهش وزن سریع با ورزش ، بهترین راه حل این است که 3-4 بار در هفته به باشگاه بروید ، بدن خود را گرم کنید و وزنه بزنید.
اگر برای اولین بار به باشگاه می روید ، حتماً در مورد وزنه برداری با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن کالری زیادی می سوزاند و از کاهش متابولیسم جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که مهمترین عارضه کاهش وزن سریع کاهش متابولیسم است.
مطالعات نشان داده است که با کاهش چربی بدن می توانید ماهیچه های خاصی نیز بسازید.
اگر وزنه برداری گزینه مناسبی برای شما نیست ، برخی تمرینات هوازی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا خوب خواهد بود.
هفته ای یک بار استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید کربوهیدرات مورد علاقه خود را در آن روز مصرف کنید. اکثر مردم آخر هفته ها استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منابع کربوهیدرات سالم را انتخاب کنید ، منابع کربوهیدرات سالم عبارتند از:

· برنج
· جو
· کوینا
· سیب زمینی
· سیب زمینی های شیرین
میوه های مختلف

اما به خاطر داشته باشید که فقط یک روز در هفته را به کربوهیدرات اختصاص می دهید. به خاطر داشته باشید که این کربوهیدرات ها ضروری نیستند ، اما می توانند باعث تولید برخی هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون تیروئید شوند.

ممکن است در روز استراحت کمی وزن اضافه کنید ، اما این وزن همچنین مربوط به آبی است که ظرف یکی دو روز بعد از استراحت از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات خود را کاهش دهید و پروتئین ، چربی های سالم و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف کنید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما همیشه توصیه می شود غذاها را با دقت بخورید. به

کربوهیدراتهای ساده را از رژیم غذایی خود حذف کنید

1. خود را از مصرف شکر و نشاسته منع کنید

مهمترین مرحله در کاهش سریع وزن ، از بین بردن شکم ، ران و ساق پا ، قند و نشاسته ، یعنی کاهش مصرف کربوهیدرات است. این می تواند گرسنگی شما را کاهش داده و در نتیجه کالری کمتری مصرف کند. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، از چربی ذخیره شده تغذیه می کند.

کاهش سطح انسولین بدن از دیگر مزایای عدم مصرف قند و نشاسته است. با کاهش سطح انسولین ، کبد سدیم و آب اضافی را از بدن خارج می کند. به این ترتیب وزن ناشی از نفخ و آب اضافی نیز در بدن کاهش می یابد.

با این روش معمولاً در هفته اول به لطف چربی و آب بدن حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) وزن کم می کنید.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن تا سیری است ، در حالی که کاهش مصرف چربی منجر به کاهش کالری و احساس گرسنگی می شود. بنابراین با حذف کربوهیدرات ها ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

همه وعده های غذایی باید حاوی منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشند. انتخاب غذاها از این طریق باعث کاهش مصرف کربوهیدرات روزانه شما می شود.

منابع پروتئین عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (با زرده تخم مرغ کامل)

رژیم غذایی

10 نکته برای کاهش سریعتر و آسانتر وزن

  • صبحانه پر پروتئین بخورید: خوردن صبحانه پر پروتئین مدت زمان بیشتری سیر می ماند ، کمتر غذا می خورد و میزان کالری دریافتی روزانه شما را کاهش می دهد.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی چاق کننده ترین نوشیدنی ها هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن شما کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب به مدت 30 دقیقه قبل از غذا 44 درصد به کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه کمک می کند.
  • غذاهای مورد علاقه خود را برای کاهش وزن انتخاب کنید.
  • فیبرهای محلول در آب مصرف کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. مکمل های فیبر نیز مثر خواهند بود.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن قهوه یا چای بدون قند به متابولیسم بدن کمک می کند.
  • بیشتر غذاهای کامل و فرآوری نشده بخورید. شما رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای مفید تنظیم می کنید. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از پرخوری جلوگیری می کنند.
  • به آرامی غذا مصرف کنید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. اگر آهسته غذا بخورید ، سریعتر عبور می کند و هورمون کاهش وزن بیشتری ترشح می شود.
  • هر روز خودتان را اندازه بگیرید. مطالعات نشان داده است افرادی که روزانه خود را اندازه گیری می کنند بیشتر احتمال دارد وزن خود را کاهش دهند و می توانند وزن خود را به راحتی حفظ کنند.
  • هر شب خوب بخوابید. کم خوابی یا کیفیت نامناسب خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید