کارهایی که VPN ها می توانند انجام دهند و نمی توانند انجام دهند


کلمات "بررسی واقعیت" روی یک تکه کاغذ در ماشین تحریر نمایش داده می شود.
دالاسیتا / shutterstock.com

اگر تا به حال تبلیغی برای VPN در تلویزیون یا اینترنت دیده اید، ممکن است فکر کنید که اینها ابزارهای حفظ حریم خصوصی نهایی و جامع هستند. اما واقعیت با آنچه بازاریابان VPN دوست دارند شما فکر کنید کاملاً متفاوت است. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

افسانه: VPN ها روشی ضد گلوله برای محافظت از حریم خصوصی شما هستند

بیایید ابتدا از مشکل بزرگتر خارج شویم: مهم نیست که هر ارائه دهنده VPN در صفحه اصلی خود به شما چه می گوید، یک VPN نمی تواند ناشناس بودن کامل شما را به صورت آنلاین تضمین کند. مسئله این است که در اصل VPN ها یک کار و فقط یک کار انجام می دهند: آدرس IP شما را جعل کرده و به نظر می رسد که در جایی هستید که نیستید.

شما می توانید در مقاله ما در مورد نحوه عملکرد VPN ها همه چیز در مورد نحوه انجام این کار را بخوانید، اما به طور خلاصه، یک VPN ترافیک اینترنت شما را از طریق یکی از سرورهای خود VPN ارسال می کند و این اتصال جدید را رمزگذاری می کند. این شما را از هر کسی که با ردیابی آدرس IP شما تلاش می کند بفهمد شما چه کسی هستید، ایمن نگه می دارد.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید آن را ردیابی کنید، مانند انگشت نگاری مرورگر یا از طریق حساب های فیس بوک و گوگل. VPN هیچ کاری برای جلوگیری از این نوع ردیابی انجام نمی دهد زیرا به دانستن موقعیت مکانی شما بستگی ندارد.

واقعیت: VPN ها تنها بخشی از یک جعبه ابزار بزرگتر هستند

به این ترتیب، VPN ها تنها یک ابزار در زرادخانه بزرگتر شما هستند، اگرچه بخش مهمی هستند. اگر از VPN قبل از هر چیز به عنوان ابزار حفظ حریم خصوصی استفاده می کنید، باید دائماً از حالت ناشناس برای خروج از فیس بوک، گوگل و سایر حساب های آنلاین استفاده کنید. از همه این برنامه ها با هم استفاده کنید و می توانید آنلاین شوید و آثار بسیار کمی را پشت سر بگذارید.

افسانه: VPN ها داده ها را جمع آوری نمی کنند

در اینجا یک ایده بزرگ دیگر وجود دارد: اکثر VPN ها به نوعی قول می دهند که هیچ گزارشی در سرتاسر وب سایت آنها وجود ندارد. Logs در این مورد به معنای ورود اتصال خود به VPN و از آنجا به هر مکانی است که می خواهید. مهم است که VPN ها گزارش ها را حفظ نکنند زیرا آنها تنها چیزی هستند که شما را به کاری که در اینترنت انجام می دادید متصل می کنند.

اگر گزارش‌ها نگهداری می‌شوند، به این معنی است که هر کسی که می‌خواهد بداند قرار است چه کاری انجام دهید – معمولاً بازاریابان، اما در برخی موارد همچنین مقامات – می‌توانند سوابق شما را احضار کنند، البته تا زمانی که تأیید VPN یا حکم دادگاه را داشته باشند. اگر VPN هیچ گزارشی را نگه نمی دارد، جستجو چیزی جز فایل های لاگ خالی را باز نمی گرداند.

واقعیت: شما تعهدات بدون سابقه را به ارزش اسمی می پذیرید

با این حال، ایده VPN که هرگز گزارش ها را نگه نمی دارد کمی مشکل ساز است. همانطور که در مقاله خود در مورد VPN های بدون گزارش صحبت می کنیم، در واقع نگه داشتن هیچ گزارشی مشکل است زیرا اینترنت به این شکل کار نمی کند، باید در جایی در اتصال وجود داشته باشد. در عوض، کاری که اکثر VPN ها انجام می دهند این است که گزارش ها را پس از ایجاد حذف می کنند، اما ما فکر می کنیم «VPN بدون گزارش» نسخه بازاریابی بهتری از «حذف گزارش VPN» ایجاد می کند.

با وجود این تکنیک، یک مشکل دیگر نیز وجود دارد: هیچ راه خوبی برای بررسی اینکه آیا گزارش‌ها واقعاً نگهداری نمی‌شوند وجود ندارد، همه ادعاهای ممیزی‌های امنیتی مستقل مخالف این موضوع هستند. اثبات منفی دشوار است – اگر غیرممکن نباشد – و با این واقعیت که سرویس مورد نظر فقط می تواند فایل های گزارش را در طول ممیزی ارسال کند، دشوارتر می شود.

در پایان، شما فقط از VPN استفاده می کنید که داده های شما را جمع آوری نمی کند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید سابقه نقض حریم خصوصی وجود ندارد و همچنین به صورت ناشناس یا حداقل تا جایی که می توانید مشترک VPN ها شوید.

افسانه: VPN ها از شما در برابر هکرها محافظت می کنند

خوشبختانه، افسانه بعدی که می خواهیم به آن بپردازیم در راه است، اما هنوز به اندازه کافی وجود دارد که بخواهیم به آن بپردازیم: استفاده از VPN شما را در برابر “هکرها” محافظت نمی کند، مهم نیست که برخی از VPN های نامعتبر یا سایت های تبلیغاتی VPN چه مواردی را دارند. مطالبه. اینکه اطلاعات کارت اعتباری، آدرس فیزیکی و سایر اطلاعات شما به سرقت رفته باشد یا خیر، به استفاده یا عدم استفاده از VPN بستگی ندارد.

این به این دلیل است که این نوع اطلاعات معمولاً از طریق یک اتصال HTTPS ارسال می شود، نماد قفل که احتمالاً اکنون می توانید در سمت چپ نوار آدرس مشاهده کنید. این بدان معناست که اطلاعاتی که از طریق مرورگر خود به یک سایت ارسال می کنید ایمن است – و هیچ ارتباطی با اتصال ندارد. به همین دلیل، اگر سرقت هویت یک نگرانی اصلی برای شما باشد، VPN برای شما فایده ای ندارد.

واقعیت: VPN ها از شما در برابر ربودن وای فای عمومی محافظت می کنند

ما گمان می کنیم که این سوء تفاهم رایج از یک نوع هکر است که VPN شما را در برابر آن محافظت می کند، نوعی که یک اتصال Wi-Fi عمومی را ربوده و داده های شما را به این روش می دزدد. در این موارد بسیار خاص، یک VPN از شما محافظت می کند زیرا افرادی که سعی در هک اتصال شما دارند فقط اتصال VPN را می بینند و چیزی فراتر از آن را نمی بینند.

افسانه: VPN ها می توانند باعث شوند که محدودیت های منطقه ای را دور بزنم

آخرین افسانه در مورد دور زدن محدودیت‌های منطقه‌ای است، به‌ویژه مواردی که مربوط به سرویس‌های پخش مانند Netflix، Hulu، Amazon Prime و بسیاری دیگر است. اکثر سرویس‌های VPN به شما این باور را می‌دهند که تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری پول به آنها بدهید و می‌توانید به کتابخانه‌های کشورهای دیگر دسترسی پیدا کنید و محتوای بسیار بیشتری نسبت به آنچه در کشور شما موجود است باز کنید.

واقعیت: نتفلیکس و سایر سرویس‌های پخش می‌توانند گامی رو به جلو باشند

این آشکارا نادرست است. خدمات استریم در حصول اطمینان از اینکه مردم با VPN های خود از خط عبور نمی کنند، علاقه خاصی دارند. اکثر آنها با توزیع کنندگان توافق می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای خاصی به مناطق خاصی محدود می شود و به همین دلیل آنها برخی از نرم افزارهای تشخیص VPN با کیفیت را راه اندازی کرده اند.

اگر می خواهید از VPN با Netflix استفاده کنید، همچنان می توانید، اما همیشه نمی توانید به آن تکیه کنید. سرویس مورد علاقه ما برای این ExpressVPN است، اما اخیراً با مشکلاتی روبرو شده است. به این ترتیب، اگر پخش جریانی دلیل اصلی دریافت VPN باشد، انتظار کمی سرخوردگی را داشته باشید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر