کازئین چیست؟ | با پروتئین کازئین آشنا شوید


پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. در واقع پروتئین نقش حیاتی در بدن ایفا می کند. شما برای حفظ سلامت بدن خود به پروتئین نیاز دارید. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین ها تأثیرات متفاوتی بر نحوه عملکرد بدن دارند. در ادامه می خواهیم پروتئین کازئین ، یکی از مهمترین انواع پروتئین را به شما معرفی کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

به بیان ساده ، کازئین یک پروتئین شیر است که به آرامی هضم می شود. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین ، مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب توصیه می شود. به این ترتیب ، پروتئین کازئین بهترین نوع پروتئین برای بازیابی در نظر گرفته می شود.

شیر معمولاً حاوی دو نوع پروتئین است. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری پروتئین he نام دارد. 80 درصد شیر پروتئین کازئین است و 20 درصد باقی مانده متعلق به او است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما به سرعت در دستگاه گوارش تجزیه می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر و کازئین است. کازئین حاوی مولکولهای مختلف فعال یا زیستی است که تأثیرات مهمی بر سلامت بدن دارند.

بررسی تفاوت بین پروتئین V و کازئین

کازئین مستقیماً از شیر بدست می آید. از طرف دیگر پروتئین آن از آب پنیر گرفته می شود. بنابراین ، کازئین گرانتر از آن است. تفاوت اصلی بین کازئین و وی ، همانطور که گفته شد ، در میزان جذب آنها است. کازئین میزان جذب پایینی دارد. بنابراین ، برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید درباره تاثیرات شیر ​​و محصولات لبنی بر رژیم غذایی خود شنیده باشید. در واقع به همین دلیل است که شیر و محصولات لبنی برای کاهش وزن بسیار مهم هستند.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای مصرف پروتئین چه زمانی است؟

همانطور که گفته شد ، این پروتئین به آرامی جذب می شود و به آرامی هضم می شود. بنابراین ، بهترین زمان مصرف شب و قبل از خواب است. اگر این پروتئین را قبل از خواب بخورید ، بدن شما در شب بهبود می یابد. از طرف دیگر ، اگر از جذب کند و هضم کند کازئین صحبت کنیم ، به این معنی است که مدت طولانی تری در دستگاه گوارش باقی می ماند. بنابراین اگر کازئین در طول روز در سیستم گوارشی و هنگام مصرف غذاهای دیگر وجود داشته باشد ، احتمال مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. اما وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید و سپس می خوابید ، دستگاه گوارش شما به آرامی آن را هضم می کند.

بنابراین دوستان شما چگونه پروتئین کازئین مصرف می کنند؟ فکر می کنید بدن شما چقدر پروتئین و کازئین دریافت می کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید