چین زمان بازی را برای بازیکنان جوان بسیار محدود می کند


دولت چین ساعات بازی را برای بازیکنان زیر ۱۸ سال به یک ساعت در روز از جمعه تا یکشنبه و فقط بین ساعت ۸ بعد از ظهر تا ۹ شب محدود کرده است. همچنین به شرکت‌های اسباب‌بازی دستور داد تا از دسترسی کودکان به اسباب‌بازی‌ها در بقیه روزهای هفته، خارج از تعطیلات جلوگیری کنند.

به گزارش رویترز، اداره ملی مطبوعات و انتشارات رسانه دولتی چین گفت: “حفاظت از سلامت جسمی و روانی خردسالان با منافع حیاتی مردم مرتبط است و با تربیت نسل جوان در عصر رنسانس ملی مرتبط است.”

این اعلامیه پس از هفته‌ها لابی توسط رگولاتورهای چینی برای کنترل دسترسی جوانان به بازی‌های آنلاین، بر اساس سال‌ها مقررات در این زمینه، منتشر شد. به عنوان مثال اخیراً Tencent آن را اعلام کرده است این فناوری تشخیص چهره را پیاده سازی می کند برای جلوگیری از فراتر رفتن افراد زیر سن قانونی از محدودیت های قبلی (آنها از اعتبارنامه های جعلی برای ایجاد حساب های بزرگسالان استفاده می کردند).

حتی قبل از این آخرین محدودیت دولتی، چین از قبل محدودیت هایی در مورد تعداد دفعات بازی کودکان داشت. تا پیش از این، افراد زیر سن قانونی در هر روز از هفته حداکثر به مدت ۱.۵ ساعت به بازی های ویدیویی دسترسی داشتند.

در جای دیگر، رسانه چینی Daily Economic Information بازی های ویدیویی را محکوم کرده است مثل افیون جانم این امر خواستار تنظیم بیشتر تجارت بازی های ویدیویی است.

این حرکت های سازمانی قبلاً تأثیر موجی بر دنیای گسترده تر توسعه بازی داشته است. تحلیلگران او اخیراً ظاهر ضعیف کرافتون را در بازار سهام کره جنوبی مقصر دانست در مورد این مقررات جدید به دلیل ارتباط نزدیک شرکت با شرکت چینی Tencent Holdings. Tencent چندین نسخه از PUBG: Battlegrounds، از جمله یک نسخه ویژه ساخته شده برای چین.

به نظر می رسد این اقدام نقطه اوج تغییر در استراتژی دولت چین برای اجرای مقررات بازی های ویدیویی باشد. در سال های گذشته آیین نامه ها بود ظاهراً برای ارائه شیوع نزدیک بینی (نزدیک بینی) انجام شده است.

با این حال، در چند هفته گذشته شاهد تغییر قطعی در طبقه بندی بازی های ویدیویی و بازی های آنلاین به عنوان اعتیادآور بوده ایم. این تغییر در حال حاضر می تواند بر برنامه های تجاری شرکت های بزرگی مانند Tencent و Netease که در حال سرمایه گذاری گسترده در استودیوهای خارج از چین هستند، تأثیر بگذارد.

چین تنها کشوری نیست که علاقه مند به زمانی که خردسالان صرف بازی های ویدیویی می کنند، نیست – اما این تنها کشوری است که محدودیت های دولتی را دو برابر کرده است. کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد به محدودیت‌های خود در زمینه بازی‌های ویدیویی برای خردسالان پایان دهد و به جای آن، برنامه‌ای را برای محدودیت اشتراک که والدین یا سرپرستان قانونی آن می‌توانند مدیریت کنند، تبلیغ کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر